• Informacje na temat:

  delimitacja

Artykuły na temat: delimitacja
 • Łotwa zaniepokojona po odmowie Rosji. Chodzi o granicę

  ​Władze Łotwy są zaniepokojone odmową Rosji ostatecznego wyznaczenia linii granicznej pomiędzy Republiką Łotewska a Federacją Rosyjską. Niepokój ten pogłębił niedawny incydent na pobliskiej granicy estońsko-rosyjskiej. 5 września z terytorium Estonii został uprowadzony na teren Rosji przebywający tuż przy linii granicznej oficer estońskich służb specjalnych Eston Kohver. Strona rosyjska twierdzi, że zatrzymano go uzbrojonego, gdy wkroczył na terytorium Federacji.

 • Prezydent podpisał ustawę metropolitalną dla woj. śląskiego

  Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek w Katowicach ustawę o związku metropolitalnym dla woj. śląskiego. Po spełnieniu przewidzianych ustawą wymogów, metropolia w woj. śląskim powinna powstać 1 lipca 2017 r., a zacząć działać 1 stycznia 2018 r.

 • Rewitalizacja Opola

  Spotkania konsultacyjne w sprawie Zintegrowanego Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Opola na lata 2007-2015.

 • Norwegia i Rosja uzgodniły we wtorek po czterech dekadach rozmów równy podział spornego obszaru na Morzu Barentsa, co - jak pisze Reuters - otwiera drogę do eksploatacji bogactw naturalnych, głównie ropy naftowej i gazu.

 • Spór o podział Morza Kaspijskiego. Władimir Putin zabrał głos

  Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w poniedziałek, że pięć państw leżących nad Morzem Kaspijskim uzgodniło zasady postępowania w regionie. Zostaną one zapisane w przygotowywanej konwencji o nowym statusie prawnym tego akwenu.

 • Rosja nieugięta ws. Greenpeace

  Federacja Rosyjska nie przyjmie procedury arbitrażowej przed Międzynarodowym Trybunałem Prawa Morza w Hamburgu w sprawie zatrzymanego na Morzu Barentsa statku organizacji ekologicznej Greenpeace, "Arctic Sunrise" - poinformowało MSZ Rosji. Przekazało ono też, że Rosja nie weźmie również udziału w postępowaniu przed hamburskim Trybunałem w sprawie kroków tymczasowych, o podjęcie których zwróciła się do niego Holandia.

Dyskusje na temat: delimitacja
 • Re: "Gazeta Wyborcza": Największe miasta tracą ludzi

  "Delimitacja miast średnich, tracących funkcje społeczno- gospodarcze" - Polecam ten raport, z Polskiej Akademii Nauk. Jest to ostateczny dowód na to ze 500 plus nie działa i nie zadziała.

 • Re: Rosyjskie MON: Oczekujemy wyjaśnień od Pentagonu

  1. W świetle prawa międzynarodowego nie ma czegoś takiego jak granica rosyjsko-ukraińska, ponieważ od czasu rozpadu ZSRR nie została przeprowadzona delimitacja granicy. 2. Pan sobie poczyta jakie znaczenie w prawie międzynarodowym ma "memorandum". :)

 • Re: UE nie uznała rosyjskich wyborów na terytorium Krymu

  Ustalone i zagwarantowane JAK NAJBARDZIEJ !!! Tylko, że między Rosją i Ukrainą nie ma "ustalonej i zagwarantowanej" granicy :) Po rozpadzie ZSRR do tej pory nie przeprowadzona została delimitacja granicy. Mimo wielokrotnych wezwań Rosji Ukraina nigdy nie przystąpiła do tego procesu :) Tak więc w świetle prawa międzynarodowego, coś takiego jak granica ukraińsko-rosyjska w ogóle nie istnieje :)