• Informacje na temat:

  dendrochronologia

Artykuły na temat: dendrochronologia
 • W północno-wschodniej części Hiszpanii rosną drzewa oliwne nazywane "tysiącletnimi". Naukowcy właśnie zbadali ich dokładny wiek. W piśmie "Dendrochronologia" twierdzą, że najstarsze rośnie w Katalonii i ma "zaledwie" 627 lat.

 • Odnaleziono okręt króla Henryka V. Wrak znajduje się pod warstwą mułu

  Brytyjscy naukowcy znaleźli miejsce spoczynku "Holighost", słynnego okrętu angielskiego króla Henryka V. Jak donoszą media na Wyspach, znajduje się ono przy nadbrzeżu rzeki Humble na południu Anglii.

 • Sensacja archeologiczna w Poznaniu!

  ...dendrochronologicznych wynika, że to gród w peryferyjnym dziś Gieczu (wieś między Poznaniem a Wrześnią), a nie w Gnieźnie był pierwszą siedzibą rodu Piastów - czytamy w gazecie. Dendrochronologia polega...

 • Wydobyto fragment tajemniczej łodzi

  Dębowy fragment dziobu łodzi wydobyli nurkowie-saperzy z dna Bałtyku przy budowie Gazoportu w Świnoujściu. Element jest na tyle nietypowy, że na razie nie można określić rodzaju łodzi ani czasu, z jakiego pochodzi.

 • Archeolodzy odkryli unikatowe cmentarzysko

  W Modlniczce k. Krakowa w zakończonym właśnie sezonie wykopaliskowym archeolodzy odkryli jedyne w Polsce ciałopalne cmentarzysko kultury ceramiki wstęgowej rytej.

 • Zima będzie trwała cały rok

  Zaskoczyły cię majowe opady śniegu sprzed kilku dni? Okazuje się, że powrót zimy to nic niezwykłego. Co więcej - już niedługo trzeba się spodziewać coraz częstszych śnieżyc, nawet... w lecie. Zbliża się bowiem kolejna epoka lodowcowa, do której musimy się przygotować. Przepowiadają ją naukowcy oraz wrocławscy Glacjaliści.

Dyskusje na temat: dendrochronologia
 • Re: Te narodziny naprawdę zmieniły świat

  Dendrochronologia odpowiada na wszystkie Twoje pytania, dęby rosnące nieprzerwanie przez ponad 10,5 tys. lat nie niosą żadnych śladów rzekomego potopu sprzed podobno 3 tys. lat.

 • Re: Zima będzie trwała cały rok

  Dendrochronologia "nową" metodą??? To jakieś niekompetentne neo-dzieciaki, co akurat na Wiki wyczytali o nowoczesnych metodach datowania. Naukowcy...dobre!Zbierać się na szparagi do Niemiec póki lodowiec nie przylazł!

 • Re: Całun Turyński sejsmicznie potwierdzony?

  ...jednak brak czytania ze zrozumieniem...a może wybiórcza ślepota ? Przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Spytaj Wujka Google o "Metoda radiowęglowego datowania... lub podobnie. Od metody radiowęglowej bardziej wiarygodna jest dendrochronologia - ale tu jej nie zastosujesz... Jedynym pewnikiem jest, że ze względu na koleje jakie przechodził Całun Turyński, metodę C14 to ( raczej) w buty można