• Informacje na temat:

  dywizjon 300

Artykuły na temat: dywizjon 300
 • Powstaje gra komputerowa o Dywizjonie 303. Jej twórcy proszą o wsparcie!

  Będzie można wcielić się w legendarnego pilota i zasiąść za sterami słynnego Spitfire’a. Polacy stworzyli pierwszą grę komputerową opartą na historii Dywizjonu 303. Gra jest na ukończeniu - poznańskie studio na największej na świecie platformie crowdfundingowej Kickstarter zbiera środki na ulepszenie i wydanie projektu.

 • Na Białoruś zostały dostarczone z Rosji trzy dywizjony systemów rakietowych S-300 - oznajmił we wtorek dowódca białoruskich sił powietrznych oraz obrony przeciwlotniczej gen. major Aleh Dźwihalou. Dodał, że Białoruś planuje zakup baterii Tor i samolotów Su-30.

 • Białoruś kupuje od Rosjan dywizjon wyrzutni rakiet

  Mobilne baterie przeciwlotnicze to elementy systemu obrony powietrznej budowanego w ramach ZBiR - czyli Związku Białorusi i Rosji. Rakiety TOR mogą pełnić funkcję zabezpieczenia na przykład wyrzutni rakiet S-300, które kilka lat temu zostały ustawione niedaleko polskiej granicy - koło Grodna i Brześcia. Jak tłumaczył ekspert wojskowy Michał Fiszer systemy, które właśnie kupują Białorusini...

 • Niemal 300 weteranów i seniorów lotnictwa z kraju i zagranicy weźmie udział w rozpoczynającym się w sobotę VI Światowym Zjeździe Lotników Polskich, który będzie częścią tegorocznych obchodów Święta Lotnictwa - poinformowali przedstawiciele Dowództwa Sił Powietrznych.

 • Polacy w Bitwie o Wielką Brytanię

  ...19 sierpnia rozpoczęła się druga faza Bitwy o Wielką Brytanię. Tego dnia do akcji weszła pierwsza polska jednostka: 302 Dywizjon Myśliwski "Poznański".

 • Szachownice na cmentarzu

  Grób polskiego żołnierza... Siedem nazwisk na siedmiu tablicach przyozdobionych siedmioma orłami w koronach. Wszystkie stoją w szyku jak karne wojsko na porannym apelu. Upamiętniają polskich pilotów 304. Dywizjonu Bombowego, biorącego udział w szeregu lotów bojowych z okresu II wojny światowej. Wspomniana siódemka stawia się na apel poległych z cmentarza Milltown, położonego u wylotu Falls Road...

 • Moskwa sprawiła sobie antyrakietowy parasol. W okolicach rosyjskiej stolicy rozmieszczono pierwszy dywizjon supernowoczesnych systemów przeciwlotniczych S-400.

 • Pomnik Polskich Sił Zbrojnych wzniesiony nakładem 300 tys. funtów zostanie odsłonięty 19 września w brytyjskim narodowym sanktuarium Arboretum (National Memorial Arboretum) w Alrewas (hrabstwo Staffordshire) przez księcia Kentu.

 • Rosja zbroi Wyspy Kurylskie. Rozlokowano systemy rakietowe

  Moskwa wysłała dywizjony rakietowe na Wyspy Kurylskie. Dodatkowe jednostki rozlokowano na dwóch wyspach Iturup i Kunaszyr. O tę ostatnią toczy się spór między Rosją a Japonią, który do dziś uniemożliwia obu krajom podpisanie traktatu pokojowego kończącego II wojnę światową.

 • W Rosji spór o legalizację najemników

  ...stu ludzi. Prócz tych oddziałów w ramach "grupy Wagnera" sformowano dywizjon artyleryjski liczący około 300 osób, kompanię pancerną oraz zwiadowczo-dywersyjną (po około 50 osób). Są też grupy sztabowe...

Dyskusje na temat: dywizjon 300