• Informacje na temat:

  demirski

Artykuły na temat: demirski
 • Strzępka i Demirski znów w Łaźni Nowej!

  Wielkorotnie nagradzana i doceniona przez krytyków sztuka W imię Jakuba S. w lutym znów zawita na scenie Łaźni Nowej. Na spektakl zapraszamy 21, 22, 23, 24 lutego o godz. 19.

 • Paszporty "Polityki" m.in. dla Strzępki i Demirskiego, nagroda specjalna dla Różewicza

  Monika Strzępka i Paweł Demirski, Ignacy Karpowicz, Paweł Sala, Wojciech Bąkowski, Wioletta Chodowicz i Macio Moretti to laureaci Paszportów "Polityki". Nagrodą specjalną uhonorowano Tadeusza Różewicza.

 • Nowy tydzień w kulturze: "Narzeczony na niby" i pomniejszony Matt Damon

  Komedia romantyczna z Julią Kamińską. Film z Mattem Damonem, zmniejszonym na ekranie do 13 centymetrów. I nowy spektakl duetu Strzępka - Demirski według "Jądra ciemności" Conrada. Tak zapowiada się najbliższy tydzień w kulturze.

 • Nowy tydzień w kulturze: "Robin Hood" w kinach, dwa koncerty Marcusa Millera w Polsce

  Nowa kinowa wersja "Robin Hooda", której producentem jest Leonardo DiCaprio. Premiera duetu Strzępka - Demirski w Starym Teatrze w Krakowie. Koncerty legendarnego Marcusa Millera w Warszawie i we Wrocławiu. Tak wygląda kulturalny rozkład jazdy na najbliższy tydzień!

 • Premiera spektaklu "K". W rolach głównych: "Donald", "Matka Prezesów" i "Duch Unii Wolności"

  ...będzie postać wzorowana na prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim. Współtwórcą spektaklu jest Paweł Demirski. Jak podkreśla, "K" to próba zrozumienia fenomenu Kaczyńskiego, czyli "osoby, która właściwie od 1990 roku kształtuje obraz polskiej polityki". "Czego by nie sądzić o nim – jest to postać dość fascynująca" - dodaje Demirski.

 • "Marzec '68. Dobrze żyjcie - to najlepsza zemsta". W sobotę premiera

  ...14 maja w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbędzie się premiera spektaklu o Marcu '68 pt. „Marzec '68. Dobrze żyjcie – to najlepsza zemsta” w reżyserii Moniki Strzępki. Za tekst i dramaturgię odpowiada Paweł Demirski...

 • Był sobie Andrzej, Andrzej i Andrzej

  Kolejna odsłona politycznego kabaretu Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego.

 • Klątwa. Odcinki z czasu beznadziei

  ..."Klątwa, odcinki z czasu beznadziei" to polityczny serial teatralny tandemu Monika Strzępka – Paweł Demirski. Utrzymane w konwencji political fiction i horroru przedstawienie pomyślane jest jako wielowątkowa opowieść, demontująca mechanizmy rządzące historią. Premiera odcinka drugiego, pt "Lekcja religii", już 16 maja.

 • Monika Strzępka i Paweł Demirski, Ignacy Karpowicz, Paweł Sala, Wojciech Bąkowski, Wioletta Chodowicz i Macio Moretti to laureaci Paszportów "Polityki". Nagrodą specjalną uhonorowano Tadeusza Różewicza. Gala wręczenia nagród odbyła się we wtorek w Warszawie.

 • 18 stycznia wręczą Paszporty "Polityki"

  Nazwiska laureatów Paszportów "Polityki" zostaną ogłoszone 18 stycznia w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie. Wśród nominowanych znajdują się pisarz Tomasz Piątek, dramatopisarz Paweł Demirski i reżyserka Monika Strzępka oraz wokalistka Monika Brodka.

Dyskusje na temat: demirski