• Informacje na temat:

  detronizacja

Artykuły na temat: detronizacja
 • Detronizacja polega na pozbawieniu tronu panującego władcy. Może być dokonana przy użyciu siły poprzez zamach stanu bądź pokojowo - na mocy stosownych traktatów, postanowień.

 • Prawdopodobnie dziś toruńska prokuratura złoży wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie Kazimierza Grabka, króla polskiej żelatyny. Wniosek o areszt dotyczyć będzie jeszcze trzech byłych członków zarządu brodnickiej fabryki żelatyny. Cała czwórka została zatrzymana w związku z toczącym się przeciwko nim śledztwem w sprawie nieprawidłowości w firmie.

 • Europa poprze Donalda Tuska za cenę "przycięcia skrzydeł"

  Choć rządy państw członkowskich Wspólnoty nie pozwolą na detronizację przewodniczącego Rady Europejskiej, to jednak z chęcią osłabiłyby jego pozycję – pisze o przyszłości Donalda Tuska magazyn "Politico".

 • Bezkrólewie (łac. Interregnum) to okres pomiędzy zakończeniem panowania władcy w wyniku śmierci, abdykacji czy detronizacji a wstąpieniem na tron jego następcy. W okresie bezkrólewia władzę sprawował interrex.

 • 362 - pożar strawił wspaniałą, sławną świątynię Apollona w Dafne. 1770 - konfederaci barscy ogłosili detronizację króla Stanisława Augusta. 1797...

 • Jeśli ktoś miał wątpliwości co do potęgi hiszpańskiej piłki, to finał Euro 2012 w Kijowie rozwiał je wszystkie. Włoskie marzenia o detronizacji mistrzów runęły już w pierwszej połowie. Druga była agonią Italii. Dzisiejsza Hiszpania jest jedną z najwspanialszych reprezentacji w historii futbolu.

 • SLD gotuje się we własnym kotle - najpierw detronizacja Millera i powołanie na szefa partii Janika; potem wymiana baronów. Po cichu mówi się również o scenariuszu wymiany premiera, ale to już po 1 maja. Słychać nawet rewolucyjne pomysły rozłamu w partii.

 • Djokovic: To najlepsze cztery miesiące mojego życia

  Novak Djokovic pokonując wczoraj Rafaela Nadala w finale turnieju w Miami wygrał 26. mecz z rzędu. Serbski tenisista jest zachwycony swoją formą, ale uważa, że do detronizacji Hiszpana w światowym rankingu czeka go jeszcze długa droga.

 • US Open: Triumf Kerber w Nowym Jorku

  Prawie trzy tygodnie temu Kerber i Pliskova zmierzyły się w finale turnieju WTA w Cincinnati. Dodatkowo, stawką dla Niemki była detronizacja Sereny Williams i zostanie pierwszą rakietą świata. Wówczas niespodziewanie jednak wygrała Czeszka. W Nowym Jorku ta ostatnia zrehabilitowała się przynajmniej częściowo - gdy pokonała Amerykankę w półfinale, to stało się jasne, że w poniedziałek po 186

 • Abramov: Miło wspominam Rzeszów

  ...jest możliwa ich detronizacja? - Wydaje mi się, że Jastrzębie i Resovia mają największe szanse, żeby ich powstrzymać. Oczywiście nie można zapominać o Kędzierzynie i Bydgoszczy, bo to też silne...