• Informacje na temat:

  denuklearyzacja

Artykuły na temat: denuklearyzacja
 • Trump: Denuklearyzacja Korei Północnej wkrótce się rozpocznie

  Prezydent USA Donald Trump pozytywnie ocenił wtorkowy szczyt z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem oraz podpisane przez nich wspólne oświadczenie. Denuklearyzacja wkrótce się rozpocznie - oświadczył amerykański przywódca na konferencji prasowej w Singapurze.

 • ​Pekin: Wspólnym celem Chin i USA denuklearyzacja Płw. Koreańskiego

  Chiny i USA ustaliły, że będą wspólnie dążyć do "pełnej, sprawdzalnej i nieodwracalnej denuklearyzacji Płw. Koreańskiego" - podała w sobotę Xinhua, podsumowując pierwsze spotkanie w ramach Amerykańsko-Chińskiego Dialogu Bezpieczeństwa i Dyplomacji, które odbyło się w środę.

 • Przywódcy Korei za denuklearyzacją. Tylko jak?

  Przywódcy obu Korei w podpisanym w piątek oświadczeniu określili jako wspólny cel denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego. W dokumencie zabrakło jednak wzmianek o konkretnych środkach, jakie mają doprowadzić do rozbrojenia – oceniają eksperci.

 • Trump spotka się z wysłannikiem Korei Płn. ws. denuklearyzacji

  Prezydent USA Donald Trump i wysłannik przywódcy Korei Północnej Kim Jong Czol w piątek spotkają się w Białym Domu, by omówić denuklearyzację Półwyspu Koreańskiego - poinformowała rzeczniczka Sarah Sanders.

 • Szef MSZ Korei Płn. potwierdził gotowość do denuklearyzacji

  Szef północnokoreańskiego MSZ Ri Jong Ho zapewnił w piątek na spotkaniu ze swoim chińskim odpowiednikiem Wangiem Yi w Pekinie, że stanowisko Pjongjangu w kwestii denuklearyzacji nie uległo zmianie - wynika z komunikatu opublikowanego na stronie chińskiego MSZ.

 • Szef MSZ Korei Płn. zapewnia o chęci denuklearyzacji kraju

  Władze Korei Płn. są zdeterminowane, by wywiązać się z obietnicy denuklearyzacji - powiedział w sobotę w Singapurze minister spraw zagranicznych KRLD Ri Jong Ho. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo wzywał do utrzymania sankcji przeciwko Pjongjangowi.

 • KCNA: Ogłoszeniem końca wojny nie kupi się denuklearyzacji

  "Samo ogłoszenie zakończenia wojny koreańskiej nigdy nie stanie się monetą przetargową, dla której KRLD zdecyduje się na denuklearyzację" - napisała we wtorek Koreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA), dodając, że Pjongjang oczekuje symetrycznych działań USA.

 • Korea Północna: Będziemy się trzymać własnego grafiku denuklearyzacji

  Korea Północna będzie prowadziła denuklearyzację zgodnie z własnym harmonogramem, a jej celem jest całkowite wstrzymanie prób jądrowych na świecie – napisał w poniedziałkowym komentarzu dziennik "Rodong Sinmun", organ prasowy rządzącej Partii Pracy Korei.

 • Urzędnicy z USA i Korei Pónocnej rozmawiali o denuklearyzacji

  W ramach przygotowań do spotkania przywódców USA i Korei Płn. urzędnicy z obu krajów rozmawiali w Panmundżomie i "wydaje się", że dyskutowali na temat kluczowych punktów agendy tego szczytu, w tym sposobów denuklearyzacji – podała w czwartek agencja Yonhap.

 • Raport MAEA: Nie ma oznak denuklearyzacji w Korei Północnej

  Korea Płn. kontynuuje działania nuklearne, pomimo deklaracji złożonych na wiosnę przez jej przywódcę Kim Dzong Una - ocenia Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej (MAEA) w raporcie, który otrzymała agencja AFP. Nie ma oznak denuklearyzacji - napisano.

Zdjęcia na temat: denuklearyzacja
Dyskusje na temat: denuklearyzacja