• Informacje na temat:

  decentralizacja

Artykuły na temat: decentralizacja
 • Ukraina: Decentralizacja coraz bliżej

  Coraz bliżej decentralizacji władzy na Ukrainie. Prezydent skierował do parlamentu projekt zmian do konstytucji przewidujących reformę samorządową na wzór polski.

 • Wiceminister spraw zagranicznych RP Konrad Pawlik ocenił, że decentralizacja władzy i rozwój samorządów lokalnych to szansa na wzmocnienie Ukrainy.

 • Piotr Liroy-Marzec i "Bezpartyjni" chcą decentralizacji instytucji państwowych

  ...państwowych. "Jest to istotna rzecz, szczególnie w kontekście obecnych rozmów o nowej konstytucji, to jest rzecz istotna dla obywateli. Taka decentralizacja pomogłaby wielu regionom" - zauważył Liroy-Marzec(...) zainicjowanie przez prezydenta debaty na temat ich postulatów. Decentralizacja, jak przekonywano na konferencji, pozwoliłaby na wyrównywanie szans i bardziej zrównoważony rozwój całego kraju oraz...

 • Arsenij Jaceniuk chce decentralizacji regionów

  Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk zapowiedział zmiany w konstytucji. Chce rozszerzenia kompetencji regionów, ale przy zachowaniu jedności Ukrainy. "Utworzyliśmy w rządzie specjalne stanowisko wicepremiera, którego głównym zadaniem jest decentralizacja władzy. Jest to szeroka reforma przy zachowaniu jedności i unitarności Ukrainy" - oświadczył Jaceniuk w apelu do mieszkańców południowych...

 • Jaceniuk: Decentralizacja i specjalny status j. rosyjskiego

  Premier Arsenij Jaceniuk poinformował, że władze Ukrainy są gotowe zapewnić decentralizację władzy i specjalny status języka rosyjskiego dla uspokojenia nastrojów na wschodzie kraju.

 • Poroszenko o decentralizacji i amnestii na Ukrainie

  Ukraiński prezydent elekt Petro Poroszenko, przebywający dziś w Warszawie, zapowiedział, iż decentralizacja na Ukrainie zostanie zbudowana na bazie polskiego modelu. Dodał także, że jest planowana "szeroko zakrojona amnestia" na Ukrainie oraz inne kroki, które zagwarantują sukces procesu pokojowego.

 • Poroszenko: Przedstawię twardy plan decentralizacji na wzór Polski

  ... Poroszenko na konferencji w Warszawie mówił, że decentralizacja będzie przeprowadzona według "polskiego modelu" i z pomocą Polski i Unii Europejskiej. - Polacy i UE powinni dać na mapę do tego, jak ten system wdrożyć - mówił Poroszenko.

 • ...- Utworzyliśmy w rządzie specjalne stanowisko wicepremiera, którego głównym zadaniem jest decentralizacja władzy. Jest to szeroka reforma przy zachowaniu jedności i unitarności Ukrainy. Przekazuje(...) z decentralizacja władzy będą odzwierciedlone w nowej konstytucji, powinniśmy ją pisać razem - zaapelował premier. Rosja w poniedziałek przedłożyła USA i UE swój plan w sprawie Ukrainy zakładający...

 • Święcicki o decentralizacji Ukrainy: Może pomóc rozwiązać konflikt polityczny z Rosją

  Jakie kroki powinny podjąć władze Ukrainy, aby rozwiązać konflikty polityczne, a zwłaszcza ten z Rosją? - Pomoże w tym decentralizacja Ukrainy przy zachowaniu jej jedności terytorialnej - twierdzi poseł PO Marcin Święcicki, który jest szefem grupy ekspertów, doradzającej Ukrainie w sprawie reformy samorządowej.

 • Kijów zgina kark przed Moskwą: Decentralizacja, specjalny status rosyjskiego

  Kijów jest gotowy przeprowadzić szeroką reformę konstytucyjną, która rozszerzy władzę regionów i pozwoli samorządom na samodzielne decydowanie o tym, jaki język - oprócz ukraińskiego - będą one uznawały za drugi język oficjalny. We wspólnym oświadczeniu ogłosili to pełniący obowiązki prezydenta Ukrainy Ołeksandr Turczynow i premier Arsenij Jaceniuk. Podkreślili też, że władze zgadzają się na amnestię dla uczestników ostatnich protestów na wschodzie kraju, ale pod warunkiem, że złożą oni broń.

Wideo na temat: decentralizacja
 • Julia Tymoszenko. Przeciwniczka Putina i korupcji

  Julia Tymoszenko, przywódczyni partii Batkiwszczyna i szefowa ukraińskiego rządu za prezydenta Wiktora Juszczenki. W kampanii przed wyborami prezydenckimi skupiła się na atakowaniu rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i na obietnicach, że anektowany przez Rosję Krym wróci do Ukrainy. Tymoszenko zapowiadała także stanowczą walkę z powszechną na Ukrainie korupcją. Była premier, która za prezydentury jej przeciwnika Wiktora Janukowycza spędziła dwa lata w więzieniu, obiecuje reformę...

Dyskusje na temat: decentralizacja