• Informacje na temat:

  demobilizacja

Artykuły na temat: demobilizacja
 • Rozpoczęła się demobilizacja ukraińskiej armii

  We wtorek rozpoczęła się demobilizacja ukraińskiej armii. Dotyczy żołnierzy z tak zwanej czwartej fali mobilizacji związanej z działaniami wojennymi w Donbasie. Do cywila pójdzie kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy.

 • "Dziennik Gazeta Prawna": Czeka nas wielka demobilizacja armii

  Blisko 35 tysięcy żołnierzy, czyli ponad jedna trzecia wszystkich, musi odejść z wojska w latach 2016-2022. Nie będzie łatwo ich zastąpić - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

 • Rzecznik PiS: Będziecie się wstydzić tego sondażu

  Sondaże są obecnie elementem gry politycznej, czyli mobilizacji lub demobilizacji elektoratu - oświadczył dziś podczas konferencji prasowej rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Marcin Mastalerek.

 • Birmańskie wojsko zwolniło w piątek 91 dzieci i młodych ludzi ze służby wojskowej - podało ONZ. Organizacja zachęca siły zbrojne Birmy do przyspieszenia demobilizacji i zapewnienia, by w ich szeregach nie było nieletnich żołnierzy.

 • Na Kubie przystąpiono w tym tygodniu do demobilizacji rezerwistów powołanych czasowo do służby wojskowej, kiedy przed ponad dwoma tygodniami Fidel Castro został poddany poważnej operacji przewodu pokarmowego i przekazał tymczasowo władzę swemu bratu, Raulowi.

 • Pakistańskie władze przyrzekły wycofać swoją armię znad granicy z Indiami, jeśli rząd w New Delhi pierwszy ogłosi demobilizację. Hindusi nie chcą o tym słyszeć. Oskarżają oni sąsiadów o wspieranie ugrupowania terrorystycznego, które przyznało się do porannego zamachu w Kalkucie.

 • Sondaż: Niemal połowa Polaków może zagłosować na PiS

  ...i 'demobilizacja' wyborców przeciwnika" - dodaje. Gazeta także stawia pytanie "po jakich wyborców może sięgnąć PiS, chcąc pozyskać nowe siły". "Najbogatsze zaplecze występuje w Ruchu Kukiz'15. Aż 75

 • Sondaż dla "Rzeczpospolitej": Prawie połowa Polaków może zagłosować na PiS

  .... "Najważniejsze słowa polityczne w tym roku to będzie "mobilizacja" swojego elektoratu i "demobilizacja" wyborców przeciwnika" - dodaje. Gazeta także stawia pytanie "po jakich wyborców może sięgnąć PiS, chcąc...

 • ​KE za przeznaczaniem pomocy rozwojowej także na wojsko w krajach trzecich

  ...inne szkolenia, doradztwo, zakup sprzętu nieśmiercionośnego czy poprawę infrastruktury. Finansowane mogą być też takie działania jak usuwanie min i niewybuchów, rozbrajanie i demobilizacja...

 • Według politologa ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i PAN - postępowanie Jarosława Kaczyńskiego, to demobilizacja elektoratu w ogóle, żeby oddane na PiS 4 mln głosów (twardy elektorat) nie były tylko dwudziestoma kilkoma procentami przy wysokiej frekwencji, ale trzydziestoma kilkoma przy niskiej. - Prezesowi PiS chodzi o to, by ludzi w ogóle zniechęcić do polityki. Z jednej strony...

Dyskusje na temat: demobilizacja