• Informacje na temat:

  demos

Artykuły na temat: demos
 • Nowy ranking zaufania we Włoszech. Na czele papież Franciszek

  Papież Franciszek znów prowadzi w rankingu zaufania we Włoszech. Najmniejszym cieszą się parlament i partie polityczne. Z sondażu instytutu Demos wynika, że 40 procent Włochów uważa imigrantów za zagrożenie dla porządku publicznego i osobistego bezpieczeństwa.

 • Włosi nie wierzą w państwo, ufają papieżowi

  Włosi tracą zaufanie do wszystkich instytucji państwa, partii politycznych oraz Unii Europejskiej – pokazuje raport Instytutu Badań Społecznych Demos "Włosi i państwo". Okazuje się, że według mieszkańców Italii osobą godną zaufania jest za to papież Franciszek.

 • "Sueddeutsche Zeitung": Wyniki wyborów są szokujące

  Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego, szczególnie we Francji i Wielkiej Brytanii, są szokujące, lecz UE będzie nadal funkcjonować i pracować. Europejski demos powinien zachować zimną krew i przepędzić demony - pisze "Sueddeutsche Zeitung".

 • Nastoletni obiekt pożądania

  Co najmniej jeden z dziesięciorga uczniów w Krakowie doznaje przemocy seksualnej - wynika z raportu fundacji Demos, który powstał po badaniu gimnazjalistów. Jak ustrzec własne dzieci przed takim niebezpieczeństwem?

 • Ruszyły wybory w Turcji. "W najgorszej sytuacji może dojść do chaosu i wojny domowej"

  ...do spraw tureckich z Centrum Strategii Europejskiej Demos Europa – o wyborach rozmawia reporter RMF FM Romuald Kłosowski.

 • Gwałt i tortury w Czeczenii

  Czeczenia jest nadal nękana przez porwania, tortury, zabójstwa i inne pogwałcenia praw człowieka - alarmuje w opublikowanym w poniedziałek raporcie rosyjska organizacja praw człowieka Demos, określając skalę tych pogwałceń jako "potworną".

 • Sondaż: Większość Włochów chce kontroli na granicach w strefie Schengen

  Prawie dwie trzecie osób, które chcą przywrócenia kontroli granicznych, w kolejnym punkcie ankiety przyznało, że bardzo boi się imigrantów. 15 procent uczestników sondażu, przeprowadzonego przez instytut badania opinii Demos, jest za utrzymaniem swobodnego przepływu ludzi bez żadnych kontroli. Wśród zwolenników zniesienia swobodnego ruchu granicznego dominują sympatycy niechętnej migrantom...

 • Sondaż: Zniszczenie środowiska groźniejsze niż terroryzm

  Sondaż, przeprowadzony przez Instytut Demos wskazuje, że degradacją przyrody niepokoi się 58 proc. obywateli. 56 proc. jako przyczynę zaniepokojenia podaje niestabilność polityczną. Połowa Włochów niepokoi się o przyszłość dzieci, a 44 proc. z powodu ataków terrorystycznych. Jako następne przyczyny zaniepokojenia Włosi wymienili w sondażu globalizację, brak emerytury, perspektywę utraty pracy...

 • Politycy mogą zazdrościć papieżowi. Franciszek cieszy się ogromnym zaufaniem

  Sondaż, przeprowadzony na zlecenie rzymskiej gazety przez Instytut Badania Opinii Demos, wskazuje, że zaufanie do papieża ma 72 procent Włochów. W porównaniu z rokiem ubiegłym spadło ono o 5 punktów procentowych. 10 lat temu, gdy papieżem był Benedykt XVI, ufało mu 55 procent mieszkańców kraju. Prawie dwa razy mniej osób niż Franciszkowi (38 proc.) ufa Kościołowi. 72-procentowym zaufaniem...

 • Papież i siły porządkowe prowadzą w rankingu zaufania

  Sondaż, przeprowadzony na zlecenie rzymskiej gazety przez Instytut Badania Opinii Demos, wskazuje, że zaufanie do papieża ma 72 procent Włochów. W porównaniu z rokiem ubiegłym spadło ono o 5 punktów procentowych. 10 lat temu, gdy papieżem był Benedykt XVI, ufało mu 55 procent mieszkańców kraju. Prawie dwa razy mniej osób niż Franciszkowi (38 proc.) ufa Kościołowi. 72-procentowym zaufaniem cieszą...