• Informacje na temat:

  dekomunizacja

Artykuły na temat: dekomunizacja
 • Dekomunizacja ulic w Warszawie. NSA uchylił wszystkie zmiany

  Naczelny Sąd Administracji oddalił dwie ostatnie skargi wojewody mazowieckiego na orzeczenia sądu pierwszej instancji uchylające zarządzenia o zmianie nazw stołecznych ulic w związku z dekomunizacją. Tym samym uchylenia wszystkich 50 takich zarządzeń dotyczące Warszawy są już prawomocne.

 • IPN: Decyzje sądów administracyjnych utrudniają dekomunizację

  ...tak naprawdę w Warszawie jest zatrzymana dekomunizacja (...) skutkiem byłoby zniweczenie całego celu ustawy" - zaznaczył Sipiera. Zgodnie z tzw. ustawą dekomunizacyjną, samorządy miały czas do...

 • Kraków. Dekomunizacja nazw dziewięciu ulic

  ...propozycje przysyłają też sami krakowianie, mogą je także na sesji w ramach poprawek zgłosić radni. Dekomunizacja nazw ulic i przywracanie im historycznych nazw była prowadzona w Krakowie w latach...

 • Dekomunizacja. IPN apeluje do władz Warszawy

  IPN apeluje do władz Warszawy, by - po wyroku NSA - w poczuciu obywatelskiej odpowiedzialności i niezależnie od bieżących sporów politycznych odstąpiły od przywracania nazw ulic zmienionych na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Zdaniem Instytutu są procedury, które to umożliwiają.

 • "DGP": Totalna dekomunizacja służb pod przykrywką ochrony bezpieczeństwa

  Nowy projekt ustawy o ochronie informacji niejawnych pozbawi dostępu do nich byłych funkcjonariuszy bezpieki PRL, którzy zostali pozytywnie zweryfikowani po 1989 r. - czytamy na pierwszej stronie "Dziennika Gazety Prawnej".

 • Dekomunizacja Polskiego Związku Łowieckiego. "Jest decyzja premiera"

  O konieczności zmiany prawa łowieckiego, w tym dekomunizacji Polskiego Związku Łowieckiego oraz o konieczności zatrzymania rozprzestrzeniania się wirusa ASF poprzez wybijanie dzików - mówił na IV Kongresie Rolników RP przewodniczący rolniczego OPZZ Sławomir Izdebski.

 • Konieczność wyrażenia zgody przez IPN i wojewodę na ponowną zmianę nazw zdekomunizowanych ulic czy placów oraz skrócenie czasu - do końca marca 2018 r. - na usunięcie pomników upamiętniających komunizm lub inny ustrój totalitarny przewiduje nowelizacja, która weszła w życie w niedzielę.

 • "Dekomunizacja? Chodzi o polską rację stanu"

  ...dwa lata działania rządu, wojewoda mazowiecki odniósł się do decyzji Rady Warszawy. Wskazywał, że dekomunizacja musi "przenieść Polskę w absolutnie wolny wymiar, który nie jest związany żadnymi...

 • Dekomunizacja warszawskich ulic. Al. Lecha Kaczyńskiego zamiast Armii Ludowej

  Konferencja prasowa "Dekomunizacja w Warszawie zarządzenia wojewody w sprawie zmiany nazw ulic", odbyła się z udziałem wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery i prezesa Instytutu Pamięci Narodowej(...) i Sprawiedliwości w Radzie m.st. Warszawy.  #Dekomunizacja #Warszawa @ipngovpl pic.twitter.com/NaHPEXN2s0 " additional="— Cezary Jurkiewicz (@c_jurkiewicz)" date="10 listopada 2017" user...

 • Zmiany w lustracji na uczelniach. Resort nauki: Potrzebna jest dekomunizacja

  Nowe przepisy o lustracji na uczelniach odczuć może nawet kilka tysięcy osób, które w czasach PRL współpracowały ze służbami bezpieczeństwa - powiedział w rozmowie z PAP wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Mueller. Jego zdaniem na uczelniach potrzebna jest dekomunizacja.

Wideo na temat: dekomunizacja
Dyskusje na temat: dekomunizacja