• Informacje na temat:

  długosz

Artykuły na temat: długosz
 • Twoje Miasto Kłobuck: Jan Długosz, morsy, kłobucki chleb i kamienne sowy

  Kościół św. Marcina i związki Jana Długosza z Kłobuckiem Kościół w Kłobucku został wzniesiony w 1144 roku. Był kilkukrotnie rozbudowywany.  Obecnie utrzymany jest w stylu gotyckim z elementami baroku. Pierwszym proboszczem był tu Bartłomiej Długosz herbu Wieniawa, który później przekazał parafię swojemu bratankowi Janowi Długoszowi. Słynny historyk i kronikarz jest najbardziej znaną...

 • Recital Leszka Długosza

  Jeden z najbardziej znanych polskich poetów śpiewających wystąpi 12 czerwca przed legnicką publicznością. Koncertowi towarzyszyć będzie promocja najnowszej książki Leszka Długosza "Podróżne".

 • Henryk Długosz wyszedł z więzienia

  Były poseł SLD Henryk Długosz, skazany na karę półtora roku pozbawienia wolności za udział w tzw. przecieku starachowickim, w czwartek opuścił Zakład Karny w Nowej Hucie.

 • Projekt pomnika Jana Długosza jest gotowy, monument zostanie odlany z brązu - poinformował w poniedziałek przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Pomnika w Kłobucku. Budowa ma się zakończyć w 2015 roku, w rocznicę obchodów 600-lecia urodzin kronikarza.

 • Poseł Długosz utrudniał

  Świętokrzyski baron SLD Henryk Długosz był informatorem Andrzeja Jagiełły w tzw. aferze starachowickiej - potwierdził RMF zastępca prokuratora generalnego Kazimierz Olejnik. Prokurator generalny zwrócił się do marszałka Sejmu o zgodę na pociągnięcie Długosza do odpowiedzialności karnej.

 • Jagiełło, Długosz i Sobotka w prokuraturze

  Długosz ma za złe śledczym, że nie wie, na jakiej podstawie postawiono mu zarzuty. Sobotka jest niewinny i chce wyjaśnienia sprawy. Jagiełło twierdzi, że nikogo nie ostrzegał. Po dzisiejszych przesłuchaniach w kieleckiej prokuraturze można wysnuć wniosek: nie ma winnych w aferze starachowickiej.

 • Były poseł SLD Henryk Długosz, skazany na karę półtora roku pozbawienia wolności za udział w tzw. przecieku starachowickim, w czwartek opuścił Zakład Karny w Nowej Hucie.

 • Zweryfikowany przez macierzyste koło SLD były świętokrzyski "baron" poseł Henryk Długosz zrezygnował z członkostwa w partii. Stało się tak po walce o regionalne przywództwo partyjne, w której nie brakowało ciosów poniżej pasa.

 • Jagiełło i Długosz za kratki

  Byli posłowie SLD Henryk Długosz i Andrzej Jagiełło w ciągu kilkudziesięciu godzin poznają datę stawienia się w areszcie. Do sądu w Kielcach dotarło już uzasadnienie do prawomocnego wyroku, jaki zapadł w aferze starachowickiej przed krakowskim sądem apelacyjnym.

 • Jestem zaskoczony (związkiem Jędrucha z Długoszem - przyp. RMF), choć kiedy się dowiedziałem szczegółów, moje zaskoczenie zaczęło mijać - mówi gość RMF Piotr Gadzinowski z SLD. Jednocześnie dodaje, że jeśli kampania SLD była finansowana przez szefa Colloseum "pod stołem", to czeka na wyjaśnienia.

Zdjęcia na temat: długosz
Wideo na temat: długosz
Dyskusje na temat: długosz