• Informacje na temat:

  dymitr

Artykuły na temat: dymitr
 • Uczestnik identyfikacji w Smoleńsku: Rosjanie decydowali o wszystkim

  ...​Polscy patomorfologowie z początku nie byli dopuszczeni do identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej - mówi w wywiadzie dla "Super Expressu" dr Dymitr Książek, uczestnik identyfikacji ofiar katastrofy. Rosjanie o wszystkim decydowali - dodał.

 • Uczestnik identyfikacji w Smoleńsku: To Rosjanie rządzili przy zwłokach

  ..."Polscy patomorfolodzy z początku nie byli dopuszczeni do identyfikacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej" - mówi w wywiadzie dla piątkowego "Super Expressu" dr Dymitr Książek, uczestnik identyfikacji ofiar katastrofy. Rosjanie o wszystkim decydowali - dodaje.

 • Prezes D.J.T.: Nikt z MŚ nie kontaktował się z nami ws. kontroli budowy w Puszczy Noteckiej

  Kontrola resortu środowiska budowy w Puszczy Noteckiej nie toczyła się z udziałem spółki D.J.T.; nie otrzymaliśmy żadnego pisma z MŚ, nikt z resortu nie kontaktował się też z nami - wskazał w oświadczeniu przesłanym PAP prezes D.J.T Dymitr Nowak.

 • "Rosjanie nie dopuścili Polaków do sekcji zwłok"

  Po identyfikacji ciała ofiar katastrofy smoleńskiej trafiały do piwnic prosektorium, nie było tam żadnego z polskich oficjeli; myślę, że właśnie tam doszło do pomieszania szczątków - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Dymitr Książek, lekarz który towarzyszył rodzinom ofiar.

 • ...​Dymitriady to wyprawy szlachty polskiej do Rosji w XVI w. mające na celu zdobycie i zwiększenie tam wpływów. Nazwa "dymitriady" pochodzi od imienia Dymitra Samozwańca, domniemanego syna Iwana Groźnego, którego szlachta polska usiłowała wprowadzić na tron moskiewski.

 • Katastrofa smoleńska. "Kiedy ciało zjeżdżało do piwnic prosektorium, stawało się bezpańskie"

  Po identyfikacji ciała ofiar katastrofy smoleńskiej trafiały do piwnic prosektorium, nie było tam żadnego z polskich oficjeli; myślę, że właśnie tam doszło do pomieszania szczątków - mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Dymitr Książek, lekarz który towarzyszył rodzinom ofiar. Doktor w obszernym wywiadzie opowiedział o tym, co się działo w moskiewskim prosektorium po katastrofie smoleńskiej z 10

 • Polską premierę opery "Lady Makbet mceńskiego powiatu" Dymitra Szostakowicza w reżyserii Marcelo Lombardero zaprezentuje w czwartek Teatr Wielki w Poznaniu. Kierownictwo muzyczne spektaklu obejmie Gabriel Chmura.

 • Na Podkarpaciu grekokatolicy pamięć zmarłych czczą w drugi dzień Wielkanocy. Groby bliskich odwiedzą także 8 listopada, kiedy przypada dzień św. Dymitra - poinformował w piątek dziekan sanocki i proboszcz parafii greckokatolickiej w Komańczy ks. Andrzej Żuraw.

 • Grekokatolicy mieszkający w Bieszczadach i Beskidzie Niskim wspominają we wtorek zmarłych i modlą się za ich dusze. Nabożeństwa odprawiane 8 listopada, w dzień św. Dymitra, noszą nazwę Dmytrii.

 • Mieszkający w Bieszczadach i Beskidzie Niskim grekokatolicy w poniedziałek wspominają zmarłych i modlą się za ich dusze. Nabożeństwa przypadające 8 listopada, w dzień św. Dymitra, noszą nazwę Dmytrii.

Zdjęcia na temat: dymitr