• Informacje na temat:

  darwin karol

Artykuły na temat: darwin karol
 • Prochy Stephena Hawkinga złożone obok Isaaca Newtona i Karola Darwina

  Prochy zmarłego w marcu fizyka Stephena Hawkinga zostały w piątek złożone w londyńskim Opactwie Westminsterskim, obok najważniejszych brytyjskich naukowców: Isaaca Newtona i Karola Darwina. W pożegnaniu wzięło udział tysiąc osób z ponad 100 państw świata. Chętnych do wzięcia udziału w uroczystości było tak wielu, że zorganizowano losowanie wejściówek.

 • Prochy Stephena Hawkinga spoczęły obok Newtona i Darwina

  Prochy fizyka Stephena Hawkinga zostały złożone w Opactwie Westminsterskim, obok najważniejszych brytyjskich naukowców: Isaaca Newtona i Karola Darwina. W pożegnaniu wzięło udział tysiąc osób z ponad 100 państw świata. Wybitny brytyjski astrofizyk, od lat cierpiący na stwardnienie zanikowe boczne, zmarł 14 marca w wieku 76 lat.

 • Tajemnicze wymioty Darwina

  Profesor John Hayman z Uniwersytetu w Melbourne twierdzi, że odkrył, co wywoływało chroniczną chorobę Karola Darwina. Wg niego, twórca teorii ewolucji cierpiał na odziedziczony po matce zespół wymiotów cyklicznych.

 • Hawking spocznie między Newtonem i Darwinem. Jest wielu chętnych, by to zobaczyć

  Prochy Stephena Hawkinga złożone zostaną miedzy grobami Izaaka Newtona i Karola Darwina podczas ceremonii, którą zaplanowano na 15 czerwca w Opactwie Westminsterskim. Zainteresowanie udziałem w wydarzeniu jest tak duże, że trzeba zrobić loterię wejściówek.

 • Odkryto jajo podpisane przez Darwina

  Ptasie jajo, które Karol Darwin przywiózł z wyprawy na statku "Beagle" i które, co więcej, własnoręcznie podpisał, a także uszkodził, odkryto w zbiorach Uniwersytetu Cambridge.

 • Uniwersytet w Cambridge opublikuje książkę kucharską z przepisami żony Karola Darwina, aby sfinansować dalsze badania nad spuścizną twórcy teorii ewolucji - powiadomił serwis internetowy BBC.

 • ...- Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za to, że "źle interpretował" jego teorię ewolucji i zachęcał innych do jej ignorowania i odrzucenia - podał na swej stronie internetowej brytyjski dziennik "Daily Telegraph".

 • Darwin, Lincoln, Churchill… dziś nie osiągnęliby sukcesu

  Maria Skłodowska-Curie, Abraham Lincoln, Karol Darwin czy Winston Churchill w naszych czasach mogliby nie osiągnąć sławy z powodu depresji - twierdzi Brytyjczyk Alastair Campbell, jeden z najbliższych współpracowników byłego premiera Tony'ego Blaira.

 • Mali studenci rozpoczęli rok akademicki

  Wykład "Skąd się wzięła długa szyja żyrafy? Karol Darwin i jego teoria ewolucji" rozpoczął w sobotę kolejny rok akademicki na Uniwersytecie Dzieci.

 • Kościół anglikański przeprasza Darwina

  Kościół anglikański postanowił przeprosić Karola Darwina za złą interpretację jego teorii ewolucji – informuje brytyjski dziennik „Daily Telegraph”. W deklaracji, która ma się ukazać w poniedziałek, czytamy, że Kościół anglikański zareagował zbyt emocjonalnie na ogłoszoną w 1859 r. teorię.

Wideo na temat: darwin karol
Dyskusje na temat: darwin karol