• Informacje na temat:

  dolina królów

Artykuły na temat: dolina królów
 • Niezwykłe odkrycie w Dolinie Królów w Egipcie

  Archeolodzy odkryli w Dolinie Królów koło Luksoru grobowiec zawierający kilkadziesiąt mumii członków królewskiej rodziny sprzed ponad 3300 lat. Archeolodzy odkryli prawie 60 mumii z czasów panowania XVIII Dynastii (1550-1292 r. p.n.e.) oraz pozostałości drewnianych sarkofagów i masek pośmiertnych, przedstawiających rysy twarzy zmarłych.

 • Archeolodzy odkryli w Dolinie Królów koło Luksoru grobowiec zawierający kilkadziesiąt mumii członków królewskiej rodziny sprzed ponad 3300 lat - informuje serwis internetowy Ahram Online.

 • Sensacyjne odkrycie w Dolinie Królów

  Według kanału Discovery, na jutrzejszej konferencji prasowej sekretarz generalny Egipskiej Służby Starożytności (SCA) Zahi Hawass poinformuje świat o najważniejszym odkryciu w Dolinie Królów od momentu znalezienia w 1922 roku mumii Tutenhamona. Archeolodzy zaczęli się domyślać, że to Hatszepsut, kiedy natrafili na złamany ząb. W 1903 roku Howard Carter odkrył w tebańskim grobie oznaczonym...

 • Egipt: Nietypowy grobowiec odkryto w Dolinie Królów

  Egipscy i szwajcarscy archeolodzy natrafili w Dolinie Królów na liczący ok. 1100 lat grobowiec pieśniarki. Jest to jedyny odkryty tam grobowiec kobiety niespokrewnionej z rodzinami królewskimi starożytnego Egiptu.

 • Wysoko w górach cieplej niż w dolinach

  W Bieszczadach występuje inwersja powietrza - wysoko w górach jest cieplej niż w dolinach - poinformował w niedzielę ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR, Wojciech Rybak.

 • Arabia Saudyjska: Pielgrzymi kamienują szatana w dolinie Mina

  Muzułmańscy pielgrzymi kontynuowali w dolinie Mina obrzucanie kamieniami stel symbolizujących szatana. Rytuał należy do hadżdżu, pielgrzymki do Mekki w Arabii Saudyjskiej, którą pobożny muzułmanin ma obowiązek odbyć przynajmniej raz w życiu .

 • Egipt: Grobowiec Tutanchamona uratowany. "Teraz trzeba ograniczyć liczbę zwiedzających"

  Międzynarodowa ekipa specjalistów zakończyła trwającą 10 lat konserwację grobowca Tutanchamona w Dolinie Królów. Oficjalnie przedstawiono efekty pracy.

 • Egipt: Ratowanie grobowca Tutanchamona trwało 10 lat

  Najsłynniejszy w oczach szerokiej publiczności faraon Egiptu, Tutanchamon, padł ofiarą tej popularności. Międzynarodowa ekipa specjalistów, ratująca przez blisko 10 lat jego grobowiec w Dolinie Królów, przedstawiła oficjalnie w czwartek efekty swojej pracy.

 • "Starożytny Facebook". Zaskakujące odkrycie w grobowcu faraona

  ...​Grobowiec Ramzesa VI w egipskiej Dolinie Królów już w starożytnych odwiedzali turyści, którzy podpisywali się imieniem i wymieniali uwagi, przypominające dyskusje na Facebooku czy forach turystycznych. Ściany grobowca "przemówiły" dzięki badaniom prof. Adama Łukaszewicza z UW.

 • Arabia Saudyjska: Pielgrzymi kamienują szatana w dolinie Mina

  Muzułmańscy pielgrzymi w dolinie Mina obrzucili kamieniami stel symbolizujących szatana. Rytuał należy do hadżdżu, pielgrzymki do Mekki w Arabii Saudyjskiej, którą pobożny muzułmanin ma obowiązek odbyć przynajmniej raz w życiu.

Zdjęcia na temat: dolina królów
Dyskusje na temat: dolina królów