• Informacje na temat:

  dezinformacja

Artykuły na temat: dezinformacja
 • Macierewicz: Dezinformacja poważnym zagrożeniem

  Dezinformacja, stosowana przez ZSRR, a później Rosję, to poważne zagrożenie dla krajów wolnego świata, w tym Polski; należy studiować tę problematykę, MON wspiera takie działania - powiedział PAP szef resort Antoni Macierewicz.

 • Macierewicz o publikacji Onetu: To dezinformacja

  ..."Publikacja Onetu dotycząca sankcji Stanów Zjednoczonych wobec polskich władz to dezinformacja" - stwierdził były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Jej intencją było wsparcie "nurtu mającego na celu rozbić sojusz polsko-amerykański" - dodał.

 • Macierewicz przeprasza powstańców. "Byli obiektem dezinformacji"

  ...moją wypowiedź, tę którą przedstawiłem, gdy zaczęła narastać ta dezinformacja - bo tylko tak można traktować zachowanie niektórych mediów - mającą dzielić powstańców, społeczeństwo. Ta wypowiedź...

 • Karol Tendera: Zamiast pokuty, celowa dezinformacja

  ..."Jak mi pokazano te schowane gdzieś na ich stronie "Przeprosiny Karola Tendery", to aż mi łzy w oczach stanęły. (…)Tak długo o to walczyliśmy, a tu zamiast pokuty, celowa dezinformacja. To jakaś kpina z przeprosin" – mówi w rozmowie z "Super Expressem" Karol Tendera. Były więzień niemieckiego obozu w Auschwitz wytoczył proces telewizji ZDF za użycie określenia "polskie obozy zagłady".

 • Bartłomiej Misiewicz będzie walczył z dezinformacją. Założył specjalny portal

  ...​Demaskowanie kampanii dezinformacyjnych, pokazywanie techniki dezinformacji i wskazywanie inspiratorów - to cele, które deklaruje urlopowany szef gabinetu politycznego i rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz na swoim nowym portalu dezinformacja.net.

 • ​Sygnał z Moskwy. Dezinformacja, a może ostrzeżenie

  Rozmawiałem ostatnio chwilę z emerytowanym generałem KGB. Facet jest w doskonałej formie, nie ma nawet sześćdziesięciu lat i wygląda na tego, kto tylko oficjalnie zakończył współpracę z oporą władzy Władimira Putina, kiedyś KGB, dzisiaj FSB. Spotkaliśmy się w Ostankino, w budynku, w którym kręci się większość rosyjskich politycznych talk show.

 • Papież o mediach: Dezinformacja, kalumnie, zniesławianie

  Dezinformacja, kalumnie, zniesławianie - takie grzechy mediów wymienił Franciszek podczas spotkania z pracownikami stacji telewizyjnej włoskiego episkopatu. Papież mówił, że media nie mogą atakować widzów ani kreować fałszywych bohaterów.

 • Misiewicz zawiesił działanie portalu dezinformacja.net

  ..."Szanowni Państwo! Bardzo dziękujemy za zainteresowanie tematyką dezinformacji w Polsce. Pierwsza odsłona portalu dotarła do ponad 140 tysięcy internautów w tydzień. Próba powołania tego serwisu okazała się sukcesem. O następnych krokach będziemy informować. Redakcja dezinformacja.net" - taka informacja wita osoby zainteresowane działalnością portalu Bartłomieja Misiewicza.

 • USA: Senat otrzymał raporty o zakresie i metodach rosyjskiej dezinformacji

  Komisja Wywiadu Senatu USA otrzymała dwa raporty firm analitycznych, które ukazują zakres i metody rosyjskiej dezinformacji zmierzającej do skłócenia amerykańskich wyborców i wywarcia wpływu na wynik wyborów. Raporty zostały opublikowane w poniedziałek.

 • Ekspert: Hiszpańskie służby świadomie tolerowały dezinformację

  Ścigając terrorystów hiszpańskie władze nie tylko zastosowały blokadę informacji, ale też dla osiągnięcia celu świadomie tolerowały dezinformację - podkreśla w rozmowie z RMF FM dr Tomasz Białek, były oficer służb specjalnych i ekspert ds. terroryzmu. Jak zauważa, takie działanie wynika z dużego doświadczenia hiszpańskich służb.

Wideo na temat: dezinformacja
 • Pomaska: Mamy do czynienia z dezinformacją w sprawie konwencji antyprzemocowej

  „Na razie mamy dezinformację ze strony PiS. My na pewno nie podniesiemy ręki za tym, żeby wypowiedzieć konwencję antyprzemocową” – stwierdziła w internetowej części Popołudniowej rozmowy w RMF FM Agnieszka Pomaska. „PiS ma większość, ale widać też, że wewnątrz rządu rozgrywa się jakaś gra ministra Ziobro – nie wiem, czy z panią Szydło czy z innymi ministrami, bo zwrócę uwagę na to, że 15 grudnia z mównicy sejmowej na moje pytanie do ministra sprawiedliwości usłyszałam, że nie toczą się żadne...

 • "Wieloletni Plan Finansowy dezinformuje ludzi"

  To jest niepoważny dokument, wpisujący się w politykę stosowaną przez ten rząd, to znaczy w politykę, która sprowadza się do dezinformacji opinii publicznej - w ten sposób prezes PiS Jarosław Kaczyński recenzował dziś Wieloletni Plan Finansowy Państwa.

Dyskusje na temat: dezinformacja