• Informacje na temat:

  deszczowe lato

Artykuły na temat: deszczowe lato
 • Zbiór "Deszczowe lato" zawiera 24 opowiadania stanowiące odrębne historie. Narracja jest w nich trzecio- lub pierwszoosobowa. Wszystkie są utrzymane w nastroju refleksyjnym, wyrażają bardzo osobiste emocje zróżnicowanych bohaterów.

 • Czeka nas wyjątkowo deszczowe lato?

  .... Jeżeli więc El Nino faktycznie będzie się dalej rozwijał, jak wieszczy NOAA, możemy mieć w Polsce bardziej deszczowe niż zwykle lato - wskazuje naukowiec. Jak zauważa "Metro", dowody nie trudno...

 • IMGW: Lato było ciepłe i deszczowe

  Minione lato było ciepłe i deszczowe. Średnia temperatura niemal w całym kraju przekroczyła normę o ponad 1 st. Celsjusza. Lokalnie opady przekroczyły normę o 25 proc., a miejscami o 50 proc. - poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

 • ​Zdjęcie dnia: Deszczowy styczeń

  U nas za oknem mróz i śnieg a na antypodach trwa właśnie lato. W okresie letnim (listopad-marzec) średnia temperatura w tym największym australijskim mieście wynosi 20-30 stopni Celsjusza. Zima (która przypada w lipcu i sierpniu) należy do łagodnych ze średnią temperaturą między 8 a 13 stopni. Autorem zdjęcia jest Dean Lewins z agencji EPA.

 • Lato będzie słoneczno-deszczowe, jak to w Polsce

  Szczęście nie sprzyja tym wszystkim, którzy właśnie jadą, albo w najbliższych dniach wybierają się nad morze. Od Szczecina do Ustki będzie raczej pochmurno i deszczowo, a słońca jak na lekarstwo. Nie należy jednak załamywać rąk, bo te pochmurne i deszczowe dni przeplatać się będą z dniami pogodnymi - pociesza synoptyk Dariusz Kubacki, z którym pogodowe mapy przeglądała reporterka RMF FM...

 • Paraolimpiada: Deszczowe otwarcie igrzysk na stadionie Maracana

  Bohaterowie sportu, nadludzie, herosi, oni są inspiracją dla innych, także dla całej Brazylii - tak ponad 4300 zawodników ze 159 krajów przedstawił podczas ceremonii otwarcia XV Paraolimpiady szef komitetu organizacyjnego Carlos Arthur Nuzman. Na stadionie Maracana znicz w strugach deszczu zapalił Clodoaldo Silva.

 • Jak wynika z raportu amerykańskiego think tanku Centrum dla Globalnego Rozwoju, do 2050 roku wycięte zostaną lasy deszczowe o powierzchni zbliżonej do wielkości Indii. Opublikowany w poniedziałek dokument powstał na podstawie m.in. analizy zdjęć satelitarnych.

 • "To najbardziej deszczowy maj od stu lat"

  Deszcz zaczął padać pierwszego maja i pada do dzisiaj. Zanotowaliśmy też rekord opadu dobowego - powiedział w rozmowie z reporterem RMF FM Michał Furmanek, szef zakopiańskiego IMiGW.

 • Deszczowy lipiec nie odstraszył turystów

  .... Wyjście w wysokie góry zasnute chmurami było bardzo ryzykowne i mało przyjemne. Według informacji Biura Promocji Zakopanego, w deszczowe dni goście chętnie wybierali również inne atrakcje Podhala - odwiedzali muzea i galerie sztuki, baseny geotermalne, bary i restauracje. W deszczowe dni spory ruch panował na Krupówkach i na placu pod Gubałówką, gdzie można kupić wyroby rękodzielnicze. Zmotoryzowani...

 • Lipiec w górach deszczowy. Nad morzem upalny

  Ci, którzy mieli urlop w lipcu i postanowili spędzić go nad polskim morzem, nie mogą narzekać. Tylu upalnych dni nad Bałtykiem nie było od lat. Za to ci turyści, który w pierwszej połowie wakacji postawili na górskie wycieczki porządnie zmokli.

Wideo na temat: deszczowe lato
 • Lato we wrześniu w Sopocie

  Wrzesień wynagradza całe lato- mówią turyści wypoczywający nad morzem. W lipcu było aż dwadzieścia deszczowych dni. Pod koniec września termometry pokazują około 20 stopni C.

Dyskusje na temat: deszczowe lato