• Informacje na temat:

  demarkacyjna linia

Artykuły na temat: demarkacyjna linia
 • Gen. Drewniak o Dudzie i szefie MON: Kulturalni ludzie powinni usiąść i ustalić linię demarkacyjną

  "Sam wiem, jak czekałem na awans generalski, jak człowiek na to czeka. Nie zazdroszczę (oczekującym - przyp. red.) takiej sytuacji" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM były inspektor Sił Powietrznych gen. Tomasz Drewniak pytany o to czy docierają do niego głosy oficerów, którzy czekają na awanse generalskie. "Na pewno system dowodzenia jest bardzo ważny. (...) Ale też są jednostki, które były, są i będą. I myślę, że jakiś kompromis powinien zostać osiągnięty" – podkreśla gość Marcina...

 • ...​Linia Curzona to określenie linii demarkacyjnej wojsk polskich i bolszewickich zaproponowanej w 1920 r. przez George’a Curzona.

 • Korea Płd.: Łódź patrolowa Północy naruszyła linię demarkacyjną

  Łódź patrolowa Korei Północnej kilkakrotnie naruszyła w poniedziałek morską granicę ze swoim południowym sąsiadem - poinformowali we wtorek przedstawiciele władz w Seulu. Ich zdaniem incydent to reakcja Północy na trwające manewry wojskowe Korei Płd. i USA.

 • Wojny propagandowej ciąg dalszy: Pjongjang wysyła balony z milionem ulotek

  ...je linia demarkacyjna należy do najsilniej ufortyfikowanych na świecie. Wojna koreańska z lat 1950-1953 zakończyła się jedynie rozejmem; dotychczas nie zawarto układu pokojowego. (abs)

 • W trakcie wizyty Dmitrija Miedwiediewa na Ukrainie zostanie podpisana umowa o demarkacji granicy ukraińsko-rosyjskiej. Prezydent Rosji będzie w Kijowie w dniach 17-18 maja. Umowę demarkacyjną podpisze ze swym ukraińskim odpowiednikiem, prezydentem Wiktorem Janukowyczem.

 • „Stany Zjednoczone nie zaatakują Korei Północnej” - zapewniał prezydent USA George W. Bush podczas wizyty w strefie zdemilitaryzowanej, dzielącej Koreę Północną od Południowej. Jednocześnie jednak podkreślił, że będzie przeciwko komunistycznemu Phenianowi, dopóki nie udowodni on, iż nie jest jednym z państw tworzących światową oś zła.

 • Rosja i Ukraina uzgodniły wycofanie ciężkiej broni

  Ławrow i Pawło Klimkin. Dziś wreszcie porozumieliśmy się co do tego, że linia demarkacyjna uzgodniona we wrześniu w porozumieniu z Mińska jest linią, od której teraz rozpocznie się wycofywanie ciężkiej...

 • Steinmeier: Rosja i Ukraina uzgodniły wycofanie ciężkiej broni

  ..., Siergiej Ławrow i Pawło Klimkin. - Dziś wreszcie porozumieliśmy się co do tego, że linia demarkacyjna uzgodniona we wrześniu w porozumieniu z Mińska jest linią, od której teraz rozpocznie się...

 • Kim Dzong Un czasowo otworzy koreańską granicę

  Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un wydał w środę polecenie otwarcia granicy w Panmumdżon w Strefie Zdemilitaryzowanej na linii demarkacyjnej między obiema Koreami, aby rozpocząć wcześniej zapowiedziane rozmowy - podał Reuters.

 • Rozpoczęły się rozmowy Korei Północnej i Korei Południowej

  Delegacje wysokiego szczebla z Korei Północnej i Korei Południowej rozpoczęły w czwartek rano rozmowy we wsi Panmundżom na linii demarkacyjnej pomiędzy oboma państwami. Dotyczą one przygotowań do szczytu koreańskiego, który ma się odbyć pod koniec kwietnia.

Zdjęcia na temat: demarkacyjna linia
Dyskusje na temat: demarkacyjna linia