• Informacje na temat:

  druga awangarda

Artykuły na temat: druga awangarda
 • Awangarda Krakowska, wraz z jej czołowymi przedstawicielami, uznana została za grupę wiodącą w poszukiwaniu tego, co nowe. Stąd zresztą jej nazwa - avant-garde znaczy w języku francuskim przednia straż. Drugi człon nazwy jest już dość oczywisty - to Kraków właśnie był centrum działania tej grupy.

 • Muzyczna awangarda z Islandii

  W ramach festiwalu Era Nowe Horyzonty na scenie wrocławskiego klubu Arsenał odbędzie się muzyczna uczta na którą zaprasza pochodzący z Islandii Mugison.

 • Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej "Kody"

  Evelyn Glennie, Iva Bittova, Susie Ibarra, Ikue Mori i Leszek Możdżer wystąpią na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej "Kody" w Lublinie. Twórcze połączenie muzyki archaicznej ze współczesną elektroniką, jazzem i dziełami muzycznej awangardy to główna idea festiwalu, który rozpocznie się w sobotę.

 • Awangarda - Jarosław Fliciński w BWA

  "Moje obrazy ześlizgnęły się w pewnym momencie z płótna na ściany. Nastąpiło to w tym momencie, kiedy ramy obrazu stały się po prostu za ciasne, lub też gdy żaden z obrazów, jaki miałem w danej chwili nie odpowiadał wymogom wnętrza ze względu na skalę, kolor czy światło" - mówi o sobie artysta, który zaprezentował swoje prace po raz drugi w Zamościu.

 • Krajobraz polityczny między jedną a drugą bitwą

  ​To się nazywa owczy pęd. Im więcej dni mija od wyborów do Parlamentu Europejskiego, tym większa, w opinii komentatorów, była w nich klęska Koalicji Europejskiej, i tym większe zwycięstwo PiS-u. Tydzień temu mówili o porażce, dziś o pogromie. Ba! Ci sami ludzie, którzy na kilka dni przed eurowyborami wieszczyli zwycięstwo Grzegorza Schetyny i jego sojuszników, dziś jeszcze bardziej bezkompromisowo ogłaszają triumf PiS-u w wyborach, które będą w październiku. I co czynić z takimi prorokami?

 • Grupy teatralne z Rosji, Białorusi i Polski zaprezentują się podczas drugiej odsłony XX Międzynarodowego Festiwalu Sztuka Ulicy, która potrwa od piątku do niedzieli. Swoje spektakle zaprezentują m.in. białoruski Teatr Kryly Halopa i polski Tu i Tam.

 • Za nami druga odsłona Go Rocka

  Przed nami ostatni koncert eliminacyjny tegorocznego GO Rocka. O występ w finale festiwalu walczyć będzie pięć zespołów, a w oczekiwaniu na decyzję jury oraz wynik głosowania publiczności wystąpi gość specjalny, grupa Holden Avenue.

 • Alamut na Tymienieckiego 3

  Zespół Alamut - czyli oryginalne połączenie muzyki etnicznej z awangardą jazzową - usłyszeć będzie można na scenie łódzkiej Fabryce Sztuki.

 • Druga część festiwalu Avant Art w ten weekend we Wrocławiu

  Avant Art jest nastawiony na zacieranie granic pomiędzy poszczególnymi gatunkami sztuki. Druga odsłona święta awangardy we Wrocławiu potrwa od 1 do 4 października. Krajem, na którym skupia się tegoroczna, trzecia edycja Avant Art Festival, jest Norwegia.

 • Degeneraci Hitlera. "Mieli cztery lata"

  W związku z ukończeniem wielkiego projektu Hitlera - Haus der Deutschen Kunst, czyli monachijskiej "świątyni sztuki", przez niektórych trafnie nazywanej Palazzo Kiczu - zorganizowano w lipcu 1937 roku dwie, skrajnie odmienne wystawy. Jedna składała się z obrazów serwujących wyidealizowany obraz świata, okraszony bohaterskimi scenami, elastycznymi ciałami Aryjek i rumianymi chłopami. Druga...

Zdjęcia na temat: druga awangarda
Dyskusje na temat: druga awangarda
 • Re: Katarzyna Lubnauer o sprawie KNF: To jest druga afera Rywina

  p.Lubnauer , nowoczesna-młodziezowa awangarda żydowska od siania niepokoju w Polsce

 • Re: Białoruś: Odnaleziono dom rodzinny Marii Kaczyńskiej

  No to już druga z leśniczówki.Pierwsza była Inka.To awangarda leśnictwa.

 • Re: Migranci w Polsce. Komisja Europejska grozi konsekewncjami

  Jak ci Polacy moga, wspaniale masonskie plany przerobioenia Europy na oboz koncentracyjny a oni przeszkadzaja, zamiast brac przyklad z Niemcow czy Francuzow, zmierzajacych jako awangarda, w pierwszej(...) farmaceutyczny. Po prostu, Hitler nie spelnil oczekiwan, zrozumieli ze jego dzielo trzeba realizowac metodami pokojowymi i tak robia, a ci co ptrzeszkadzaja sa be, zacofani, druga czy trezcia predkosc etc.

 • Spora część tu piszących

  propagować zboczeń.Zdeklarowani homo manifestowaniem swojej przypadłości nadużywają prawa do równości.Postępowcy bezmyślnie, chcąc chyba być "trendy", pokazać się jako awangarda, "dają ciała".Nie wolno zapominać , że seks a właściwie zaspokajanie popędu płciowego , to druga ,obok głodu, siła napędowa ludzkości.Oznacza to, że wszystko co robimy ma w bliższej lub dalszej kolejności powiązanie z naszą

 • Re: Rosyjscy parlamentarzyści o burdach przed rosyjską ambasadą w Warszawie

  porównywalne do zaszłości od setek lat Polaków? ok, druga wojana światowa ale jak nazwa wskazuje cały świat miał wtedy zaszlości z Niemcami. Wiesz, jak czytam takie komentarze gnojków, plujących na własny naród(...), cwaniaczkiem, polaczkiem, ukształtowanym przez 60 lat komuny (pośrednio przez swoich starych), któremu się wydaje, że jest awangarda ludzkosci a jest zwykłym chamem co mu słoma z butów wystaje. Jeżeli się