• Informacje na temat:

  dobrowolski stanisław ryszard

Artykuły na temat: dobrowolski stanisław ryszard
 • Gwiazda Stanisława Barei w Alei Sławy

  Gwiazdę wybitnego reżysera komediowego, scenarzysty i aktora, Stanisława Barei odsłonięto dziś w łódzkiej Alei Sławy na głównej ulicy miasta - Piotrkowskiej. W uroczystości wzięli udział m.in. syn reżysera Jan Bareja i Stanisław Tym.

 • Konrad w oczach bezpieki

  W archiwum Instytutu Pamięci Narodowej znajdują się cztery opasłe tomy dotyczące "Dziadów". Do ich wystawienia namówił Kazimierza Dejmka dyrektor generalny Ministerstwa Kultury i Sztuki Stanisław Witold Balicki. I to on ogłosił, że dramat Mickiewicza zostanie zaprezentowany z okazji rocznicy rewolucji październikowej.

 • Jerzy Turek kończy 75 lat

  Jerzy Turek, jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórca wielu niezapomnianych filmowych ról - m.in. trenera Wacława Jarząbka z "Misia" Stanisława Barei - od lat związany z warszawskim Teatrem Kwadrat, kończy w sobotę 75 lat.

 • Zmarł wybitny aktor Jerzy Turek

  W niedzielę w Warszawie zmarł Jerzy Turek jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórca wielu niezapomnianych teatralnych i filmowych ról, m.in. trenera Wacława Jarząbka z "Misia" Stanisława Barei. Od lat był związany z warszawskim Teatrem Kwadrat.

 • Zmarł wybitny aktor Jerzy Turek

  W niedzielę w Warszawie zmarł Jerzy Turek jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórca wielu niezapomnianych teatralnych i filmowych ról, m.in. trenera Wacława Jarząbka z "Misia" Stanisława Barei.

 • Siergiejew z pucharem

  ...2. Stanisław Sawczenko 3. Witalij Koziak 4. Klaudiusz Urban 5. Bartłomiej Heberla 6. Vladimir Talla 7. Krzysztof Chojnacki 8. Stanisław Zawadzki 9. Marcin Szeląg 10. Aleksander Dobrowolski J(...) o pierwsze miejsce ze swoim przyjacielem Stanisławem Sawczenką. - Znamy się od 20 lat. Zaprzyjaźniliśmy się dzięki szachom. Przyznam, że dawno ze Stasiem nie wygrałem - powiedział lca.pl, Władimir Siergiejew...

 • Węgrzyn, Cyprian Najduch, Magdalena Laskowska, Zdzisław Pakuła, Wiesław Ryczek, Stanisław Dobrowolski, Wiesława Czerwińska, Gabriela Janiszewska, Dariusz Gulij, Zbigniew Frodyma, Roman Linde, Katarzyna(...), Anna Józefowicz, Krzysztof Kotowicz, Ryszard Przyszlak, Grażyna Sobór, Zdzisław Burnat, Marek Ciapka, Ewa Figzał, Jolanta Mitręga, Ryszard Pawłowski, Stanisław Susz, Bogdan Tkaczyński, Andrzej Dominik...

 • Jerzy Turek nie żyje

  W Warszawie zmarł w niedzielę Jerzy Turek - jeden z najbardziej lubianych polskich aktorów, odtwórca wielu niezapomnianych ról teatralnych i filmowych. Widzowie zapamiętali go m.in. z roli trenera Wacława Jarząbka w "Misiu" Stanisława Barei. Od lat był związany z warszawskim Teatrem Kwadrat.

 • Miłoszem, w jego domu częstymi gośćmi byli Konstanty Ildefons Gałczyński, Stanisław Ryszard Dobrowolski i Krzysztof Kamil Baczyński. Jako podporucznik rezerwy Sebyła został zmobilizowany 28 sierpnia 1939

 • ...skomponował muzykę do jednej z najsłynniejszych pieśni Powstania Warszawskiego - "Warszawskie dzieci" (do której słowa napisał Stanisław Ryszard Dobrowolski). Po wojnie Panufnik przeniósł się do Krakowa...

Dyskusje na temat: dobrowolski stanisław ryszard