• Informacje na temat:

  dywizjon 303

Artykuły na temat: dywizjon 303
 • Nikt nie latał tak jak oni. Film "Dywizjon 303" to lektura obowiązkowa. Dla każdego!

  Film „Dywizjon 303” to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą jednostkę elitarną – Dywizjon 303, która nie ma sobie równych. Premiera już 31 sierpnia!

 • "Takiego filmu jeszcze w Polsce nie było." Maciej Zakościelny o pracy nad "Dywizjonem 303"

  ..."Dywizjon 303. Historia prawdziwa" to - jak zapowiada sam tytuł - oparta na faktach historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Poznajemy(...) dżentelmenach, graniu w kostiumie pilota i o tym, dlaczego "Dywizjon 303" spodoba się młodym widzom.

 • Wakacje w kulturze: Przed nami premiera dwóch filmów o Dywizjonie 303

  ...​To będą wakacje pełne filmowych emocji. Przed nami m.in premiera muzycznego dokumentu o Whitney Houston, nowa część musicalu "Mamma Mia" i ... aż dwa filmy z legendarnym Dywizjonem 303 w tle.

 • Rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Dywizjon 303"

  Maciej Zakościelny i Piotr Adamczyk wystąpią w "Dywizjonie 303", do którego zdjęcia rozpoczęto w Drwalewie niedaleko Warszawy. Film o polskich lotnikach biorących udział w Bitwie o Anglię reżyseruje, na podstawie książki Arkadego Fiedlera, Wiesław Saniewski.

 • "Dywizjon 303. Historia prawdziwa" od piątku w kinach. Mieliśmy dla Was bilety!

  W stołecznym Multikinie odbyła się w poniedziałek uroczysta premiera filmu "Dywizjon 303. Historia prawdziwa", którego reżyserem jest Denis Delić. W obsadzie są m.in. Piotr Adamczyk, Maciej Zakościelny, Antoni Królikowski i Jan Wieczorkowski. Obraz trafi do kin w całej Polsce już 31 sierpnia. Mieliśmy dla Was bilety.

 • Latem padnie pierwszy klaps na planie "Dywizjonu 303"

  ..."Dywizjon 303" - film fabularny o polskich lotnikach biorących udział w Bitwie o Anglię, realizowany na podstawie książki Arkadego Fiedlera, będzie gotów w pierwszym kwartale 2017 r. - zapowiedział producent Jacek Samojłowicz. Za reżyserię odpowiadać ma Łukasz Palkowski. Zdjęcia mają rozpocząć się w sierpniu.

 • Z okazji czeskiego święta narodowego, upamiętniającego utworzenie Czechosłowacji 28 października 1918 roku, prezydent Milosz Zeman odznaczył w środę pośmiertnie Orderem Białego Lwa czeskiego pilota myśliwskiego Josefa Frantiszka - asa polskiego dywizjonu 303.

 • Prochy pierwszego dowódcy Dywizjonu 303 spoczną w kraju

  W przyszłym tygodniu do Polski zostaną sprowadzone prochy pierwszego polskiego dowódcy Dywizjonu 303, płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego oraz jego żony Wandy. Informację przekazało Ministerstwo Obrony Narodowej.

 • Trzy lata trwały prace nad budową naturalnej wielkości kopii hurricane'a, którym latali polscy piloci z Dywizjonu 303. Samolot zostanie zaprezentowany 19 września w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie (woj. wielkopolskie).

 • Zmarł kapitan Tadeusz Terlikowski. Był lotnikiem Dywizjonu 303

  Zmarł lotnik-mechanik legendarnego Dywizjonu 303 kpt. Tadeusz Terlikowski - podało we wtorek na swojej stronie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. O śmierci kapitana poinformował Konsulat Generalny RP w Chicago.

Wideo na temat: dywizjon 303