• Informacje na temat:

  diaspora

Artykuły na temat: diaspora
 • Diaspora polska szukała i nadal szuka partnera, a nie zwierzchnika - uważa wiceprezes Rady Polonii Świata Helena Miziniak. W referacie wygłoszonym w piątek w Sejmie na otwarcie IV Zjazdu Polonii oceniła, że w kraju wciąż nie ma ponadpartyjnej polityki wobec emigracji.

 • Przewodniczący Światowej Organizacji ds. Restytucji Mienia Żydowskiego (WRJO) Ronald S. Lauder wyraził rozczarowanie i żal z powodu wstrzymania procesu restytucji mienia w Polsce, w tym należącego do ocalonych z Holokaustu i ich spadkobierców.

 • Polonia chce zaskarżyć decyzję o usunięciu Pomnika Katyńskiego w Jersey City

  ​Przedstawiciele Polonii amerykańskiej planują wystąpić do sądu w Jersey City z wnioskiem o powstrzymanie planów burmistrza Stevena Fulopa. Zapowiedział on, bez konsultacji z polską diasporą, usunięcie Pomnika Katyńskiego z prestiżowej części miasta.

 • Ambasador RP w Izraelu: Konstruktywne spotkanie ws. Grupy Berneńskiej

  Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski poinformował w poniedziałek na Twitterze, że odbył "konstruktywne spotkanie" z szefem izraelskiego Biura ds. Kontaktów z Diasporą Żydowską Akivą Torem w sprawie upamiętnienia tzw. Grupy Berneńskiej.

 • Abp Hoser: Uchodźcy? Europa będzie muzułmańska. Polski ten problem nie ominie

  ...jest wielka diaspora uchodźców muzułmańskich są też ich rodziny, znajomi, więc to jest bez porównania łatwiej, niż w Polsce, gdzie tych czynników nie ma" - mówi arcybiskup.

 • Izrael: Tajna operacja zakończona sukcesem

  ​Izrael potajemnie sprowadził do kraju jedną z ostatnich grup Żydów, żyjących w ogarniętym wojną Jemenie. O zakończonej właśnie operacji miejscowych służb poinformowali przedstawiciele agencji zajmującej się diasporą żydowską na świecie.

 • Władimir Putin: Rosjanie są prezentowani jako agresorzy, a to oni są mordowani

  "Naród rosyjski i nosiciele języka rosyjskiego są prezentowani jako agresorzy na Ukrainie, choć to Rosjanie są tam mordowani i stają się uchodźcami" - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin w posłaniu do uczestników 8. Zgromadzenia Rosyjskiego Świata, które rozpoczęło się w poniedziałek w Soczi. W tym dorocznym forum rosyjskiej diaspory z całego świata bierze udział ponad 800 delegatów z 81 krajów. W tym roku głównym tematem obrad są problemy i wyzwania stojące przed diasporą rosyjską w...

 • Sikorski: Mamy wszelkie powody do satysfakcji

  Polska silna w Europie, będąca promotorem polityki wschodniej, mocnym ogniwem NATO, atrakcyjną marką, a także krajem wspierającym swoją diasporę oraz mającym skuteczną służbę dyplomatyczną - takie priorytety polityki zagranicznej przedstawił w Sejmie szef MSZ Radosław Sikorski.

 • Prezydent Pakistanu Asif Ali Zardari spotkał się pod koniec wizyty w Wlk. Brytanii ze zwolennikami swojej partii; jego podróż jest krytykowana w kraju oraz przez pakistańską diasporę w Wlk. Brytanii, ponieważ Zardari wyjechał, gdy kraj nawiedziły katastrofalne powodzie - podaje w niedzielę Reuters.

 • Bartoszewski wesprze premiera dobrymi radami

  Władysław Bartoszewski otrzymał od Donalda Tuska nominację na sekretarza stanu w kancelarii premiera. Profesor będzie doradzał w sprawach polityki zagranicznej. Ma się skupić na kontaktach z Niemcami, Izraelem oraz diasporą żydowską.

Zdjęcia na temat: diaspora
Wideo na temat: diaspora