• Informacje na temat:

  denuklearyzacja

Artykuły na temat: denuklearyzacja
 • ​Pekin: Wspólnym celem Chin i USA denuklearyzacja Płw. Koreańskiego

  Chiny i USA ustaliły, że będą wspólnie dążyć do "pełnej, sprawdzalnej i nieodwracalnej denuklearyzacji Płw. Koreańskiego" - podała w sobotę Xinhua, podsumowując pierwsze spotkanie w ramach Amerykańsko-Chińskiego Dialogu Bezpieczeństwa i Dyplomacji, które odbyło się w środę.

 • Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Il potwierdził zamiar usunięcia broni nuklearnej z Półwyspu Koreańsklego - poinformowała we wtorek chińska agencja prasowa Xinhua.

 • Korea Południowa oczekuje, że planowane na maj spotkanie prezydenta USA Donalda Trumpa z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem doprowadzi do denuklearyzacji tego reżimu - oświadczył w piątek rzecznik południowokoreańskiego prezydenta Mun Dze Ina.

 • Donilon: Zgoda co do konieczności denuklearyzacji Korei Płn.

  Prezydenci USA i Chin Barack Obama i Xi Jinping zgodzili się, że Korea Płn. musi zrezygnować z posiadania broni nuklearnej - poinformował w sobotę doradca prezydenta Obamy ds. bezpieczeństwa narodowego Tom Donilon. Dodał, że Obama poruszył też problem kradzieży w sieci.

 • USA i Chiny za pokojową denuklearyzacją Półwyspu Koreańskiego

  USA i Chiny uzgodniły w sobotę podjęcie wspólnych działań w celu denuklearyzacji Półwyspu Koreańskiego; następuje to w chwili nasilającego się napięcia w regionie, m.in. z powodu wojowniczej retoryki ze strony Korei Północnej.

 • Kerry: USA gotowe negocjować z Koreą Płn. ws. denuklearyzacji

  USA pozostają otwarte na szczere i wiarygodne negocjacje z Koreą Płn. ws. denuklearyzacji Płw. Koreańskiego - zapewnił w poniedziałek przebywający z wizytą w Japonii szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry. Zastrzegł, że piłeczka jest teraz po stronie Phenianu.

 • Szef Pentagonu: Wojna z Koreą Płn. nie jest celem USA

  Mattis zadeklarował to w pierwszym dniu pobytu w Korei Płd. "Tak jak jasno dawał do zrozumienia sekretarz stanu Rex Tillerson, naszym celem nie jest wojna, lecz całkowita, dająca się zweryfikować i nieodwracalna denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego" - powiedział szef Pentagonu. Jak dodał, prowokacje Korei Płn. "nadal zagrażają bezpieczeństwu regionu i świata, mimo że Rada Bezpieczeństwa ONZ...

 • Trump będzie naciskał na zakończenie programu nuklearnego Korei Północnej

  .... Dodał: "Chiny zdają sobie sprawę, że tu nie chodzi o wyświadczanie przysługi USA, ale że denuklearyzacja leży w ich interesie". Zdecydowany na "izolowanie północnokoreańskiego reżimu" prezydent...

 • Trump w Azji będzie naciskał na zakończenie programu nuklearnego Korei Płn.

  ...chodzi o wyświadczanie przysługi USA, ale że denuklearyzacja leży w ich interesie".   Zdecydowany na "izolowanie północnokoreańskiego reżimu" prezydent Trump powtórzy, że Stany Zjednoczone są...

 • Szef Pentagonu: Wojna z Koreą Północną nie jest naszym celem

  Mattis złożył te deklaracje w pierwszym dniu pobytu w Korei Południowej. Tak, jak jasno dawał do zrozumienia sekretarz stanu Rex Tillerson, naszym celem nie jest wojna, lecz całkowita, dająca się zweryfikować i nieodwracalna denuklearyzacja Półwyspu Koreańskiego - podkreślił szef Pentagonu. Oskarżył Pjongjang o stworzenie arsenału jądrowego, by "grozić innym katastrofą", i zaznaczył, że...

Dyskusje na temat: denuklearyzacja