• Informacje na temat:

  dywizjon 300

Artykuły na temat: dywizjon 300
 • MON podpisze umowę z USA na dostarczenie dywizjonu HIMARS

  ..."W środę podpiszemy umowę z rządem USA ws. dostarczenia dla Wojska Polskiego dywizjonu artylerii rakietowej HIMARS; za 20 wyrzutni z amunicją zapłacimy 414 mln dolarów" - powiedział w niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak.

 • Powstaje gra komputerowa o Dywizjonie 303. Jej twórcy proszą o wsparcie!

  Będzie można wcielić się w legendarnego pilota i zasiąść za sterami słynnego Spitfire’a. Polacy stworzyli pierwszą grę komputerową opartą na historii Dywizjonu 303. Gra jest na ukończeniu - poznańskie studio na największej na świecie platformie crowdfundingowej Kickstarter zbiera środki na ulepszenie i wydanie projektu.

 • Na Białoruś zostały dostarczone z Rosji trzy dywizjony systemów rakietowych S-300 - oznajmił we wtorek dowódca białoruskich sił powietrznych oraz obrony przeciwlotniczej gen. major Aleh Dźwihalou. Dodał, że Białoruś planuje zakup baterii Tor i samolotów Su-30.

 • Polska kupi wyrzutnie HIMARS. Podpisanie umowy już w środę

  Już za trzy dni polski rząd odpisze z Amerykanami umowę na dostarczenie dla Wojska Polskiego dywizjonu artylerii rakietowej HIMARS. System zapewnia możliwość rażenia celów odległych nawet o 300 km. Za 20 wyrzutni z amunicją zapłacimy 414 mln dolarów.

 • Białoruś kupuje od Rosjan dywizjon wyrzutni rakiet

  Mobilne baterie przeciwlotnicze to elementy systemu obrony powietrznej budowanego w ramach ZBiR - czyli Związku Białorusi i Rosji. Rakiety TOR mogą pełnić funkcję zabezpieczenia na przykład wyrzutni rakiet S-300, które kilka lat temu zostały ustawione niedaleko polskiej granicy - koło Grodna i Brześcia. Jak tłumaczył ekspert wojskowy Michał Fiszer systemy, które właśnie kupują Białorusini...

 • Niemal 300 weteranów i seniorów lotnictwa z kraju i zagranicy weźmie udział w rozpoczynającym się w sobotę VI Światowym Zjeździe Lotników Polskich, który będzie częścią tegorocznych obchodów Święta Lotnictwa - poinformowali przedstawiciele Dowództwa Sił Powietrznych.

 • MON zamawia artylerię rakietowa HIMARS

  Polska przekazała stronie amerykańskiej szczegółowe zamówienie na dostawę jednego dywizjonu systemu HIMARS w ramach programu artylerii rakietowej dalekiego zasięgu Homar - poinformował resort obrony w piątek.

 • Umowa na dostawę artylerii HIMARS. Suski komentuje

  Najpierw zakup gotowego sprzętu, a w następnej fazie "włączenie naszego przemysłu do tego systemu obronnego" - stwierdził szef gabinetu premiera Marek Suski pytany o polski przemysł obronny, który najwyraźniej nic nie skorzysta na umowie z USA na dostawę zestawów artyleryjskich HIMARS. O zakup dywizjonu artylerii rakietowej pytany był również szef MON Mariusz Błaszczak.

 • Polacy w Bitwie o Wielką Brytanię

  ...19 sierpnia rozpoczęła się druga faza Bitwy o Wielką Brytanię. Tego dnia do akcji weszła pierwsza polska jednostka: 302 Dywizjon Myśliwski "Poznański".

 • Szachownice na cmentarzu

  Grób polskiego żołnierza... Siedem nazwisk na siedmiu tablicach przyozdobionych siedmioma orłami w koronach. Wszystkie stoją w szyku jak karne wojsko na porannym apelu. Upamiętniają polskich pilotów 304. Dywizjonu Bombowego, biorącego udział w szeregu lotów bojowych z okresu II wojny światowej. Wspomniana siódemka stawia się na apel poległych z cmentarza Milltown, położonego u wylotu Falls Road...

Dyskusje na temat: dywizjon 300