• Informacje na temat:

  disney walt

Artykuły na temat: disney walt
 • Wyjątkowa mapa stworzona przez Walta Disneya idzie pod młotek!

  Od ponad 60 lat nie była prezentowana publicznie, a niedługo trafi na aukcję. Wyjątkowa mapa narysowana przez samego Walta Disneya według szacunków może zostać sprzedana nawet za milion dolarów.

 • Zmarła córka Walta Disneya

  W wieku 79 lat zmarła we wtorek w Kalifornii córka Walta Disneya, Diane Miller-Disney, uznawana za inspiratorkę budowy parku rozrywki Disneyland. Dziennik "Los Angeles Times" napisał, że kobieta zmarła w swoim domu w Napa. Przyczyną zgonu były komplikacje po upadku.

 • W wieku 79 lat zmarła we wtorek w Kalifornii córka Walta Disneya, Diane Miller-Disney, uznawana za inspiratorkę budowy parku rozrywki Disneyland.

 • Zamachowiec z Orlando rozważał atak na park rozrywki Disneya

  ...​Omar Mateen, sprawca niedzielnej strzelaniny w gejowskim barze w Orlando, w której zginęło 49 osób, rozważał atak na Walt Disney World Resort, mieszczący się w tym samym mieście na Florydzie - podał magazyn "People" na stronach internetowych.

 • Oscar dla "Twojego Vincenta"? "Animacja to Disney, Amerykanie niechętnie się tą nagrodą podzielą"

  ..."Nominacja dla filmu "Twój Vincent" w kategorii Najlepszy pełnometrażowy film animowany jest gigantycznym sukcesem. Wcześniej żaden polski film nie uzyskał nominacji w tej kategorii" - podkreśla w rozmowie z Katarzyną Sobiechowską-Szuchtą krytyk filmowy Janusz Wróblewski, pytany o szanse polskiej animacji na Oscara. Przyznaje jednak: "Animacja to jest Walt Disney, to jest tradycja kina...

 • Media w USA: Zamachowiec z Orlando rozważał atak na Disney World

  Omar Mateen, sprawca niedzielnej strzelaniny w gejowskim barze w Orlando, w której zginęło 49 osób, rozważał atak na Walt Disney World Resort, mieszczący się w tym samym mieście na Florydzie - podał w poniedziałek magazyn "People" na stronach internetowych.

 • Chiński milioner rzuca wyzwanie Disneyowi. Otwiera własny park rozrywki

  Na miesiąc przed otwarciem w Szanghaju kolejnego parku rozrywki wytwórni Walta Disneya, w sobotę został otwarty w Nanchanie narodowy park rozrywki Chin mający promować kulturę i cywilizację Państwa Środka. W zamyśle twórcy ma być on wyzwaniem dla Disneylandu.

 • Wielki koncern medialny - Walt Disney Co - przyłączył się do kampanii Michelle Obamy zwalczającej dziecięcą otyłość. Pierwsza dama podpisała pierwsze w USA porozumienie, na mocy którego najmłodsi Amerykanie nie będą oglądać więcej reklam, które namawiają do spożywania wysokokalorycznych produktów.

 • Disney kupił Lucasfilm i... wyprodukuje 7. epizod "Gwiezdnych wojen"

  Lucasfilm - studio filmowe twórcy "Gwiezdnych wojen" George'a Lucasa - zostało kupione przez Walt Disney Co. za 4,05 mld dolarów. Cena transakcji obejmuje również prawa do nazwy i znaku towarowego "Gwiezdnych wojen".

 • Najstarszy rysunek Disneya pójdzie pod młotek

  Oryginalny rysunek Walta Disneya z jego autografem - pochodzący najprawdopodobniej z 1920 roku, a więc zanim jeszcze legendarny twórca kreskówek osiągnął sukces w świecie rozrywki - pójdzie w tym tygodniu pod młotek. Zostanie wystawiony na rozpoczynającej się jutro aukcji w Reno. Ilustracja przedstawia postać ubranego w kapelusz mężczyzny palącego cygaro. Jej wartość szacuje się na 35-50 tysięcy...

Zdjęcia na temat: disney walt
Wideo na temat: disney walt
 • "Ralph Demolka" wchodzi do polskich kin

  "Ralph Demolka", nowa produkcja ze studia Walta Disneya, wchodzi do polskich kin. Animacja 3D nominowana do Oscara w kategorii "pełnometrażowy film animowany" to świetna komedia dla całej rodziny. Mądra, zabawna i ucząca tolerancji.