• Informacje na temat:

  departament

Artykuły na temat: departament
 • Departament Stanu kontra Donald Trump

  Ok. 900 pracowników Departamentu Stanu podpisało wewnętrzną notatkę krytykującą dekret prezydenta Donalda Trumpa zakazujący wjazdu do USA uchodźcom i imigrantom z kilku krajów z większością muzułmańską - informuje we wtorek Reuters.

 • Departament Stanu ostrzega przed atakami w Europie

  ...​Departament Stanu USA ostrzegł w poniedziałek obywateli amerykańskich przed zwiększonym ryzykiem ataków terrorystycznych w Europie, zwłaszcza podczas zbliżającego się okresu świątecznego.

 • Departament Stanu USA: Pjongjang nie jest zainteresowany dialogiem

  ...​Korea Północna pokazała, że nie jest zainteresowana prowadzeniem rozmów ws. swego programu nuklearnego i rakietowego - oświadczył Departament Stanu USA, kilka godzin po tym, gdy Rex Tillerson przyznał, że Waszyngton bezpośrednio kontaktuje się z Pjongjangiem.

 • Departament Stanu zaleca ostrożność przy podróżach za granicę

  Departament Stanu w reakcji na wzrost zagrożenia spowodowany wydaną w środę decyzją prezydenta Donalda Trumpa o uznaniu Jerozolimy za stolicę Izraela wydał globalne ostrzeżenie, zalecające podróżującym za granicę Amerykanom szczególną ostrożność.

 • USA: Były szef sztabu Trumpa pozwał Departament Sprawiedliwości

  Były szef sztabu wyborczego Donalda Trumpa - Paul Manafort złożył w środę pozew do sądu przeciwko Departamentowi Sprawiedliwości i prokuratorowi specjalnemu Robertowi Muellerowi, którym zarzuca przekroczenie uprawnień w prowadzonym śledztwie.

 • Rex Tillerson rozważał dymisję? Departament Stanu dementuje

  Departament Stanu USA zaprzeczył jakoby szef amerykańskiej dyplomacji Rex Tillerson rozważał swoją dymisję. "Rex Tillerson zamierza pozostać na stanowisku" - zapewniła we wtorek jego rzeczniczka, Heather Nauert.

 • Departament Stanu USA: Pjongjang nie jest zainteresowany dialogiem

  Korea Płn. pokazała, że nie jest zainteresowana prowadzeniem rozmów ws. swego programu nuklearnego i rakietowego - oświadczył w sobotę Departament Stanu USA, kilka godzin po tym, gdy Rex Tillerson przyznał, że Waszyngton bezpośrednio kontaktuje się z Pjongjangiem.

 • Departament Stanu USA komentuje sytuację w Polsce

  Rzeczniczka Departamentu Stanu USA Heather Nauert, pytana przez korespondenta TVN24, odniosła się do sytuacji w Polsce w kontekście reformy sądownictwa. "Polska ma prawo do przeprowadzania reform dotyczących sądownictwa, ale takie reformy powinny być zgodne z polską konstytucją i najwyższymi standardami prawa międzynarodowego" - powiedziała.

 • Departament Stanu USA apeluje do polskich władz

  ..."Polski rząd kontynuuje dążenie do stanowienia prawa, które zdaje się podważać niezależność sądową i osłabiać zasadę prawa w Polsce" - czytamy na stronie amerykańskiego Departamentu Stanu. USA wzywają polskie władze, aby "reforma sądownictwa nie naruszała konstytucji ani międzynarodowych zobowiązań prawnych".

 • Kempa: W styczniu powstanie Departament ds. Pomocy Humanitarnej

  Na początku stycznia w KPRM zostanie utworzony Departament ds. Pomocy Humanitarnej. Do jego zadań będzie należała koordynacja oraz monitorowanie pomocy płynącej z Polski głównie do potrzebujących w krajach Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu - poinformowała minister w kancelarii Beata Kempa.

Zdjęcia na temat: departament
Wideo na temat: departament
Dyskusje na temat: departament