• Informacje na temat:

  dialog

Artykuły na temat: dialog
 • NATO - Rosja. Dialog i odstraszanie

  Będziemy nadal dążyć do dialogu z Rosją połączonego z wiarygodnym odstraszaniem - mówił w czwartek sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg w reakcji na słowa ministra obrony Rosji Siergieja Szojgu, według którego dialog z pozycji siły nie ma perspektyw.

 • "Tylko dialog może zbliżyć Żydów i Polaków"

  Tylko rzetelny, cierpliwy dialog oparty na prawdzie historycznej, wzajemnym szacunku, zrozumieniu racji i empatii może zbliżyć do siebie Polskę i Izrael, Żydów i Polaków - ocenił w niedzielę marszałek Senatu Stanisław Karczewski (PiS).

 • Juncker: Prowadzimy konstruktywny dialog z Polską

  ..."Prowadzimy konstruktywny dialog w sprawie praworządności z polskim rządem, a uruchomienie artykułu 7 traktatu UE nie oznacza sankcji, gdyż jest to artykuł, który ma być ostrzeżeniem" - oświadczył w środę w PE szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker.

 • Azari po decyzji prezydenta: Można zacząć dialog

  Skierowanie przez prezydenta Andrzeja Dudę pytania ws. nowelizacji ustawy o IPN do Trybunału Konstytucyjnego widzimy jako drzwi, z których można zacząć jakiś dialog - powiedziała w środę ambasador Izraela Anna Azari.

 • Polska prowadzi dialog na temat białoruskich Polaków

  Polska prowadzi dialog z władzami Białorusi na temat sytuacji uczniów polskich szkół - powiedział we wtorek ambasador RP na Białorusi Konrad Pawlik w wywiadzie dla niezależnego portalu TUT.by.

 • Poroszenko apeluje do Polski o obiektywność i dialog

  Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaapelował w czwartek do Polski o obiektywność i dialog w związku z nowelizacją ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej, która ma umożliwić wszczynanie postępowań karnych za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów.

 • MSZ Ukrainy zaapelowało do Polski o "uczciwy dialog" na temat konfliktów ze wspólnej przeszłości i rezygnację z wysuwania wzajemnych oskarżeń. Komentarz w tej sprawie ukraińska dyplomacja opublikowała w środę.

 • "Prawdziwy dialog zwycięża z wirtualną komunikacją"

  Papież Franciszek powiedział w sobotę, że prawdziwy dialog wygrywa z wirtualną komunikacją i "kulturą pokazywania się". W przemówieniu do organizacji Telefono Amico Italia, prowadzącej telefon zaufania, mówił o samotności i obojętności w zatłoczonych miastach.

 • Budowa pomnika w Smoleńsku. "Prowadzimy dialog z Rosją"

  ..."Nie jest prawdą, że nie rozmawiamy z Rosją w sprawie budowy wspólnego pomnika na miejscu katastrofy smoleńskiej" - powiedział minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Jak dodał, jest kontakt ze stroną rosyjską, lecz prowadzony przez nią dialog jest dla Polski niezrozumiały.

 • ..."Wiadomości" TVP1 podały, że Fundacja "Otwarty Dialog" od 2014 r. do czerwca 2017 r. miała koncesję na obrót materiałami o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. Przedstawiciel fundacji wyjaśnia, że wspierając ukraiński Majdan wysyłała tam m.in. kamizelki kuloodporne i hełmy.

Zdjęcia na temat: dialog
Wideo na temat: dialog
Dyskusje na temat: dialog