• Informacje na temat:

  dykteryjka

Artykuły na temat: dykteryjka
 • W dzień tej uroczystości, 22 sierpnia, Bronisław Komorowski był na zjeździe ZHP w Krakowie, promując się medialnie oraz racząc "zachwyconych dziennikarzy" dykteryjkami o oczarowywaniu harcerek za pomocą butów - zaznacza gazeta. Bitwa pod Zadwórzem to wyjątkowe wydarzenie w dziejach Polski. Około trzystu młodych ochotników, wśród których byli lwowscy harcerze, próbowało zatrzymać 90 lat temu...

 • Królik w śmietanie czyli kot na olejku do opalania

  Czy wiedza historyczna może trafiać przez żołądek do serca? Okazuje się, że jak najbardziej. Przetestowałem tę prawidłowość na własnej skórze i oprócz podziwu dla autorki wyjątkowego projektu z pogranicza historii i gastronomii mam w głowie wiele pytań i refleksji. Niektóre są lekkie i smakowite, a inne gorzkie i ciężkostrawne.

 • Kalisz czy Stefan Niesiołowski nie wychodzą praktycznie z telewizyjnych studiów, wypowiadają się na każdy temat, zabawiają nas dykteryjkami, dla przeciętnego Kowalskiego niewiele się różnią od armii...

 • Gdzie są dranie z tamtych lat?

  Gdyby zaczynał w dzisiejszych czasach, miałby najprawdopodobniej duże problemy z przekonaniem do siebie szerokiej publiczności. Powodów jest mnóstwo. Zamiast dzielić, przez lata łączył swoją pracą ludzi o różnych ambicjach i gustach. Zamiast oburzenia budził uśmiech i pozytywne emocje. Nie zdradzał nigdy – jest tak zresztą do tej pory – objawów uzależnienia od wywiadów, eksponowania tego, co prywatne czy wygłaszania komentarzy na każdy temat. Dał się poznać jako zdolny rzemieślnik i ambitny...

 • Premier Donald Tusk oświadczył w sobotę w Sejmie, że to on, zgodnie z konstytucją i ustawami, będzie odpowiedzialny za służby specjalne. Jak zaznaczył, dwa lata pełnienia funkcji koordynatora ds. służb specjalnych przez Zbigniewa Wassermanna wystarczy do rezygnacji z tego stanowiska.

 • Dziennikarze RMF FM przyznają się do egzaminacyjnych wpadek!

  Szóstoklasisto, obawiasz się sprawdzianu na zakończenie podstawówki? Mamy dla Ciebie pocieszającą wiadomość: błędy mniejsze i większe zdarzają się na egzaminach wszystkim! Przeczytaj, jakie wpadki przytrafiły się na sprawdzianach i najróżniejszych egzaminach dziennikarzom RMF FM - ku pokrzepieniu serc :-)

 • Bunt prawników i przeciwko prawnikom

  "Gazeta Wyborcza" opisała sprawę pewnego katowiczanina od lat nękanego przez bandytę, któremu nie spodobały się zeznania składane przez niego w sądzie. Historia może niewarta byłaby aż drugiej strony ogólnopolskiego dziennika, gdyby nie fakt, że w procederze tym bandzior posługuje się prokuraturą i sądami.

 • Ksiądz pod lupą

  Mówiąc o Kościele, często dokonujemy rozróżnienia na: my i oni. My, czyli świeccy, mniej wtajemniczeni, i oni - czyli księża, kapłaństwo hierarchiczne.

 • Uśmiechnij się do Boga!

  Polski katolik jest ponury. Nie uśmiecha się do przechodniów, warczy na kasjerki w sklepie, w kościele zachowuje śmiertelną powagę. A przecież miłość do Boga jest radosna!

 • Rozważna i romantyczna

  Warszawianka od wielu pokoleń, z wykształcenia polonistka. Ma 53 lata, mąż Paweł jest reżyserem filmowym i teatralnym, dorosły syn Kuba to prawnik, aplikant radcowski. Jest posłem pierwszą kadencję, ale w życiu publicznym obecna od lat.

Dyskusje na temat: dykteryjka