• Informacje na temat:

  delimitacja

Artykuły na temat: delimitacja
 • Podpisano konwencję o statusie prawnym Morza Kaspijskiego

  Władimir Putin, Hasan Rowhani, Ilham Alijew, Kurbankuły Berdymuchammedow i Nursułtan Nazarbajew podpisali dokument, nad którym pracowano od 1996 r. - podaje TASS. Na razie przywódcy nie przedstawili zapisów zawartych w konwencji. Prezydent Rowhani wskazał, że delimitacja Morza Kaspijskiego będzie wymagała dodatkowych porozumień. Powiedział też dziennikarzom podczas rozpoczęcia spotkania, że jeden...

 • Stoltenberg zwołuje komisję NATO-Ukraina na prośbę Poroszenki

  Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zwołał na poniedziałkowe popołudnie na prośbę prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki komisję NATO-Ukraina, która zajmie się sytuacją na Morzu Azowskim i w Cieśninie Kerczeńskiej.

 • Pilne spotkania. Duda rozmawiał z Poroszenką, teraz z Morawieckim

  Prezydent Andrzej Duda rozmawiał z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką na temat sytuacji na Morzu Azowskim - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Dodał, że obecnie trwa spotkanie prezydenta z premierem Mateuszem Morawieckim o sytuacji na Ukrainie.

 • FSB: Działania okrętów ukraińskich koordynowały służby specjalne

  Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa oznajmiła, że na pokładzie ukraińskich okrętów zatrzymanych w Cieśninie Kerczeńskiej znajdowali się dwaj funkcjonariusze służb specjalnych, którzy koordynowali działania tych jednostek.

 • Łotwa zaniepokojona po odmowie Rosji. Chodzi o granicę

  ​Władze Łotwy są zaniepokojone odmową Rosji ostatecznego wyznaczenia linii granicznej pomiędzy Republiką Łotewska a Federacją Rosyjską. Niepokój ten pogłębił niedawny incydent na pobliskiej granicy estońsko-rosyjskiej. 5 września z terytorium Estonii został uprowadzony na teren Rosji przebywający tuż przy linii granicznej oficer estońskich służb specjalnych Eston Kohver. Strona rosyjska twierdzi, że zatrzymano go uzbrojonego, gdy wkroczył na terytorium Federacji.

 • Prezydent podpisał ustawę metropolitalną dla woj. śląskiego

  Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek w Katowicach ustawę o związku metropolitalnym dla woj. śląskiego. Po spełnieniu przewidzianych ustawą wymogów, metropolia w woj. śląskim powinna powstać 1 lipca 2017 r., a zacząć działać 1 stycznia 2018 r.

 • Kosowo zostanie podzielone? Prezydent wyklucza

  Prezydent Kosowa Hashim Thaci wykluczył we wtorek podział kraju z Serbią wzdłuż granic etnicznych, zgodnie z ideą, z jaką występuje Belgrad, aby rozwiązać długoletni spór, od którego uregulowania zależy m.in. wejście obu krajów do Unii Europejskiej.

 • Eskalacją między Ukrainą i Rosją zajmie się unijny komitet

  Szefowa MSZ Austrii Karin Kneissl w poniedziałek wyraziła "wielkie zaniepokojenie" najnowszą eskalacją napięć między Ukrainą i Rosją. Poinformowała też, że we wtorek w tej sprawie obradować będzie unijny Komitet Polityczny i Bezpieczeństwa (KPiB).

 • Rosja wezwana przez KE do zwrotu przejętych okrętów

  Komisja Europejska wezwała w poniedziałek Rosję do zwrotu zatrzymanych przez nią dzień wcześniej w okrętów ukraińskiej marynarki wojennej, jak również przekazania Ukrainie zatrzymanych marynarzy. Do zdarzenia doszło w Cieśninie Kerczeńskiej.

 • Rosja: Na okrętach byli funkcjonariusze służb specjalnych Ukrainy

  Rosyjski dyplomata w ONZ Dmitrij Polanski oświadczył w poniedziałek, że na jednym z okrętów zatrzymanych przez Rosję w Cieśninie Kerczeńskiej byli dwaj funkcjonariusze służb specjalnych Ukrainy. Oznajmił, że przyznali się oni, iż mieli "zadanie specjalne".

Dyskusje na temat: delimitacja