• Informacje na temat:

  desygnacja

Artykuły na temat: desygnacja
 • Jutro desygnacja Tuska na premiera

  Prezydent Lech Kaczyński desygnuje szefa PO Donalda Tuska na premiera w piątek - poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Michał Kamiński.

 • Kancelaria Prezydenta nie potwierdza informacji o desygnacji premiera

  Kancelaria Prezydenta dementuje informacje o tym, że w przyszłym tygodniu Bronisław Komorowski zamierza desygnować nowego premiera. Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała portalowi INTERIA.PL, że prezydent najpierw zwoła posiedzenie Sejmu, na co ma 30 dni od daty wyborów.

 • Jutro spotkanie Komorowski - Kopacz. Prezydent pozna skład rządu?

  W piątek Bronisław Komorowski przyjmie w Belwederze Ewę Kopacz – kandydatkę na nowego premiera. Nie wiadomo jeszcze, kiedy prezydent wręczy jej akt desygnacji.

 • Prezydent: Konsultacje ws. szybkiego utworzenia rządu

  Prezydent Bronisław Komorowski chce szybkiego utworzenia stabilnego rządu po wyborach. Zapowiedział, że ws. desygnacji premiera skonsultuje się z partiami.

 • Tusk dostał zaproszenie do Kancelarii Premiera

  Po desygnacji na premiera Donaldowi Tuskowi przysługiwać będzie ochrona BOR i służbowy samochód; szef PO będzie miał także do dyspozycji gabinet w Kancelarii Premiera - poinformował w piątek rzecznik ustępującego rządu Jan Dziedziczak.

 • Jarosław Kaczyński, jeszcze przed nominacją Donalda Tuska na szefa rządu, chce zaproponować mu gabinet w Kancelarii Premiera - nieoficjalnie dowiedział się "Wprost". Zrobi to, gdy tylko szef PO uzyska od prezydenta desygnację na premiera.

 • Lech Kaczyński wręczył akt desygnacji na premiera Jarosławowi Kaczyńskiemu. Szef rządu zapowiada kontynuację dzieła Kazimierza Marcinkiewicza - budowę IV RP; ma 14 dni na skompletowanie swojego gabinetu.

 • Wałęsa: Morawiecki nie ma do mnie wstępu

  W czwartek premier Beata Szydło złożyła na ręce Komitetu Politycznego PiS rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji; Komitet wysunął jednocześnie na stanowisko nowego szefa rządu kandydaturę Mateusza Morawieckiego, dotychczasowego wicepremiera oraz ministra finansów i infrastruktury. Desygnacja Morawieckiego na premiera ma nastąpić w piątek; na wtorek zaplanowano wotum zaufania dla jego rządu...

 • Szydło i Morawiecki przyjechali na Nowogrodzką

  ...decyzję o zmianie premiera, desygnacja nowego szefa rządu mogłaby nastąpić w piątek, a zaprzysiężenie nowej Rady Ministrów - we wtorek - wynika z informacji PAP ze źródeł w PiS.

 • W siedzibie PiS trwa spotkanie komitetu politycznego partii

  PiS podejmą decyzję o zmianie premiera, desygnacja nowego szefa rządu mogłaby nastąpić w piątek, a zaprzysiężenie nowej Rady Ministrów - we wtorek - wynika z informacji PAP ze źródeł w PiS. Jak...

Dyskusje na temat: desygnacja