• Informacje na temat:

  demagog

Artykuły na temat: demagog
 • Słynny astrofizyk o Trumpie: Demagog, który trafia do najniższego, wspólnego mianownika

  Stworzył teorię czarnych dziur, ale nie jest w stanie wytłumaczyć popularności Donalda Trumpa, amerykańskiego kandydata republikanów do Białego Domu. Zapytany o popularność Trumpa, słynny brytyjski astrofizyk Stephen Hawking odpowiedział: nie potrafię tego wytłumaczyć. "Jest demagogiem, który trafia do najniższego, wspólnego mianownika" - dodał.

 • Macron: Jestem populistą, ale nie demagogiem

  Emmanuel Macron, niezależny kandydat we francuskich wyborach prezydenckich, wskazywany przez sondaże jako możliwy ich zwycięzca w drugiej turze, powiedział w wywiadzie dla "Le Journal du Dimanche": "Możecie mnie nazywać populistą, ale nie demagogiem".

 • Republikanka popiera Hillary Clinton, bo "Trump jest nieuczciwym demagogiem"

  W rozmowie z dziennikiem Whitman nazwała republikańskiego kandydata Donalda Trumpa "nieuczciwym demagogiem". Zagłosuję na Hillary, porozmawiam z moimi republikańskimi przyjaciółmi, żeby jej pomogli, przekażę pieniądze na jej kampanię i postaram się zebrać dla niej pieniądze - oznajmiła Whitman, jedna z najbardziej wpływowych działaczek Partii Republikańskiej w Krzemowej Dolinie i była...

 • Sprawdzili wypowiedzi Trzaskowskiego. Mówił prawdę?

  Analitycy Demagoga sprawdzili wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego z wywiadu dla Interii. W jednym ze stwierdzeń kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy dopuścił się manipulacji.

 • Sprawdzili wypowiedzi Wałęsy i Płażyńskiego. Kto mówił prawdę?

  Jarosław Wałęsa (Koalicja Obywatelska) pomylił się mówiąc o sposobie finansowania transportu publicznego, a Kacper Płażyński (Prawo i Sprawiedliwość) dopuścił się manipulacji. Analitycy Demagoga sprawdzili wypowiedzi kandydatów na prezydenta Gdańska.

 • Warszawa: Sprawdzili wypowiedzi kandydatów na prezydenta

  Czy w czasie wyborczych wystąpień kandydaci zawsze mówią prawdę i dobrze znają fakty, do których się odnoszą? Analitycy portalu demagog.org.pl sprawdzili wypowiedzi kandydatów na prezydenta Warszawy.

 • Kraków: Sprawdzili wypowiedzi kandydatów

  Trwa intensywna kampania przed wyborami samorządowymi 2018. Kandydaci na prezydentów największych miast składają obietnice i prezentują wizje zmian. Czy w trakcie swoich wystąpień zawsze mówią prawdę? Dobrze znają fakty, do których się odnoszą? Analitycy demagog.org sprawdzili kandydatów na prezydenta Krakowa.

 • USA: Były rywal wzywa do głosowania na Clinton przeciwko Trumpowi

  Bernie Sanders, były rywal Hillary Clinton w prawyborach Demokratów przed wyborami do Białego Domu, wezwał w poniedziałek do głosowania w listopadzie na Clinton, by uniemożliwić wybór kandydata Republikanów Donalda Trumpa, którego nazwał "chamem i demagogiem".

 • Wybory w Gdańsku. Sprawdzili wypowiedzi kandydatów

  Wybory samorządowe 2018 coraz bliżej. Trwa intensywna kampania. Kandydaci na prezydentów największych miast składają obietnice i prezentują wizje zmian. Czy w trakcie swoich wystąpień zawsze mówią prawdę? Dobrze znają fakty, do których się odnoszą? Analitycy demagog.org sprawdzili kandydatów na prezydenta Gdańska.

 • Referendum, zwłaszcza tzw. konsultacyjne, to w rękach sprawnych demagogów użyteczne narzędzie uzyskiwania społecznego przyzwolenia na zaprowadzanie autorytarnego reżimu. Wystarczy tylko odpowiednio, czyli tendencyjnie, sformułować pytania, aby nie tyle nawet zasugerować, co wręcz narzucić pożądane odpowiedzi. Wykazali to tacy mistrzowie demagogii i autorytaryzmu, jak Orban, Erdogan czy Putin.