• Informacje na temat:

  despot

Artykuły na temat: despot
 • "Upadek Aleppo dowodem, że krwawym despotom wolno wszystko"

  Niemieccy komentatorzy zgodnie uważają, że bierność Zachodu wobec zajęcia Aleppo przez wspierany przez Rosję syryjski reżim ośmieli despotów na całym świecie i sprawi, że poczują się zupełnie bezkarni. Ich zdaniem upadek miasta nie kończy wojny w Syrii.

 • Liroy-Marzec w "Do Rzeczy": Kukiz nie jest nieomylnym despotą

  Pytany o to, czy Kukiz'15 to ruch bez lidera, "a jego nazwa to jakiś skrót, a nie nazwisko lidera", Liroy-Marzec odpowiada, że klub "walczy z zapędami wodzowskimi". "Paweł (Kukiz- red.) nie może nikomu rozkazywać, nie jest nieomylnym despotą. Ktoś musiał być twarzą ruchu, a posłowie nie reprezentują Kukiza, tylko obywateli. Mamy wolny mandat" - przekonuje poseł. Na pytanie o to, czy "poseł Liroy...

 • Polski rząd się cofnie? Ekspert: KE nie jest naiwna

  Nie sądzę, by KE spodziewała się, że polski rząd się cofnie. Nie są na tyle naiwni - mówi dr Andrea Despot z Akademii Europejskiej w Berlinie. Zaznacza jednak, że sprawy nie można lekceważyć, ponieważ spór dotyczy fundamentów europejskiej idei.

 • Gdy w szaleństwie jest metoda, to bałagan ma swój ład?

  Jestem królem. Moje królestwo to chaos. Jednak różnię się od prawdziwego monarchy, bo to nie ja panuję. Wokół mnie panuje straszny despota: nieporządek....

 • Zgodnie z trafną sugestią Samuela Johnsona, że patriotyzm bywa ostatnim schronieniem łajdaków, turecki despota wezwał rodaków, aby w patriotycznym geście wyzbywali się obcych walut i złota, zamieniając je na krajową walutę w celu jej wzmocnienia.

 • Krzysztof Kolumb był bezwzględnym despotą, który żelazną ręką rządził swymi poddanymi - wynika z dokumentów, które ujrzały światło dzienne niemal 500 lat po śmierci Kolumba.

 • Merkel wzywa Kadafiego - "despotę" do ustąpienia

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel wezwała w niedzielę do ustąpienia przywódcę Libii pułkownika Muammara Kadafiego, nazywając go "despotą". Wyraziła zadowolenie z nałożenia na Libię sankcji przez Radę Bezpieczeństwa ONZ.

 • "Należy zrehabilitować Nerona!"

  W Rzymie powinna być ulica lub choćby zaułek cesarza Nerona - tę zaskakującą propozycję uhonorowania władcy, który przeszedł do historii jako tyran i despota, zgłosił - całkiem poważnie - znany włoski dziennikarz telewizyjny Maurizio Costanzo.

 • "Faraon, bóg i grabarz demokracji". Tłumy na placu Tahrir

  Faraon, bóg, despota i grabarz demokracji - mówią protestujący w Kairze o prezydencie Mohamedzie Mursim. Dziesiątki tysięcy Egipcjan wyległo na place i ulice, by zaprotestować przeciw dekretowi wydanemu przez Mursiego. Ogranicza on prawo blokowania i anulowania decyzji prezydenta.

 • ​Papież przewodniczył Drodze Krzyżowej. "Mamy wielu współczesnych Piłatów"

  Papież Franciszek odprawił pierwszą w historii swojego pontyfikatu Drogę Krzyżową w rzymskim Koloseum. W czasie nabożeństwa padły stanowcze słowa przeciwko despotom, niesprawiedliwości i deptaniu praw człowieka. "Mamy wielu Piłatów, którzy pociągają za sznurki władzy, czyniąc to w służbie silniejszym. Wielu jest takich, którzy angażują swój autorytet na rzecz niesprawiedliwości i depczą godność...

Dyskusje na temat: despot