• Informacje na temat:

  deklaracja jałtańska

Artykuły na temat: deklaracja jałtańska
 • ​Wojnar: "Polska post czy przedstalinowska?". Ciąg dalszy jego polemiki z Korejbą

  Dyskusja, jaką prowadzę z Jakubem Korejbą nie jest sporem o granice jałtańskie, uznawane przez nas obydwu za mniej lub bardziej korzystne dla współczesnego państwa polskiego. Spór, który prowadzimy dotyczy sensu polskości. Jakub Korejba apeluje o akceptację treści stalinowskiej Polski. Ja postulat ten uważam za niebezpieczny i zupełnie sprzeczny z interesem narodowym.

 • Rozmowy o tarczy zamiast wizyty w Jałcie

  Na środę na godzinę 18 zaplanowane jest spotkanie prezydenta Kaczyńskiego z premierem Tuskiem. Tematem rozmów będą negocjacje z Amerykanami w sprawie tarczy antyrakietowej. W związku z tym prezydent odwołał zaplanowaną na czwartek i piątek wizytę w Jałcie, gdzie miał uczestniczyć w posiedzeniu stowarzyszenia Jałtańska Strategia Europejska.

 • Andrzej Celiński: Polska chyba bezpowrotnie traci swoją wyjątkową, fantastyczną pozycję

  "Polska chyba bezpowrotnie, przynajmniej za mojego życia, za pańskiego chyba nie, traci swoją zupełnie wyjątkową, fantastyczną pozycję uzyskaną w ciągu ćwierć wieku - i to na własne życzenie, bez żadnej zewnętrznej okoliczności" - mówi Marcinowi Zaborskiemu w Popołudniowej rozmowie w RMF FM kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Warszawy Andrzej Celiński. Pytany o to, czy - jeśli zostanie prezydentem stolicy - powie działaczom SLD, że "mogą zapomnieć o pracy w ratuszu",...

 • Andrzej Celiński: Patryk Jaki na pewno nie wygra

  "Polska chyba bezpowrotnie, przynajmniej za mojego życia, za pańskiego chyba nie, traci swoją zupełnie wyjątkową, fantastyczną pozycję uzyskaną w ciągu ćwierć wieku i to na własne życzenie, bez żadnej zewnętrznej okoliczności" – mówi Marcinowi Zaborskiemu w Popołudniowej rozmowie w RMF FM kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta Warszawy Andrzej Celiński.

 • Pietrow: W Jałcie nie było zgody na sowietyzację państw

  W Jałcie nie było zgody na sowietyzację państw, do których wejdzie Armia Czerwona - mówił na konferencji historyków w Gdańsku Nikita Pietrow ze Stowarzyszenia Memoriał. Zdaniem b. szefa MSZ Adama D. Rotfelda "każda narodowa perspektywa jest inna i trzeba się z tym pogodzić".

 • Sikorski liczy na zakończenie negocjacji umowy z Ukrainą

  ...determinacji w reformowaniu swojego kraju - podkreślił Sikorski. Poinformował też, że końcowa deklaracja wrześniowego szczytu Partnerstwa Wschodniego jest teraz negocjowana. - Walczymy o każde słowo. Chodzi...

 • Wielogodzinna debata i 90 pytań do rządu ws. UE

  Według premiera Donalda Tuska, dla Polski największym ryzykiem jest podział Unii Europejskiej. Według PiS, sejmowym przemówieniem premier jedynie atakował opozycję. Tezy przedstawione w czwartkowym sejmowym wystąpieniu szefa rządu poparły SLD i Ruch Palikota.

 • Bez tarczy, na tarczy

  ...waszyngtońskiego, a nie deklaracja dodatkowych gwarancji. Obiecane rakiety przechwytujące, których baza, wzorowana na alaskańskiej i kalifornijskiej, miała powstać w Polsce w Redzikowie, mają zostać zastąpione...