• Informacje na temat:

  dywizjon 300

Artykuły na temat: dywizjon 300
 • Powstaje gra komputerowa o Dywizjonie 303. Jej twórcy proszą o wsparcie!

  Będzie można wcielić się w legendarnego pilota i zasiąść za sterami słynnego Spitfire’a. Polacy stworzyli pierwszą grę komputerową opartą na historii Dywizjonu 303. Gra jest na ukończeniu - poznańskie studio na największej na świecie platformie crowdfundingowej Kickstarter zbiera środki na ulepszenie i wydanie projektu.

 • Na Białoruś zostały dostarczone z Rosji trzy dywizjony systemów rakietowych S-300 - oznajmił we wtorek dowódca białoruskich sił powietrznych oraz obrony przeciwlotniczej gen. major Aleh Dźwihalou. Dodał, że Białoruś planuje zakup baterii Tor i samolotów Su-30.

 • Białoruś kupuje od Rosjan dywizjon wyrzutni rakiet

  Mobilne baterie przeciwlotnicze to elementy systemu obrony powietrznej budowanego w ramach ZBiR - czyli Związku Białorusi i Rosji. Rakiety TOR mogą pełnić funkcję zabezpieczenia na przykład wyrzutni rakiet S-300, które kilka lat temu zostały ustawione niedaleko polskiej granicy - koło Grodna i Brześcia. Jak tłumaczył ekspert wojskowy Michał Fiszer systemy, które właśnie kupują Białorusini...

 • Niemal 300 weteranów i seniorów lotnictwa z kraju i zagranicy weźmie udział w rozpoczynającym się w sobotę VI Światowym Zjeździe Lotników Polskich, który będzie częścią tegorocznych obchodów Święta Lotnictwa - poinformowali przedstawiciele Dowództwa Sił Powietrznych.

 • MON zamawia artylerię rakietowa HIMARS

  Polska przekazała stronie amerykańskiej szczegółowe zamówienie na dostawę jednego dywizjonu systemu HIMARS w ramach programu artylerii rakietowej dalekiego zasięgu Homar - poinformował resort obrony w piątek.

 • Polacy w Bitwie o Wielką Brytanię

  ...19 sierpnia rozpoczęła się druga faza Bitwy o Wielką Brytanię. Tego dnia do akcji weszła pierwsza polska jednostka: 302 Dywizjon Myśliwski "Poznański".

 • Szachownice na cmentarzu

  Grób polskiego żołnierza... Siedem nazwisk na siedmiu tablicach przyozdobionych siedmioma orłami w koronach. Wszystkie stoją w szyku jak karne wojsko na porannym apelu. Upamiętniają polskich pilotów 304. Dywizjonu Bombowego, biorącego udział w szeregu lotów bojowych z okresu II wojny światowej. Wspomniana siódemka stawia się na apel poległych z cmentarza Milltown, położonego u wylotu Falls Road...

 • Departament Stanu USA zgodził się na sprzedaż Polsce wyrzutni HIMARS

  Departament Stanu zatwierdził sprzedaż Polsce systemu mobilnych wyrzutni HIMARS, czyli rakiet, które są zdolne razić cele na odległość do 300 km; to duży krok w stronę finalizacji tego przełomowego dla Wojska Polskiego kontraktu - poinformował w piątek na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak.

 • Jest zgoda na sprzedaż Polsce systemu mobilnych wyrzutni HIMARS. Za 655 mln dolarów

  Departament Stanu USA zatwierdził sprzedaż Polsce systemu mobilnych wyrzutni HIMARS, czyli wyrzutni rakiet zdolnych razić cele w odległości do 300 km. "Przekraczamy kolejną barierę" - oświadczył szef polskiego MON Mariusz Błaszczak. Transakcją zajmie się teraz Kongres USA, który ma 15 dni na zgłoszenie ewentualnych zastrzeżeń. "Jestem spokojny o opinię - wnoszę to po moich rozmowach w Kongresie...

 • Moskwa sprawiła sobie antyrakietowy parasol. W okolicach rosyjskiej stolicy rozmieszczono pierwszy dywizjon supernowoczesnych systemów przeciwlotniczych S-400.

Dyskusje na temat: dywizjon 300