• Informacje na temat:

  departament

Artykuły na temat: departament
 • USA: Departament Stanu apeluje do Rosji

  Rzeczniczka Departamentu Stanu w oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek wyraziła zaniepokojenie rządu USA liczbą osób więzionych w Rosji z powodów politycznych i religijnych. Zaapelowała w imieniu władz USA o ich natychmiastowe uwolnienie.

 • Departament Stanu kontra Donald Trump

  Ok. 900 pracowników Departamentu Stanu podpisało wewnętrzną notatkę krytykującą dekret prezydenta Donalda Trumpa zakazujący wjazdu do USA uchodźcom i imigrantom z kilku krajów z większością muzułmańską - informuje we wtorek Reuters.

 • Departament Sprawiedliwości USA oskarża chińskie firmy o szpiegostwo

  Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oskarża chińską i tajwańską firmę o szpiegostwo przemysłowe. Podejrzenia dotyczą również trzech osób.

 • Departament Stanu ostrzega przed atakami w Europie

  ...​Departament Stanu USA ostrzegł w poniedziałek obywateli amerykańskich przed zwiększonym ryzykiem ataków terrorystycznych w Europie, zwłaszcza podczas zbliżającego się okresu świątecznego.

 • Departament Stanu USA: Pjongjang nie jest zainteresowany dialogiem

  ...​Korea Północna pokazała, że nie jest zainteresowana prowadzeniem rozmów ws. swego programu nuklearnego i rakietowego - oświadczył Departament Stanu USA, kilka godzin po tym, gdy Rex Tillerson przyznał, że Waszyngton bezpośrednio kontaktuje się z Pjongjangiem.

 • Departament Stanu USA: Śledzimy losy ustawy o IPN

  ...​Śledzimy pilnie losy ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, ale nie komentujemy procesu legislacyjnego w Polsce - oznajmiła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert odnosząc się do przyjęcia przez Senat nowelizacji ustawy o IPN.

 • Departament Stanu zaleca ostrożność przy podróżach za granicę

  Departament Stanu w reakcji na wzrost zagrożenia spowodowany wydaną w środę decyzją prezydenta Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela wydał globalne ostrzeżenie, zalecające podróżującym za granicę Amerykanom szczególną ostrożność.

 • Departament Stanu USA wezwał w piątek Wietnam do natychmiastowego uwolnienia wszystkich "więźniów sumienia". W czwartek sąd w Wietnamie w jednodniowym procesie skazał wietnamskiego aktywistę obywatelskiego na 20 lat więzienia.

 • Stanowisko MSZ wobec oświadczenia Departamentu Stanu USA

  ..."Zapewniamy, że uchwalone zmiany nie ograniczają wolności słowa, pełnej swobody prowadzenia badań naukowych i publikacji ich rezultatów, swobody dyskusji historycznych czy działalności artystycznej" - zaznaczyło Ministerstwo Spraw Zagranicznych, odnosząc się do oświadczenia Departamentu Stanu USA...

 • USA: Były szef sztabu Trumpa pozwał Departament Sprawiedliwości

  Były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa - Paul Manafort złożył w środę pozew do sądu przeciwko Departamentowi Sprawiedliwości i prokuratorowi specjalnemu Robertowi Muellerowi, którym zarzuca przekroczenie uprawnień w prowadzonym śledztwie.

Zdjęcia na temat: departament
Wideo na temat: departament
Dyskusje na temat: departament