• Informacje na temat:

  daszyński ignacy

Artykuły na temat: daszyński ignacy
 • SLD chce, by na Trakcie Królewskim w Warszawie stanął pomnik Ignacego Daszyńskiego, premiera tzw. rządu lubelskiego - informuje "Rzeczpospolita".

 • SLD chce, by na Trakcie Królewskim w Warszawie stanął pomnik Ignacego Daszyńskiego, premiera tzw. rządu lubelskiego - informuje "Rzeczpospolita".

 • SLD chce, by w Warszawie stanął nowy pomnik

  ..."Za rok w stolicy może stanąć pomnik Ignacego Daszyńskiego. W wyniku starań podjętych z inicjatywy SLD, Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę zezwalającą na jego budowę" - poinformował w niedzielę przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jerzy Wenderlich.

 • "Rzeczpospolita": Pomnik politycznej niezgody

  ...​Przez spór kluczowych polityków zagrożona jest budowa monumentu Ignacego Daszyńskiego w Warszawie - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita".

 • Byli prezydenci: O konstytucji trzeba dyskutować, ale w duchu wspólnoty

  ..."O konstytucji trzeba dyskutować, spierać się o nią, ale w duchu wspólnoty, bez uwikłania w politykę" - przekonywali byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski podczas debaty "Konstytucja 1997 roku. Praktyka polityczna i prawna". Konferencję zorganizowały: Fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego "Amicus Europae", Instytut Bronisława Komorowskiego i Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.

 • Tomasz Kalita cierpi na poważną chorobę

  Były rzecznik prasowy SLD i dyrektor Centrum im. Ignacego Daszyńskiego Tomasz Kalita ujawnił, że choruje glejaka. "To straszne, że aby zrobić w mojej sytuacji wszystko, co możliwe, musiałbym łamać prawo" - napisał polityk, odnosząc się w ten sposób do tego, że w jego sytuacji pomóc może stosowanie oleju z marihuany. "Oby mój post dał rządzącym do myślenia" - dodał.

 • Orędzie prezydenta przed Zgromadzeniem Narodowym. "To czas na zakończenie starcia wrogich plemion"

  ..., Dmowski, Paderewski, Daszyński, Witos, Korfanty - to ojcowie niepodległości; podjąłem decyzję o pośmiertnym nadaniu Orderu Orła Białego tym spośród tych mężów stanu, którzy jeszcze nie dostąpili tego...

 • Obchody Święta Niepodległości - od 1937 roku

  ...listopada do Warszawy z magdeburskiej twierdzy Józefa Piłsudskiego. Z kolei lewica przekonywała o znaczeniu utworzonego w Lublinie rządu Ignacego Daszyńskiego. W okresie międzywojennym to jednak 11

 • Start imprezy: 2016-01-10 14:00:00 Koniec imprezy: 2016-01-10 19:00:00 Ignacego Daszyńskiego 28 43-450 Ustroń śląskie...

 • 99 lat temu Polska odzyskała niepodległość

  ...w zajętym kilka dni wcześniej Lublinie powołano Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej, którego premierem został Ignacy Daszyński, przywódca galicyjskich socjalistów. W Warszawie od września 1917(...) do Lublina, gdzie od trzech dni na wyzwolonych terenach działał Tymczasowy Rząd Republiki Polskiej z Ignacym Daszyńskim na czele. Rząd ten zresztą na wiadomość o jego powrocie z Magdeburga oddał mu...

Zdjęcia na temat: daszyński ignacy
 • Tomasz Kalita
Wideo na temat: daszyński ignacy
Dyskusje na temat: daszyński ignacy