• Informacje na temat:

  dolina królowych

Artykuły na temat: dolina królowych
 • Status Quo na 13. Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty

  Jednym z głównych założeń Festiwalu Legend Rocka w Dolinie Charlotty jest przegląd i pokazanie historii światowego rocka. Organizatorzy konsekwentnie realizują to zamierzenie.

 • Zawołanie "Duc in altum - wypłyń na głębię" było hasłem przewodnim Misterium Męki Pańskiej, które w niedzielę wystawiono w Dolinie Śmierci w Bydgoszczy, gdzie jesienią 1939 r. hitlerowcy rozstrzelali około 1200 osób.

 • Sensacyjne odkrycie w Dolinie Królów

  Po 100 latach poszukiwań odnaleziono prawdopodobnie mumię najsłynniejszej kobiety faraona: Hatszepsut.

 • Królowa spotkała się z Malalą Yousafzai

  Królowa Elżbieta II przyjęła na audiencji w Pałacu Buckingham Malalę Yousafzai. To 16-letnia Pakistanka działającą na rzecz prawa dziewcząt i kobiet do edukacji. Nastolatka podarowała monarchini swoją autobiografię.

 • Królowa spotkała się z Malalą Yousafzai

  Królowa Elżbieta II przyjęła w piątek na audiencji w Pałacu Buckingham Malalę Yousafzai, 16-letnią Pakistankę działającą na rzecz prawa dziewcząt i kobiet do edukacji. Nastolatka podarowała monarchini swoją autobiografię.

 • Tygodnik "Przegląd": Ofiary i filary

  Kobieta cierpi do wewnątrz, mężczyzna na zewnątrz. Po niej rozpaczy nie widać, bo jest specjalistką w udawaniu - mówi w rozmowie z tygodnikiem "Przegląd" Janina Lesiak, pisarka tworząca opowieści o polskich królowych.

 • Egipski archeolog o poszukiwaniu grobu Nefretete: Bezpodstawna teoria

  Jeden z najbardziej znanych archeologów w Egipcie zabrał głos w głośnej w ostatnich miesiącach dyskusji o tym, gdzie jest grób królowej Nefretete. Brytyjski egiptolog Nicholas Reeves utrzymuje, że za ścianą grobowca Tutenchamona w Dolinie Królów jest sekretna komnata. Jego zdaniem, to tam pochowana została legendarna królowa znad Nilu. Zahi Hawasshas podważa tę teorię i przedstawia swoje przypuszczenia.

 • Mumia Hatszepsut zidentyfikowana

  Jeden ząb pomógł rozwiązać ponad stuletnią, archeologiczną zagadkę. W Kairze poinformowano oficjalnie o identyfikacji mumii królowej Hatszepsut. To największe odkrycie w Dolinie Królów od czasu znalezienia grobowca Tutanchamona.

 • Grób Nefretete odnaleziony? To byłaby sensacja

  Nicholas Reeves, brytyjski archeolog z Uniwersytetu w Arizonie twierdzi, że ma dowód na to, gdzie jest miejsce pochówku legendarnej królowej Egiptu Nefretete. Jego zdaniem znajduje się ono w pomieszczeniu ukrytym w grobowcu faraona Tutenchamona.

 • Z dzwonnicy katedry świętych Marcina i Mikołaja - Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Bydgoszczy we wtorek rozbrzmiał "Hejnał Maryjny", będący wersją na trąbkę znanej pieści "Po górach, dolinach".

Dyskusje na temat: dolina królowych