• Informacje na temat:

  dekret

Artykuły na temat: dekret
 • "Nieludzki dekret prezydenta Donalda Trumpa"

  Dekret prezydenta Donalda Trumpa zakazujący wjazdu do USA obywatelom siedmiu krajów zamieszkanych w większości przez muzułmanów jest zarówno "źle skonstruowany, jak i nieludzki" – pisze w poniedziałkowym komentarzu "Financial Times".

 • "Dekret Trumpa prezentem dla terrorystów"

  Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif ostrzegł w poniedziałek w Berlinie, że przeforsowany przez amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa dekret zabraniający wjazdu do USA obywatelom z 6 krajów muzułmańskich doprowadzi do wzrostu zagrożenia terrorystycznego.

 • Brytyjczycy wyłączeni z dekretu Trumpa

  Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson przekazał w poniedziałek Izbie Gmin informację o zapewnieniu ze strony amerykańskiej ambasady w Londynie, że obywatele Wielkiej Brytanii będą wyłączeni spod dekretu ograniczającego imigrację do Stanów Zjednoczonych.

 • "Antymuzułmański" dekret Trumpa jest nielegalny?

  .... Wykonywanie tych tzw. antyimigracyjnych dekretów prezydenckich zostało zawieszone na mocy decyzji sądów federalnych niższych instancji. Władze stanu Hawaje - podobnie jak inni krytycy tego(...) obejmuje większości państw muzułmańskich, ani też większości wyznawców islamu", co stawia pod znakiem zapytania tezę o uprzedzeniu prezydenta. W ocenie prawnika podpisanie przez prezydenta Trumpa dekretu...

 • Sędzia federalny zablokował dekret imigracyjny Trumpa

  Sędzia federalny z Hawajów Derrick. K. Watson zablokował w środę nowy dekret imigracyjny prezydenta Trumpa. Blokada dekretu, który czasowo zabraniał wydawania wiz obywatelom 6 krajów i wpuszczania uchodźców, obowiązuje na terenie całego terytorium USA. Dekret miał zacząć obowiązywać 16 marca.

 • Donald Trump podpisał nowy dekret imigracyjny

  Prezydent USA Donald Trump podpisał nowy, złagodzony dekret antyimigracyjny - podał Biały Dom. Dekret nie obejmuje obywateli Iraku ani osób mających wizy i zielone karty, które nadal będą mogły przybywać do Stanów Zjednoczonych. Dekret ma wejść w życie 16 marca.

 • Donald Trump rozważa nowy dekret ws. imigracji

  Biały Dom potwierdził w niedzielę, że po zawieszeniu przez sąd w San Francisco dekretu prezydenta USA Donalda Trumpa o czasowym ograniczeniu imigracji wśród rozważanych możliwości jest wydanie nowego prezydenckiego dekretu.

 • Próba zablokowania dekretu Trumpa. Sędzia odrzucił wniosek

  Sędzia federalny w stanie Waszyngton odrzucił w piątek czasu lokalnego jako "niewystarczający" wniosek o zablokowanie nowego dekretu imigracyjnego prezydenta Donalda Trumpa.

 • Donald Trump szykuje nowy dekret ws. imigracji

  Około połowy tygodnia prezydent Donald Trump wyda nowy dekret w sprawie imigracji - poinformował rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

 • Amerykanie ocenili dekret Trumpa. Wyniki sondażu

  Z badania Reuters/Ipsos wynika, że 49 proc. Amerykanów zgadza się z dekretem podpisanym w piątek przez prezydenta Donalda Trumpa.

Zdjęcia na temat: dekret
Wideo na temat: dekret