• Informacje na temat:

  delimitacja

Artykuły na temat: delimitacja
 • Podpisano konwencję o statusie prawnym Morza Kaspijskiego

  Władimir Putin, Hasan Rowhani, Ilham Alijew, Kurbankuły Berdymuchammedow i Nursułtan Nazarbajew podpisali dokument, nad którym pracowano od 1996 r. - podaje TASS. Na razie przywódcy nie przedstawili zapisów zawartych w konwencji. Prezydent Rowhani wskazał, że delimitacja Morza Kaspijskiego będzie wymagała dodatkowych porozumień. Powiedział też dziennikarzom podczas rozpoczęcia spotkania, że jeden...

 • Łotwa zaniepokojona po odmowie Rosji. Chodzi o granicę

  ​Władze Łotwy są zaniepokojone odmową Rosji ostatecznego wyznaczenia linii granicznej pomiędzy Republiką Łotewska a Federacją Rosyjską. Niepokój ten pogłębił niedawny incydent na pobliskiej granicy estońsko-rosyjskiej. 5 września z terytorium Estonii został uprowadzony na teren Rosji przebywający tuż przy linii granicznej oficer estońskich służb specjalnych Eston Kohver. Strona rosyjska twierdzi, że zatrzymano go uzbrojonego, gdy wkroczył na terytorium Federacji.

 • Prezydent podpisał ustawę metropolitalną dla woj. śląskiego

  Prezydent Andrzej Duda podpisał we wtorek w Katowicach ustawę o związku metropolitalnym dla woj. śląskiego. Po spełnieniu przewidzianych ustawą wymogów, metropolia w woj. śląskim powinna powstać 1 lipca 2017 r., a zacząć działać 1 stycznia 2018 r.

 • Kosowo zostanie podzielone? Prezydent wyklucza

  Prezydent Kosowa Hashim Thaci wykluczył we wtorek podział kraju z Serbią wzdłuż granic etnicznych, zgodnie z ideą, z jaką występuje Belgrad, aby rozwiązać długoletni spór, od którego uregulowania zależy m.in. wejście obu krajów do Unii Europejskiej.

 • Media zdradzają szczegóły umowy Putin-Netanjahu

  Władze Izraela zgodziły się uznać jurysdykcję prezydenta Asada nad południowo-zachodnią Syrią w zamian za gwarancje Kremla, że jednostki irańskie będą dyslokowane w Syrii nie bliżej niż 80 km od granicy z Izraelem - podaje w piątek "Washington Post".

 • Rewitalizacja Opola

  Spotkania konsultacyjne w sprawie Zintegrowanego Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Opola na lata 2007-2015.

 • Norwegia i Rosja uzgodniły we wtorek po czterech dekadach rozmów równy podział spornego obszaru na Morzu Barentsa, co - jak pisze Reuters - otwiera drogę do eksploatacji bogactw naturalnych, głównie ropy naftowej i gazu.

 • Spór o podział Morza Kaspijskiego. Władimir Putin zabrał głos

  Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w poniedziałek, że pięć państw leżących nad Morzem Kaspijskim uzgodniło zasady postępowania w regionie. Zostaną one zapisane w przygotowywanej konwencji o nowym statusie prawnym tego akwenu.

 • Rosja nieugięta ws. Greenpeace

  Federacja Rosyjska nie przyjmie procedury arbitrażowej przed Międzynarodowym Trybunałem Prawa Morza w Hamburgu w sprawie zatrzymanego na Morzu Barentsa statku organizacji ekologicznej Greenpeace, "Arctic Sunrise" - poinformowało MSZ Rosji. Przekazało ono też, że Rosja nie weźmie również udziału w postępowaniu przed hamburskim Trybunałem w sprawie kroków tymczasowych, o podjęcie których zwróciła się do niego Holandia.

Dyskusje na temat: delimitacja