• Informacje na temat:

  despot

Artykuły na temat: despot
 • "Upadek Aleppo dowodem, że krwawym despotom wolno wszystko"

  Niemieccy komentatorzy zgodnie uważają, że bierność Zachodu wobec zajęcia Aleppo przez wspierany przez Rosję syryjski reżim ośmieli despotów na całym świecie i sprawi, że poczują się zupełnie bezkarni. Ich zdaniem upadek miasta nie kończy wojny w Syrii.

 • Liroy-Marzec w "Do Rzeczy": Kukiz nie jest nieomylnym despotą

  Pytany o to, czy Kukiz'15 to ruch bez lidera, "a jego nazwa to jakiś skrót, a nie nazwisko lidera", Liroy-Marzec odpowiada, że klub "walczy z zapędami wodzowskimi". "Paweł (Kukiz- red.) nie może nikomu rozkazywać, nie jest nieomylnym despotą. Ktoś musiał być twarzą ruchu, a posłowie nie reprezentują Kukiza, tylko obywateli. Mamy wolny mandat" - przekonuje poseł. Na pytanie o to, czy "poseł Liroy...

 • Polski rząd się cofnie? Ekspert: KE nie jest naiwna

  Nie sądzę, by KE spodziewała się, że polski rząd się cofnie. Nie są na tyle naiwni - mówi dr Andrea Despot z Akademii Europejskiej w Berlinie. Zaznacza jednak, że sprawy nie można lekceważyć, ponieważ spór dotyczy fundamentów europejskiej idei.

 • Gdy w szaleństwie jest metoda, to bałagan ma swój ład?

  Jestem królem. Moje królestwo to chaos. Jednak różnię się od prawdziwego monarchy, bo to nie ja panuję. Wokół mnie panuje straszny despota: nieporządek....

 • Krzysztof Kolumb był bezwzględnym despotą, który żelazną ręką rządził swymi poddanymi - wynika z dokumentów, które ujrzały światło dzienne niemal 500 lat po śmierci Kolumba.

 • Merkel wzywa Kadafiego - "despotę" do ustąpienia

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w niedzielę do ustąpienia przywódcę Libii pułkownika Muammara Kadafiego, nazywając go "despotą". Wyraziła zadowolenie z nałożenia na Libię sankcji przez Radę Bezpieczeństwa ONZ.

 • "Należy zrehabilitować Nerona!"

  W Rzymie powinna być ulica lub choćby zaułek cesarza Nerona - tę zaskakującą propozycję uhonorowania władcy, który przeszedł do historii jako tyran i despota, zgłosił - całkiem poważnie - znany włoski dziennikarz telewizyjny Maurizio Costanzo.

 • "Faraon, bóg i grabarz demokracji". Tłumy na placu Tahrir

  Faraon, bóg, despota i grabarz demokracji - mówią protestujący w Kairze o prezydencie Mohamedzie Mursim. Dziesiątki tysięcy Egipcjan wyległo na place i ulice, by zaprotestować przeciw dekretowi wydanemu przez Mursiego. Ogranicza on prawo blokowania i anulowania decyzji prezydenta.

 • ​Papież przewodniczył Drodze Krzyżowej. "Mamy wielu współczesnych Piłatów"

  Papież Franciszek odprawił pierwszą w historii swojego pontyfikatu Drogę Krzyżową w rzymskim Koloseum. W czasie nabożeństwa padły stanowcze słowa przeciwko despotom, niesprawiedliwości i deptaniu praw człowieka. "Mamy wielu Piłatów, którzy pociągają za sznurki władzy, czyniąc to w służbie silniejszym. Wielu jest takich, którzy angażują swój autorytet na rzecz niesprawiedliwości i depczą godność...

 • ...ludzie co wam sie dzieje? nie porownujcie rzadu do jakiejs prywatnej firmy z obrazalskim szefem despotą na czele!!! jakby ta firma (Polska) byla Buzka to faktycznie moglby robic co chce...jednak tak nie jest na szczescie a 'szef' najwyrazniej o tym zapomnial...

Dyskusje na temat: despot
 • Re: Prezydenci Polski i Finlandii o zagrożeniu ze strony Rosji

  Ja tam liczę że będę otrzymywał emeryturę z szwedzkiego 2 filaru który na chwilę obecna wyliczył mi 8,5 tyś koron miesięcznie po 65 roku życia i 12 tyś po 70 roku życia , po za tym przepracowałem ponad 5 lat w UK odprowadzając składki i podatki za które też chciałbym dostać jakiś grosz na emeryturze.

 • Re: Polski rząd się cofnie? Ekspert: KE nie jest naiwna

  Ten Despot to skrot od Despotyzmu UE. Na zachodzie jakos niwiele mowi sie o Polsce.

 • Re: Krótki gangsterski żywot "Kiełbasy"

  szkoda, że dziś prawdziwych gangsterów już nie ma

 • Re: FAK, czyli autoportret w czerni

  Ziemkiewicz, kiedy wypłacisz mi zaległą pensję za 3 miesiące słodzenia ci w komentarzach i opluwania lemingów? Jesteś mi winien 2,5 tysiąca i nie odpuszczę!

 • Re: Król disco polo i wyścigów, czyli zawód gangster

  dzisiaj byłby prominenetnym działaczem PO

 • Re: Polski rząd się cofnie? Ekspert: KE nie jest naiwna

  Szczyt obiektywizmu w niemieckim wydaniu po polsku: Niemiecki portal INTERIA.pl, niemiecka rozgłośnia Deutsche Welle, niemiecki typek dr Andrea Despot z Akademii Europejskiej w Berlinie.

 • Re: Polski rząd się cofnie? Ekspert: KE nie jest naiwna

  "Dr Andrea Despot jest politologiem, ekspertką ds. Europy Wschodniej, obecnie sprawuje funkcję m.in. zastępcy dyrektora Akademii Europejskiej w Berlinie." HAHAHA, to niemiecka interia ma "ekspertów", śmiechu warte i jeszcze tytuł na pół strony, jakby to jakaś ważna osoba była :D

 • Re: USA: Rick Gates przyznał się do winy

  rządy despot, którzy władzy nie przekazują, po kadencjach, tylko wypaczają rządy i tworzą kliki, by rządzić do śmierci.

 • Re: Polski rząd się cofnie? Ekspert: KE nie jest naiwna

  te Despot a co z demokracją w NIemczech ?,kiedy KE zajmie się totalną cenzurą w ich mediach i jak to jest że media w Polsce są w rękach niemców ,a w Niemczech pokaż jedno medium ,które nie należy do Niemców. UE nie ma prawa wtrącać się w wewnętrzne sprawy Polski,bo nie ma do tego prawa i w Polsce nic złego się nie dzieje,poza opozycją finansowaną przez Sorosa i Niemcy normalni obywatele popierają

 • Re: Jest nowy skład PKW

  Nareszcie doświadczeni sędziowie, a nie młokosy: Wiesław Błuś 93 lata, Krzysztof Strzelczyk 95 lat; sędziowie Trybunału Konstytucyjnego - Zbigniew Cieślak 88 lat, Wojciech Hermeliński 89 lat oraz Janusz Niemcewicz 103 lata (sędzia w stanie spoczynku); sędziowie Naczelnego Sądu Administracyjnego - Arkadiusz Despot-Mładanowicz 82 lata, Wojciech Kręcisz 85 lat oraz Sylwester Marciniak 98 lat.