• Informacje na temat:

  dewaluacja

Artykuły na temat: dewaluacja
 • Zgodnie z zapisami konstytucji, wszyscy mieszkańcy naszego kraju mają prawo do swobody wypowiedzi. Nawet najskromniejszy z obywateli, jeśli tylko znajdzie słuchaczy, może bez przeszkód snuć opowieści na dowolne tematy.

 • Gospodarcze kłopoty Rosji, konieczna może być dewaluacja rubla

  Pogarsza się sytuacja ekonomiczna Rosji. Źródłem problemów jest zbyt duża zależność budżetu od eksportu ropy i gazu. Jak donosi dziennik "Wiedomosti", po przyszłorocznych wyborach prezydenckich konieczna może być dewaluacja rubla.

 • Dewaluacja argentyńskiej waluty peso stała się faktem. Ogłosił ją obecny prezydent kraju Eduardo Duhalde. Już wczoraj, po zaprzysiężeniu nowego rządu, Duhalde dawał do zrozumienia, że kurs peso w stosunku do dolara nie będzie już wynosił 1 do 1.

 • Rosja: Nie będzie dewaluacji rubla

  Rząd nie planuje dewaluacji rubla – oświadczył rosyjski wiceminister finansów Siergiej Szałatow. Krążące od kilku dni pogłoski o rychłej dewaluacji rubla wywołały ogromny popyt na dolary. W kantorach zaczęło nawet brakować amerykańskiej waluty.

 • "Słabych biją, więc powinniśmy być silni". Oświadczenie Łukaszenki

  Trwa dewaluacja norm i zasad międzynarodowego postępowania, niszczenie tworzonego od dziesięcioleci systemu prawa międzynarodowego. Jedno jest jasne: biją słabych, a z silnymi się liczą. Dlatego Białoruś powinna być silna- pod względem politycznym, a zwłaszcza gospodarczym - oświadczył prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka na spotkaniu z szefami przedstawicielstw dyplomatycznych w Mińsku.

 • Dewaluacja słowa jest faktem - mówi ks. bp Adam Lepa, członek Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

 • ...poniedziałku będzie wynosił 2,6 w przypadku importu najpotrzebniejszych dóbr (żywność, leki) oraz 4,3 w przypadku pozostałych produktów (np. sprzęt elektroniczny). Dewaluacja bolivara ma ograniczyć(...) Reutera komentuje, że polityka ta ma na celu głównie zwiększenie poparcia dla Chaveza przed zaplanowanymi na wrzesień wyborami prezydenckimi. Ekonomiści obawiają się, że dewaluacja wenezuelskiej waluty...

 • Donald Trump oskarża: Rosja i Chiny obniżają wartość swoich walut. To niedopuszczalne!

  Donald Trump oskarżył Rosję i Chiny o prowadzenie "gry dewaluacji" ich walut, podczas gdy w Stanach Zjednoczonych podnoszone są stopy procentowe, co umacnia dolara. Takie działania, jak wyjaśnia Reuters, prezydent USA postrzega jako nieuczciwe praktyki handlowe, czemu zresztą dał wyraz w swoim tweecie. "To niedopuszczalne!" - stwierdził. Faktem jest, że po nałożeniu na Moskwę kolejnych sankcji rubel stracił na wartości - powodem jednak była panika na giełdach.

 • Panika w Rosji. Ludzie tracą oszczędności

  W Rosji panika z powodu gwałtownej dewaluacji rubla w piątek. Politycy próbują uspokajać, ale były minister gospodarki twierdzi, że władze celowo osłabiają rubla, ratując w ten sposób budżet państwa.

 • Prezydent Wenezueli Hugo Chavez w ramach zmian w rządzie, mających na celu ograniczyć dewaluację wenezuelskiej waluty, powołał w piątek nowego stanowisko ministra finansów.

Dyskusje na temat: dewaluacja