• Informacje na temat:

  dionizy i

Artykuły na temat: dionizy i
 • Września: Spór o bursę

  Zaostrza się spór o bursę gimnazjalną. Starosta Dionizy Jaśniewicz uważa, że zarządzające budynkiem Stowarzyszenie Bursy Gimnazjalnej robi to nielegalnie.

 • IPN umorzył śledztwo przeciw Jaruzelskiemu o zestrzelenie samolotu nad CSRS

  Z powodu śmierci gen. Wojciecha Jaruzelskiego, pion śledczy IPN umorzył śledztwo przeciw niemu, dotyczące wydania polecenia zestrzelenia polskiego samolotu An-2 nad Czechosłowacją w 1975 roku. Uciekał nim na Zachód Dionizy B., który zginął.

 • Radomsko: Atelier w Starostwie

  Dionizy Łysik, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, nie widzi nic złego w tym, że w swojej kampanii wyborczej wykorzystał służbowy gabinet w Starostwie.

 • ...pochowany Dionizy Czachowski, który zginął 6 listopada 1863 r. w bitwie pod Jaworem Soleckim. W 1937 roku jego prochy przewieziono do Radomia i pochowano w mauzoleum. Grudzień tłumaczył, że koncerty...

 • Al Di Meola na początek Ery Jazzu

  Amerykański gitarzysta jazzowy Al Di Meola wystąpi w marcu na trzech galowych koncertach w Polsce. Będzie to inauguracja wiosennej edycji Ery Jazzu - zapowiada Dionizy Piatkowski, organizator wydarzenia.

 • W ramach cyklu Ery Jazzu 17 maja w warszawskiej Filharmonii Narodowej na jedynym koncercie w Polsce wystąpi lapońska wokalistka Mari Boine - poinformował Dionizy Piątkowski, organizator tego wydarzenia muzycznego.

 • "SE": Jaruzelski kazał zabić polskiego pilota

  Do tragedii doszło 38 lat temu. Pilot Aeroklubu Opolskiego zameldował, że leci do Wrocławia w sprawach służbowych. W rzeczywistości postanowił uciec dwupłatowym AN-2. Leciał w stronę Austrii, tuż przed granicą samolot został zestrzelony - Dionizy Bielański zginął. Instytut Pamięci Narodowej ma dowód, że rozkaz zestrzelenia samolotu osobiście wydał generał Wojciech Jaruzelski. To notatka...

 • Francja: Wierni mogą oglądać tunikę Chrystusa

  Wierni, którzy przybywają do Bazyliki świętego Dionizego w Argenteuil pod Paryżem, będą mogli od dzisiaj do 10 kwietnia zobaczyć tunikę Chrystusa. W tamtejszym klasztorze jest ona przechowywana od 1200 lat.

 • Tomasz Karolak jako Dr Kadryll

  18 września do kin trafi "Klub włóczykijów". Komedia zainspirowana powieścią mistrza literatury młodzieżowej Edmunda Niziurskiego. Scenariusz powstał na motywach z książki "Klub włóczykijów, czyli trzynaście przygód wujka Dionizego".

 • Września: Tragiczna sytuacja w ProTonsilu

  Sytuacja w ProTonsilu jest coraz bardziej tragiczna. Zakład może się wyprowadzić z Wrześni! W środę w gabinecie burmistrza w trybie nagłym spotkali się: prezes spółki Krzysztof Pawłowski, Adam Dopierała i Bogdan Narożny z NSZZ Solidarność oraz starosta Dionizy Jaśniewcz. Temat: szukamy nowej siedziby dla ProTonsilu.

Dyskusje na temat: dionizy i