• Informacje na temat:

  demilitaryzacja

Artykuły na temat: demilitaryzacja
 • Przedstawiciele misji specjalnej OBWE we wschodniej Ukrainie zaapelowali do stron konfliktu o wycofanie z rejonu Szyrokine w pobliżu Mariupola sprzętu bojowego i zapewnienie dostępu do tej miejscowości obserwatorom.

 • Tylko szeroka koalicja, utworzona pod nadzorem ONZ, może zagwarantować pokój w Afganistanie - uważają władze Pakistanu. To pierwsza reakcja Pakistańczyków na upadek reżimu afgańskich Talibów, rządzących nieprzerwanie od 5 lat. Ich przywódca - mułła Omar - uciekł do Pakistanu - twierdzi rosyjska agencja RIA Nowosti.

 • Władze Chin krytykują wzmianki o spornych morzach w podsumowaniu G7

  ​Chińskie władze wyraziły głębokie niezadowolenie ze względu na umieszczenie w komunikacie po szczycie G7 na Sycylii wzmianki o konieczności demilitaryzacji struktur na Morzu Południowochińskim i o zakończeniu sporów o Morze Wschodniochińskie.

 • Władze Chin krytykują wzmianki o spornych morzach w podsumowaniu G7

  Chińskie władze wyraziły w niedzielę głębokie niezadowolenie ze względu na umieszczenie w komunikacie po szczycie G7 na Sycylii wzmianki o konieczności demilitaryzacji struktur na Morzu Południowochińskim i o zakończeniu sporów o Morze Wschodniochińskie.

 • Przedstawiciele północnego i południowego Sudanu podpisali porozumienie przewidujące demilitaryzację spornego regionu Abyei - poinformował były prezydent RPA Thabo Mbeki, który jest mediatorem z ramienia Unii Afrykańskiej.

 • "Zgadzamy się na państwo palestyńskie. Ale..."

  Premier Izraela Benjamin Netanjahu postawił w niedzielę jako warunek pokoju na Bliskim Wschodzie uznanie przez Palestyńczyków Izraela jako "narodowej żydowskiej ojczyzny" i demilitaryzację przyszłego państwa palestyńskiego, jeśli ma ono powstać.

 • Wkrótce rozmowy przedstawicieli wojsk obu Korei

  ​Przedstawiciele sił zbrojnych Korei Południowej i Północnej spotkają się w piątek we wsi Panmundżom na granicy obu krajów na rozmowy o działaniach mających zmniejszyć napięcia militarne między nimi - poinformował w poniedziałek resort obrony w Seulu.

 • Granica obu Korei: Przedstawiciele wojsk będą rozmawiać o zmniejszaniu napięć

  Przedstawiciele sił zbrojnych Korei Południowej i Północnej spotkają się w poniedziałek we wsi Panmundżom na granicy obu krajów na rozmowy o działaniach mających zmniejszyć napięcia militarne między nimi - poinformował w poniedziałek resort obrony w Seulu.

 • ONZ o chemicznym zagrożeniu w Donbasie

  Organizacja Narodów Zjednoczonych alarmuje o niebezpieczeństwie chemicznego skażenia w Donbasie. Według ONZ na ogarniętym konfliktem zbrojnym wschodzie Ukrainy, istnieje niebezpieczeństwo uwolnienia do środowiska niebezpiecznych dla ludzi związków chemicznych.

 • O wstrzymanie amerykańskich nalotów oraz jak najszybszą demilitaryzację Kabulu zaapelowali obradujący od wczoraj w pakistańskim Peszawarze przedstawiciele afgańskiej opozycji. W deklaracji końcowej wezwali też do jak najszybszego zwołania wielkiego zgromadzenia przywódców wszystkich plemion i grup etnicznych Afganistanu.

Dyskusje na temat: demilitaryzacja