• Informacje na temat:

  demokracja wojenna

Artykuły na temat: demokracja wojenna
 • Marynarka wojenna? Zróbmy referendum

  ..."Flota wojenna bez okrętów podwodnych to nie jest flota wojenna. Nie chcemy mieć floty wojennej? Zlikwidujmy ją. Nie narażajmy ludzi na zagrożenia. Kilka tysięcy ludzi pełni służbę w Marynarce Wojennej. Część z nich jest narażona na rzeczywiste niebezpieczeństwo, bo na przykład okręt podwodny może się nie wynurzyć" - mówi w rozmowie RMF FM komandor Janusz Walczak - były, wieloletni rzecznik...

 • Polska groteska obrońców demokracji

  Z dalekiej Moskwy słyszę o autorytarnym państwie, łamaniu demokracji, zamachu stanu... I chociaż powinna bawić mnie ta groteska, to wcale nie bawi.

 • "Obronimy demokrację". Marsz KOD we Wrocławiu

  Marsz rozpoczął się na wrocławskim Rynku i przeszedł ulicami ścisłego centrum miasta do pl. Wolności. Wnoszono hasła: "Wolność równość, demokracja", "Precz z dyktaturą", "Państwo prawa, nasza sprawa", "Konstytucja, konstytucja, konstytucja". Małgorzata Lech-Krawczyk, koordynatorka dolnośląskiego Komitetu Obrony Demokracji mówiła, że po 25 latach życia w wolnym kraju, Polacy muszą wyjść na...

 • "wSieci": Komitet Obrony Demokracji w stanie wojny

  „Dziś nadeszła chwila, by wypowiedzieć posłuszeństwo tej władzy” – liderzy KOD i opozycyjnych partii chyba naprawdę uważają, że 13 grudnia powinno dojść do siłowej konfrontacji na ulicy – pisze w artykule „KOD w stanie wojny” w najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Marcin Wikło. Jeśli pójdą z nimi ludzie pokroju płk. Adama Mazguły, który zaproszony do antypisowskiej koalicji przez Mateusza Kijowskiego bezwstydnie kłamie na temat zbrodni stanu wojennego, można naprawdę zacząć się bać – podkreśla.

 • Światowy Kongres Żydów: Nowa polska ustawa to „zaciemnianie historii" i "atak na demokrację"

  Światowy Kongres Żydów (WJC) wydał komunikat, w którym poinformował, że jest zdecydowanie przeciwny nowelizacji ustawy o IPN dotyczącej karania za sformułowanie "polskie obozy śmierci”. Nazywa ją "zaciemnianiem historii" i "atakiem na demokrację".

 • Mularczyk: Niemcy nie mają tytułu do pouczania innych o demokracji

  "W interesie Polski jest przypomnienie Niemcom, że nie mają tytułu do pouczania innych o demokracji, o zasadach gry międzynarodowej w sytuacji, gdy sami te reguły złamali i do dziś się z tego nie rozliczyli" - powiedział Arkadiusz Mularczyk (PiS) przed posiedzeniem parlamentarnego zespołu ds. reparacji.

 • Tajwańska prezydent przypomniała własne wypowiedzi sprzed kilku miesięcy, że wśród ludzi na Tajwanie widuje się mieszkańców kontynentalnych Chin, a także specjalnych chińskich regionów, Hongkongu i Makau. "Ci liczni przyjaciele, doświadczywszy demokracji na własnej skórze, widzą, że tak naprawdę w demokracji nie ma nic strasznego. Demokracja to dobra i wspaniała rzecz" - podkreśliła Caj na swoim...

 • ​Abp Gądecki w "Do Rzeczy": To dowodzi słabości demokracji

  Odwoływanie się do sił zewnętrznych, niemożność załatwiania spornych spraw w gronie Polaków dowodzą słabości naszej demokracji; zbyt łatwo godzimy się na to, by w polskich sporach arbitrem był czynnik zewnętrzny - ocenił w "Do Rzeczy" przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.

 • Manifestacje Komitetu Obrony Demokracji w Londynie i Berlinie

  ...-u zakłócała grupa młodych osób m.in. z Ruchu Narodowego RP. Kiedy zwolennicy KOD wznosili okrzyki: "Wolne media, wolna Polska", "Demokracja", "Konstytucja", narodowcy skandowali: "Jacek Kurski!" "Szkodniki(...) władze wielu słów absolutnie nie rozumieją - co to jest solidarność, demokracja" - powiedziała. Ok. 400 zwolenników KOD demonstrowało w Bielsku-Białej po hasłem "Kręcą nas wolne media". Skandowali m.in...

 • Parlament Europejski: 13 grudnia debaty o stanie demokracji w Polsce nie będzie

  Parlament Europejski przełożył planowaną debatę na temat praworządności w Polsce z wtorku, 13 grudnia, na środę, 14 grudnia. Wniosek o przesunięcie debaty zgłosił Bogusław Liberadzki. Europoseł SLD powiedział, że organizacja debaty 13 grudnia, w 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, spowodowałaby dyskusję o dacie - "odwracając uwagę od istoty państwa i demokracji”.

Zdjęcia na temat: demokracja wojenna
Dyskusje na temat: demokracja wojenna