• Informacje na temat:

  demokracja socjalistyczna

Artykuły na temat: demokracja socjalistyczna
 • Liberalnej demokracji czar, liberalnej demokracji czad

  ...nie musiało nas drażnić, jak drażniła kiedyś demokracja socjalistyczna, przez wiele lat, to co przychodziło z zachodu Europy i ze Stanów Zjednoczonych przyjmowaliśmy przecież jako wcielenie marzeń(...) czemu widząc to, nie przestaje tak robić, pozostaje tajemnicą Brukseli. Ja osobiście uważam, że to nie tylko interesy, ale i ideologia. Tak zwana liberalna demokracja w wymarzonej przez lewactwo formie...

 • ...demokracja nie musiało nas drażnić, jak drażniła kiedyś demokracja socjalistyczna, przez wiele lat, to co przychodziło z zachodu Europy i ze Stanów Zjednoczonych przyjmowaliśmy przecież jako wcielenie(...) widząc to, nie przestaje tak robić, pozostaje tajemnicą Brukseli. Ja osobiście uważam, że to nie tylko interesy, ale i ideologia. Tak zwana liberalna demokracja w wymarzonej przez lewactwo formie...

 • Witold Waszczykowski dla BBC: Chcemy demokracji bez przymiotników

  ...: Jesteśmy nadal demokratycznym krajem (...), ale chcemy demokracji bezprzymiotnikowej . (...) musiałem już żyć w demokracji z przymiotnikami, takiej jak "demokracja socjalistyczna". Sąsiadujemy też...

 • Grecja: Były socjalistyczny premier założył własną partię

  Na trzy tygodnie przed przyspieszonymi wyborami do parlamentu w Grecji były premier Jeorjos Papandreu założył nową partię, centrolewicowy Ruch Demokratycznych Socjalistów. ”Będziemy tworzyć historię" - powiedział Papandreu, gdy w obecności setek zwolenników ogłaszał powstanie nowej partii. Ruch Demokratycznych Socjalistów wyprowadzi kraj z kryzysu, umiejętnie rozdzielając wspólny ciężar na wszystkich obywateli według ich możliwości - dodał.

 • Rada Europy zapowiada kolejny raport o stanie demokracji w Polsce

  Kolejny raport na temat stanu demokracji w Polsce przygotuje Rada Europy. Poinformował o tym RMF FM austriacki poseł Stefan Schennach, którego wniosek w tej sprawie przyjęty został większością głosów na posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy w Tallinie.

 • "Sueddeutsche Zeitung": Prawicowy populizm może zagrozić zachodniej demokracji

  Według niemieckiego dziennika "Sueddeutsche Zeitung" będący obecnie "na topie" prawicowy populizm może zagrozić zachodniej demokracji. "Niemcy nie są bez winy. Mistrzem wszystkich populistów jest kandydat Republikanów na prezydenta USA Donald Trump" - czytamy.

 • Wybory do rosyjskiej Dumy Państwowej. Eksperci: Moskwa chce dać do zrozumienia, że ma demokrację

  ...) Władimira Żyrinowskiego, Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej (KPRF) Giennadija Ziuganowa, która dotąd zawsze była drugą siłą w Dumie, oraz socjalistyczna Sprawiedliwa Rosja. Specjaliści dają...

 • Niemiecki "SZ": Prawicowy populizm zagraża demokracji. "Nie przejmuje się faktami, fałszuje liczby"

  Prawicowy populizm może zagrozić zachodniej demokracji – pisze niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”. Mistrzem wszystkich populistów ma być kandydat republikanów na prezydenta USA, Donald Trump.

 • Debata o stanie demokracji w Polsce w PE? Wielu eurodeputowanych zszokowanych pomysłem

  Wielu polskich eurodeputowanych jest zszokowanych planem debaty o stanie demokracji w Polsce w Parlamencie Europejskim. Jak ustaliła nasza korespondentka w Brukseli, nie ma nawet jednomyślności w tej sprawie w grupie PO-PSL, która zainicjowała koncepcję debaty.

 • RMF 24: Debata o stanie demokracji w Polsce w PE? Wielu eurodeputowanych zszokowanych pomysłem

  Wielu polskich eurodeputowanych jest zszokowanych planem debaty o stanie demokracji w Polsce w Parlamencie Europejskim. - Nawet publiczna krytyka Węgier i polityki Victora Orbana nie odbyła się na wniosek opozycji węgierskiej - powiedziała reporterce RMF24 Katarzynie Szymańskiej-Borginon europosłanka Krystyna Łybacka.

Dyskusje na temat: demokracja socjalistyczna