• Informacje na temat:

  datowanie

Artykuły na temat: datowanie
 • Datował listy z groźbami na dzień masakry

  38-letni Jarrod Ramos, który w siedzibie "The Capital Gazette" śmiertelnie postrzelił w czwartek pięć osób, wysłał trzy listy z groźbami. Listy datowane są na dzień, w którym doszło do ataku - podał w poniedziałek "The Washington Post".

 • Zaćmienie Słońca pomaga w datowaniu historycznych wydarzeń

  Zaćmienie Słońca zaskoczyło króla Władysława Jagiełłę podczas jednej z wypraw, miało też przerwać starożytną bitwę między Medami a Lidyjczykami. Znane z przeszłości zaćmienia Słońca nawet dziś pomagają w ustaleniu dat odległych historycznych wydarzeń.

 • Metodą datowania węglowego naukowcy z Oksfordu potwierdzili, że kość śródręcza według tradycji należąca do św. Jana Chrzciciela pochodzi z początku I w., a zatem z czasów, w których prorok żył.

 • Płock: Szczątki trzech osób na terenie dawnego aresztu NKWD i UB

  ...natrafiono również na artefakty - guziki i grzebienie - dzięki czemu możliwe jest wstępne datowanie szczątków. "Nie mamy wątpliwości, że mówimy tutaj o szczątkach ukrytych w połowie XX wieku" - dodał...

 • Warszawa: Znaleziono szczątki mamuta na budowie metra

  Przy stacji metra C08 Płocka na Woli znaleziono kości prehistorycznego ssaka. Ich wiek datuje się wstępnie nawet na 100-120 tysięcy lat - poinformowało biuro prasowe warszawskiego metra.

 • ..., więc datowanie może się zmienić. Na razie ustalono, że najstarsza została wybita w 1516 r., a najmłodsza - w 1612 roku. Według specjalistów monety są w stosunkowo dobrym stanie, niektóre noszą...

 • Tuziny ludzkich szkieletów, datowanych na czasy neolitu, odkryto w liczącej nawet trzy tysiące lat prehistorycznej osadzie w Oxfordshire w Wielkiej Brytanii. Wśród szczątków natrafiono również na zwłoki ofiar sakralnych mordów - donosi CNN.

 • Szczątki mamuta znalezione na budowie metra w Warszawie

  "Zaskakujące znalezisko na budowie II linii metra w Warszawie. Przy stacji metra C08 Płocka na Woli odnaleziono kości prehistorycznego ssaka. Ich wiek datuje się wstępnie nawet na 100-120 tysięcy lat" - taką informację przekazało biuro prasowe warszawskiego metra.

 • Peru: Starożytny fresk doszczętnie zniszczony w pożarze

  W pożarze, który strawił kompleks archeologiczny Ventarrón, ucierpiał starożytny fresk. Malowidło, datowane na XX w. p.n.e., zostało pokryte przez dym, a 95 proc. powierzchni całego kompleksu spłonęło - informuje BBC.

 • ​Muzealnicy odnowili figurki z warmińskich kapliczek. Niektóre mają ponad 200 lat!

  Po wielu miesiącach renowacji Muzeum Warmii i Mazur udostępni zwiedzającym kolekcję 48 figur pochodzących z przydrożnych warmińskich kapliczek. Niektóre z nich datowane są nawet na XVIII wiek.

Zdjęcia na temat: datowanie
Wideo na temat: datowanie
Dyskusje na temat: datowanie