• Informacje na temat:

  daszyński ignacy

Artykuły na temat: daszyński ignacy
 • SLD chce, by na Trakcie Królewskim w Warszawie stanął pomnik Ignacego Daszyńskiego, premiera tzw. rządu lubelskiego - informuje "Rzeczpospolita".

 • SLD chce, by na Trakcie Królewskim w Warszawie stanął pomnik Ignacego Daszyńskiego, premiera tzw. rządu lubelskiego - informuje "Rzeczpospolita".

 • SLD chce, by w Warszawie stanął nowy pomnik

  ..."Za rok w stolicy może stanąć pomnik Ignacego Daszyńskiego. W wyniku starań podjętych z inicjatywy SLD, Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę zezwalającą na jego budowę" - poinformował w niedzielę przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Jerzy Wenderlich.

 • Prezydent ogłosił listę osób pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego

  ...​Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Władysław Reymont, Ignacy Daszyński i Roman Dmowski znaleźli się wśród pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego. Prezydent Andrzej Duda ogłosił listę 25 osób, które 11 listopada zostaną uhonorowane za zasługi dla polskiej niepodległości.

 • Korczak, Reymont, Dmowski... Prezydent odznaczył pośmiertnie wybitnych Polaków

  Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Władysław Reymont, Ignacy Daszyński i Roman Dmowski są wśród pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego przez Andrzeja Dudę. Prezydent uhonorował 25 wybitnych Polaków "zasłużonych dla chwały, dobra i pożytku RP".

 • Święto Niepodległości 2018. Kto otrzymał Order Orła Białego?

  Maria Skłodowska-Curie, Janusz Korczak, Władysław Reymont, Ignacy Daszyński i Roman Dmowski są wśród pośmiertnie odznaczonych Orderem Orła Białego przez Andrzeja Dudę. Prezydent uhonorował w ten sposób 25 wybitnych Polaków "zasłużonych dla chwały, dobra i pożytku RP".

 • "Rzeczpospolita": Pomnik politycznej niezgody

  ...​Przez spór kluczowych polityków zagrożona jest budowa monumentu Ignacego Daszyńskiego w Warszawie - informuje dzisiejsza "Rzeczpospolita".

 • W Warszawie położono chodnik, który... pochłania smog

  Chodnik, który pochłania smog od prawie dwóch miesięcy działa w Warszawie, w rejonie ronda Ignacego Daszyńskiego. W betonowych płytach umieszczono tlenek tytanu, który może zatrzymywać szkodliwe substancje. Sprawdziliśmy, jak jego działanie oceniają mieszkańcy stolicy.

 • Byli prezydenci: O konstytucji trzeba dyskutować, ale w duchu wspólnoty

  ..."O konstytucji trzeba dyskutować, spierać się o nią, ale w duchu wspólnoty, bez uwikłania w politykę" - przekonywali byli prezydenci: Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski podczas debaty "Konstytucja 1997 roku. Praktyka polityczna i prawna". Konferencję zorganizowały: Fundacja Aleksandra Kwaśniewskiego "Amicus Europae", Instytut Bronisława Komorowskiego i Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.

 • Tomasz Kalita cierpi na poważną chorobę

  Były rzecznik prasowy SLD i dyrektor Centrum im. Ignacego Daszyńskiego Tomasz Kalita ujawnił, że choruje glejaka. "To straszne, że aby zrobić w mojej sytuacji wszystko, co możliwe, musiałbym łamać prawo" - napisał polityk, odnosząc się w ten sposób do tego, że w jego sytuacji pomóc może stosowanie oleju z marihuany. "Oby mój post dał rządzącym do myślenia" - dodał.

Zdjęcia na temat: daszyński ignacy
 • Tomasz Kalita
Wideo na temat: daszyński ignacy
Dyskusje na temat: daszyński ignacy
 • Re: Pomnikoza

  Ciekawe, dlaczego pierwszy premier Rządu Polskiego w wolnej Rzeczypospolitej - Ignacy Daszyński jest jakoś dziwnie zapominany przez obecne władze i tak niewiele jest jego pomników. Wstyd!

 • Re: SLD chce, by w Warszawie stanął nowy pomnik

  PROBLEM w tym, czy IGNACY DASZYŃSKI byłby dumny z pomysłodawców, którzy pogrzebali SPRAWIEDLIWOŚĆ SPOŁECZNĄ, i służą nie ludziom, lecz libertariańskim partiom dzikiego,wolnego rynku ?

 • Re: Morawiecki: Dyplomacja gospodarcza pomoże Afryce

  Premier Ignacy Daszyński w parlamencie wiedeńskim mówił: "man kann singen, man kann tanzen, aber nimmer mit za-rancen". A W. Putin był zaproszony na wesele pani minister rządu austriackiego i, o zgrozo, tańczył z nią. Szalom harcerzyki!

 • Re: SLD chce, by w Warszawie stanął nowy pomnik

  Nie znoszę wszelkich socjałów. Ale gdy widzę, że te komuchy podwiązują się pod takie postaci Polski Niepodległej, jak Ignacy Daszyński, nóż mi się sam otwiera. Kogo chcą oszukać?

 • Re: PiS na prowadzeniu, złe wieści dla Nowoczesnej. Nowy sondaż

  Ja mam takie jedno marzenie - żeby do wielkiej polityki wróciła lewica, ale nie ta postkomunistyczna, a ta, której działaczami byli kiedyś tacy ludzie jak Tomasz Arciszewski, Norbert Barlicki, Ignacy Daszyński, Herman Lieberman, Bolesław Limanowski, Jędrzej Moraczewski, Mieczysław Niedziałkowski...

 • Re: Prezydent: W Lublinie zaczęła się niepodległość

  Towarzysz Ignacy Ewaryst Daszyński....1929 należał do założycieli "Centrolew", zrzeszenie Lewków (PSL Wyzwolenie, PSL Piast, nationalistyczna partia robotnicza, PPS,...), która miała za zadanie zniszczenie Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem (BBWR), a tym samem był wrogiem Piłsudskiego!...i on ma być dla PiSu wzorem?

 • Re: "Rzeczpospolita": Autor "Jak kraść. Podręcznik złodzieja" w komisji PiS

  31.10.1929 r.-Marszałek Ignacy Daszyński odmówił rozpoczęcia posiedzenia sesji budżetowej Sejmu RP z powodu obecności w gmachu parlamentu około 100-osobowej grupy uzbrojonych oficerów towarzyszących ministrowi spraw wojskowych Jarosławowi Kaczyńskiemu.

 • Re: FAS o polskim planie wojny prewencyjnej przeciwko Hitlerowi

  Cywilizowani? Są prymitywni. Kolejny prawicowy mądrala który uważa że między pojęciami prawica a patriotyzm można postawić znak równości . Prawda jest taka że pojęcia patriotyzm nie należy łączyć ze stronami politycznymi ani wszelkimi ideologiami. Niestety w Polsce postawa patriotyczna jak i też samo pojęcie są zawłaszczone. Józef Piłsudski , Ignacy Daszyński to przedstawiciele lewicy którzy

 • Re: Opolskie: Zatrzymano sprawców profanacji krzyży

  Lewica walczyła o prawa robotnicze i socjal. Ignacy Daszyński to przykład lewicy. O gejowanie, profanację krzyży, multikulti walczy LEWACTWO! To LEWACTWO jak tow. Borowski vel Berman i podobni, którzy za bezcen wysprzedawali zagranicy polskie firmy (np. banki), zwalniali zagranicę z podatków, likwidowali socjal, podnosili ubogim podatki i NIGDY SIĘ NIE UJMOWALI ZA DEMONSTRUJĄCYMI ROBOTNIKAMI