• Informacje na temat:

  departament

Artykuły na temat: departament
 • USA: Departament Stanu apeluje do Rosji

  Rzeczniczka Departamentu Stanu w oświadczeniu opublikowanym w poniedziałek wyraziła zaniepokojenie rządu USA liczbą osób więzionych w Rosji z powodów politycznych i religijnych. Zaapelowała w imieniu władz USA o ich natychmiastowe uwolnienie.

 • Departament Stanu kontra Donald Trump

  Ok. 900 pracowników Departamentu Stanu podpisało wewnętrzną notatkę krytykującą dekret prezydenta Donalda Trumpa zakazujący wjazdu do USA uchodźcom i imigrantom z kilku krajów z większością muzułmańską - informuje we wtorek Reuters.

 • Departament Sprawiedliwości USA oskarża chińskie firmy o szpiegostwo

  Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oskarża chińską i tajwańską firmę o szpiegostwo przemysłowe. Podejrzenia dotyczą również trzech osób.

 • Departament Stanu ostrzega turystów udających się do Barcelony

  Departament Stanu ostrzega amerykańskich obywateli o zagrożeniu terrorystycznym w Barcelonie. Na swoim twitterowym koncie adresowanym do turystów informuje o możliwych atakach w okolicy znanej promenady Las Ramblas.

 • Departament Stanu ostrzega przed atakami w Europie

  ...​Departament Stanu USA ostrzegł w poniedziałek obywateli amerykańskich przed zwiększonym ryzykiem ataków terrorystycznych w Europie, zwłaszcza podczas zbliżającego się okresu świątecznego.

 • Departament Stanu USA: Pjongjang nie jest zainteresowany dialogiem

  ...​Korea Północna pokazała, że nie jest zainteresowana prowadzeniem rozmów ws. swego programu nuklearnego i rakietowego - oświadczył Departament Stanu USA, kilka godzin po tym, gdy Rex Tillerson przyznał, że Waszyngton bezpośrednio kontaktuje się z Pjongjangiem.

 • Departament Stanu wzywa Izrael i Polskę do podjęcia dialogu

  ..."Zarówno Izrael, jak i Polska są naszymi ważnymi sojusznikami i przyjaciółmi. Wzywamy naszych sojuszników i przyjaciół do znalezienia drogi do usłyszenia się nawzajem, pójścia naprzód oraz kontynuowania bliskiej współpracy i dbania o wspólne interesy" - oświadczył Departament Stanu w stanowisku przekazanym Polskiemu Radiu.

 • Departament Stanu USA: Śledzimy losy ustawy o IPN

  ...​Śledzimy pilnie losy ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, ale nie komentujemy procesu legislacyjnego w Polsce - oznajmiła rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert odnosząc się do przyjęcia przez Senat nowelizacji ustawy o IPN.

 • Departament Stanu zaleca ostrożność przy podróżach za granicę

  Departament Stanu w reakcji na wzrost zagrożenia spowodowany wydaną w środę decyzją prezydenta Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela wydał globalne ostrzeżenie, zalecające podróżującym za granicę Amerykanom szczególną ostrożność.

 • Departament Stanu USA wezwał w piątek Wietnam do natychmiastowego uwolnienia wszystkich "więźniów sumienia". W czwartek sąd w Wietnamie w jednodniowym procesie skazał wietnamskiego aktywistę obywatelskiego na 20 lat więzienia.

Zdjęcia na temat: departament
Wideo na temat: departament
Dyskusje na temat: departament