• Informacje na temat:

  de pisis

Artykuły na temat: de pisis
 • Gorąca dyskusja na temat centralnego lotniska. Mieszkańcy Baranowa: "Jesteśmy przerażeni"

  ​Na ponad 60 kilometrach kwadratowych powierzchni ma powstać nowe, największe w Polsce lotnisko, czyli Centralny Port Komunikacyjny w mazowieckim Baranowie. Na spotkaniu z mieszkańcami tej gminy przedstawiciele rządu zaprezentowali propozycję lokalizacji nowego portu. "My nie chcemy się stąd przeprowadzać. Chcemy tutaj zostać" - mówili zgodnie mieszkańcy gminy.

 • A gdyby tak...

  ... przeprowadzić w polskiej piłce zupełną czystkę. Zdegradować wszystkie kluby i zacząć od nowa. Rozlosować, kto w której lidze miałby grać. Może wtedy zestaw par pierwszej kolejki wyglądałby tak:

 • "Be", "chwytło", "etuświnia", "mamak" - to niektóre hasła pierwszego polskiego słownika języka dzieci pt. "I kto to papla", który właśnie trafił do księgarń. Autor - Damian Strączek - próbuje na przykładach opisać etapy uczenia się przez dzieci języka, pokazać specyfikę dziecięcej wyobraźni i usystematyzować dziecięce neologizmy.

 • W sześciu wagonach pociągu można podziwiać dzieła takich artystów, jak Giorgio de Chirico, Mario Sironi, Antonio Ligabue, Enrico Baj, Andrea Cascella, Salvatore Fiume, Giorgio Morandi, Filippo De Pisis i Renato Guttuso. Większość obrazów pochodzi z prywatnych kolekcji; niektóre z nich nie były nigdy wcześniej wystawiane. Kurator wystawy wyjaśnił, że jej celem jest to, by dzieła sztuki słynnych...

 • Sensacja w Sejmie! Kaczyński zaskoczył wszystkich

  Sensacja w Sejmie. Jarosław Kaczyński, który do tej pory raczej unikał nowoczesnych technologii, po wyjściu na mównicę odpalił na tablecie transmisję z konferencji kandydata PiS na premiera prof. Piotra Glińskiego. Gliński nie dostał od marszałek Sejmu zgody na wystąpienie, bo nie jest posłem.