• Informacje na temat:

  desant

Artykuły na temat: desant
 • Spadochrony, z którymi miały wylądować pojazdy, zostały źle zamocowane i odczepiły się tuż po otwarciu. Niefortunny desant miał miejsce podczas amerykańsko-niemieckich ćwiczeń w Bawarii.

 • Desant amerykańskich spadochroniarzy na Pustyni Błędowskiej

  Amerykańscy spadochroniarze ćwiczyli desantowanie na Pustyni Błędowskiej w Małopolsce. Do zrzutu żołnierzy ze 173. Powietrznodesantowej Brygadowej Grupy Piechoty wykorzystany został samolot transportowy C-17 Globemaster.

 • Pięciuset żołnierzy ćwiczyło desant spadochronowy w Mirosławcu

  ...żołnierzy wykonało desant. Zadaniem żołnierzy było opanowanie kluczowego obiektu. Na potrzeby ćwiczenia była nim 12. Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu. Ćwiczenie realizowała amerykańska 173. Brygada Powietrznodesantowa oraz komponenty wojsk sojuszniczych i partnerskich. Oprócz żołnierzy amerykańskich szkolą się też żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego, czyli 6. Brygada...

 • Ogromny desant pod Toruniem. Lądowanie ponad tysiąca spadochroniarzy

  Ponad tysiąc żołnierzy zostało zrzuconych na poligon pod Toruniem, gdzie odbywają się ćwiczenia Anakonda-16. To największy desant w Polsce od lat 60.

 • Syria: Desant sił koalicji w ramach ofensywy na bastion ISIS

  ...​Międzynarodowa koalicja antydżihadystyczna dokonała w rejonie miasta Tabka w syryjskiej prowincji ar-Rakka desantu oddziałów Amerykanów oraz syryjskich sił sprzymierzonych; oddziały prowadzą operację w ramach ofensywy na Państwo Islamskie w mieście ar-Rakka.

 • Anakonda: Demonstracja siły. Desant 1,2 tys. żołnierzy

  ...​Ponad 1,2 tys. spadochroniarzy z Polski, Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii rozpoczęło we wtorek na poligonie pod Toruniem desant w ramach ćwiczenia Anakonda-16. Część żołnierzy przyleciała bezpośrednio zza Atlantyku.

 • Desant w Ustce. Pojawi się bombowiec B-52

  Kilkuset żołnierzy piechoty morskiej, okręty HMS Ocean, USS Carter Hall, USS Mount Whitney, myśliwce F-16 i Gripen, śmigłowce Apache, Cougar i Chinook, pływające transportery opancerzone AAV, barki desantowe LCVP – to tylko część sił, które 16 czerwca wezmą udział w operacji desantowej na poligonie Ustka w ramach ćwiczenia Baltops 2016. Pojawi się również rzadko widywany nad Bałtykiem bombowiec...

 • Amerykański desant nad Pustynią Błędowską

  Amerykańscy i kanadyjscy spadochroniarze ćwiczyli w poniedziałek desantowanie na Pustyni Błędowskiej; z samolotów transportowych zrzucono także sprzęt, m.in. samochód terenowy na specjalnej platformie desantowej.

 • Rosyjski rządowy desant na Krymie

  Premier Rosji Dmitrij Miedwiediew przyjechał na Krym, by przeprowadzić naradę na temat społeczno-gospodarczego rozwoju Krymu i miasta Sewastopol. Miedwiediewowi towarzyszą inni przedstawiciele najwyższych władz Rosji i wielu ministrów.

 • Rosjanie ćwiczą desant na odległość 4 tysięcy kilometrów

  W czasie wielkich ćwiczeń wschodniego okręgu wojskowego rosyjska armia zamierza przeprowadzić desant do miejsca odległego o ponad cztery tysiące kilometrów. Jest to kolejny dowód, że przy ocenie zagrożenia ze strony sił zbrojnych Federacji nie należy patrzyć wyłącznie na jednostki zgrupowane przy granicach, ale także na siły, które w bardzo krótkim czasie mogą się tam znaleźć.

Zdjęcia na temat: desant