• Informacje na temat:

  dekret

Artykuły na temat: dekret
 • "Nieludzki dekret prezydenta Donalda Trumpa"

  Dekret prezydenta Donalda Trumpa zakazujący wjazdu do USA obywatelom siedmiu krajów zamieszkanych w większości przez muzułmanów jest zarówno "źle skonstruowany, jak i nieludzki" – pisze w poniedziałkowym komentarzu "Financial Times".

 • "Dekret Trumpa prezentem dla terrorystów"

  Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif ostrzegł w poniedziałek w Berlinie, że przeforsowany przez amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa dekret zabraniający wjazdu do USA obywatelom z 6 krajów muzułmańskich doprowadzi do wzrostu zagrożenia terrorystycznego.

 • Brytyjczycy wyłączeni z dekretu Trumpa

  Brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson przekazał w poniedziałek Izbie Gmin informację o zapewnieniu ze strony amerykańskiej ambasady w Londynie, że obywatele Wielkiej Brytanii będą wyłączeni spod dekretu ograniczającego imigrację do Stanów Zjednoczonych.

 • Sędzia federalny zablokował dekret imigracyjny Trumpa

  Sędzia federalny z Hawajów Derrick. K. Watson zablokował w środę nowy dekret imigracyjny prezydenta Trumpa. Blokada dekretu, który czasowo zabraniał wydawania wiz obywatelom 6 krajów i wpuszczania uchodźców, obowiązuje na terenie całego terytorium USA. Dekret miał zacząć obowiązywać 16 marca.

 • Donald Trump podpisał nowy dekret imigracyjny

  Prezydent USA Donald Trump podpisał nowy, złagodzony dekret antyimigracyjny - podał Biały Dom. Dekret nie obejmuje obywateli Iraku ani osób mających wizy i zielone karty, które nadal będą mogły przybywać do Stanów Zjednoczonych. Dekret ma wejść w życie 16 marca.

 • Donald Trump rozważa nowy dekret ws. imigracji

  Biały Dom potwierdził w niedzielę, że po zawieszeniu przez sąd w San Francisco dekretu prezydenta USA Donalda Trumpa o czasowym ograniczeniu imigracji wśród rozważanych możliwości jest wydanie nowego prezydenckiego dekretu.

 • Próba zablokowania dekretu Trumpa. Sędzia odrzucił wniosek

  Sędzia federalny w stanie Waszyngton odrzucił w piątek czasu lokalnego jako "niewystarczający" wniosek o zablokowanie nowego dekretu imigracyjnego prezydenta Donalda Trumpa.

 • Donald Trump szykuje nowy dekret ws. imigracji

  Około połowy tygodnia prezydent Donald Trump wyda nowy dekret w sprawie imigracji - poinformował rzecznik Białego Domu Sean Spicer.

 • Amerykanie ocenili dekret Trumpa. Wyniki sondażu

  Z badania Reuters/Ipsos wynika, że 49 proc. Amerykanów zgadza się z dekretem podpisanym w piątek przez prezydenta Donalda Trumpa.

 • Hawaje zaskarżają nowy dekret Donalda Trumpa

  Hawaje stały się w środę pierwszym amerykańskim stanem, który złożył do sądu wniosek o zablokowanie nowego dekretu imigracyjnego wydanego przez prezydenta USA Donalda Trumpa w poniedziałek. Poprzedni dekret został uznany w sądzie za sprzeczny z konstytucją.

Zdjęcia na temat: dekret
Wideo na temat: dekret
 • Beatyfikacja Jana Pawła II odbędzie się 1 maja

  Papież Benedykt XVI podpisał dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem Jana Pawła II. Decyzja ta kończy proces beatyfikacyjny papieża-Polaka. Jego beatyfikacja ma odbyć się 1 maja. - To jest wielkie święto nie tylko Kościoła katolickiego, ale dla wszystkich ludzi, którzy cenili Jana Pawła II – powiedział metropolita warszawski Kazimierz Nycz.

 • Nowe prawo dla imigrantów. "Obama dziękujemy!"

  Prawie 5 z 11,2 mln nielegalnych imigrantów żyjących w USA może liczyć na czasowe zalegalizowanie pobytu i zgodę na pracę w wyniku ogłoszonych przez Baracka Obamę dekretów. Po tych decyzjach przed Białym Domem wybuchła euforia. Jak donosi korespondent RMF FM Paweł Żuchowski, powiewały amerykańskie flagi, słychać było okrzyki: "Obama dziękujemy!".

 • TK: Stan wojenny był niekonstytucyjny

  Trybunał Konstytucyjny uznał dekrety Rady Państwa PRL, które wprowadziły w 1981 r. stan wojenny w Polsce za niekonstytucyjne. Uznania niekonstytucyjności tych dekretów domagał się Sejm, prokurator generalny oraz RPO.