• Informacje na temat:

  dywizja

Artykuły na temat: dywizja
 • Powstanie nowa dywizja z dowództwem w Siedlcach

  Nowa, 18. dywizja Wojska Polskiego będzie się składała z trzech brygad, jej dowództwo będzie się mieściło w Siedlcach - poinformował szef MON Mariusz Błaszczak. Dowódcą dywizji został gen. Jarosław Gromadziński.

 • Szef MON: Powstanie nowa dywizja, dowództwo będzie w Siedlcach

  ..."Podjąłem decyzję o tym, aby utworzyć nową dywizję Wojska Polskiego. Ta dywizja z założenia musi być zlokalizowana na wschód od Wisły" - powiedział Błaszczak na uroczystości inaugurującej obchody(...) wyróżniła się 18. Dywizja Piechoty, nazwana później "Żelazną Dywizją". "To rok, w którym koncentrujemy nasze wysiłki na tym, aby Wojsko Polskie było liczniejsze, wyposażone w nowoczesny sprzęt...

 • ​Dzień, w którym przestała istnieć 9. Dywizja Piechoty

  W ciągu zaledwie trzech godzin na obszarze zamykającym się mniej więcej w jednym arkuszu wojskowej mapy topograficznej w skali 1:25 000 została unicestwiona 9. Dywizja Piechoty, a także to, co trzeciego dnia wojny zostało z Pomorskiej Brygady Kawalerii.

 • Rosja: Nowa dywizja w obwodzie smoleńskim powstanie za rok

  Dywizja zmechanizowana w obwodzie smoleńskim, która ma być jedną z trzech nowych rosyjskich dywizji na kierunku zachodnim, powstanie w pierwszym półroczu 2017 r. - podała we wtorek agencja TASS, powołując się na źródło w sztabie generalnym sił zbrojnych Rosji.

 • 75 lat temu ukraińscy ochotnicy do dywizji SS "Galizien" spacyfikowali Hutę Pieniacką

  .... Motyka. W lipcu 1944 dywizja SS "Galizien" została rozbita pod Brodami w trakcie ofensywy wojsk sowieckich. Jesienią 1944 odtworzona dywizja brała udział w stłumieniu przez Niemców powstania słowackiego, później walczyła z partyzantką Tito w Słowenii, a także walczyła z Armią Czerwoną na terenie Austrii. W marcu 1945 roku dywizja SS "Galizien" została przekształcona w 1 dywizję Ukraińskiej Armii...

 • ​"Czarna Dywizja" rozpoczyna ćwiczenie "Borsuk-17" z udziałem Amerykanów

  W poniedziałek rozpocznie się doroczne ćwiczenie 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej pod kryptonimem "Borsuk". Weźmie w nim udział ponad 3 tysiące żołnierzy, w tym pododdziały amerykańskiej 2 Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej (ABCT) stacjonującej w Żaganiu.

 • Rosyjski resort obrony: USA rozmieściły w Polsce nie brygadę, a dywizję wojsk

  Ministerstwo Obrony Rosji oskarża NATO o złamanie umowy z 1997 roku o podstawach wzajemnych stosunków. Zdaniem Rosjan, w Polsce i w krajach bałtyckich znajduje się nie brygada pancerna, ale zmechanizowana dywizja wojsk USA. W czwartek po południu rzecznik NATo oznajmił, że rozlokowanie wojsk NATO, w tym amerykańskich, we wschodniej części terytorium Sojuszu, nie łamie porozumień z Rosją.

 • Żołnierze VIII Bałtyckiej Dywizji Obrony Wybrzeża z Koszalina rozpoczęli bój - nie walczą jednak z uzbrojonym wrogiem. W przeddzień Wigilii dowiedzieli się, że ich dywizja ma zostać zlikwidowana.

 • Czarna Dywizja gra z "Orkiestrą"

  Do końca świata i jeden dzień dłużej grać będzie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy (WOŚP) 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej (11LDKPanc).

 • Czarna Dywizja gra z WOŚP

  ..."Czarna Dywizja" wystawiła wiele cennych przedmiotów. Dla osób, które nie boją się wyzwań i chcą przeżyć wspaniałą przygodę żołnierze proponują wylicytowanie jednego dnia w trzech swoich jednostkach...

Zdjęcia na temat: dywizja
Wideo na temat: dywizja
 • Żołnierze NATO uczą się historii Polski

  Żołnierze Wielonarodowej Dywizji NATO Północ-Wschód rozpoczęli naukę historii Polski. W Elblągu chętne osoby mogły wziąć udział w specjalnej prelekcji przygotowanej przez Instytut Pamięci Narodowej

 • Ważne zwycięstwo polskich hokeistów

  Drugie zwycięstwo polskich hokeistów w mistrzostwach świata dywizji 1A rozgrywanych w Krakowie. Podopieczni Jacka Płachty pokonali Ukrainę 3:2, dzięki czemu zapewnili sobie utrzymanie na zapleczu elity.

 • Gen. Bronowicz: Z armii odchodzą oficerowie w kwiecie wieku. Kierują nimi powody honorowe

  "Z armii odchodzą oficerowie w kwiecie wieku, przy pełnym potencjale twórczym" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM generał Janusz Bronowicz. "Najprawdopodobniej kierowały nimi powody honorowe" – dodaje były dowódca dywizji w Wojsku Polskim pytany o falę odejść wojskowych. Gość Marcina Zaborskiego stwierdza, że sytuacja w armii jest "bardzo poważna". Pytany zmiany w armii koordynowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej i jego szefa Antoniego Macierewicza odpowiada: "Odniosę się do...