• Informacje na temat:

  dzieduszycki wojciech

Artykuły na temat: dzieduszycki wojciech
 • Zmarł hrabia Wojciech Dzieduszycki

  Hrabia Wojciech Dzieduszycki zmarł w wieku 96 lat we Wrocławiu. Informację o śmierci hrabiego potwierdziła jego żona, Irena Małecka. - Mój mąż zmarł we śnie - dodała.

 • Hrabia Wojciech Dzieduszycki zmarł w wieku 96 lat we Wrocławiu. Informację o śmierci hrabiego potwierdziła jego żona, Irena Małecka. - Mój mąż zmarł we śnie - dodała.

 • Hrabia Wojciech Dzieduszycki zrzekł się honorowego obywatelstwa Wrocławia. O decyzji poinformował telefonicznie prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza.

 • Ks. Wojciech Lemański pisemnie wezwany do kurii

  Ks. Wojciech Lemański został pisemnie wezwany do natychmiastowego stawienia się w Kurii Warszawsko-Praskiej - poinformował w czwartek PAP jej rzecznik Mateusz Dzieduszycki.

 • Ksiądz Wojciech Lemański ukarany suspensą

  Bezterminowy zakaz pełnienia funkcji kapłańskich i noszenia stroju duchownego przewiduje kara suspensy, jaką abp Henryk Hoser nałożył na ks. Wojciecha Lemańskiego. Będzie odwołanie, bo kapłan uważa, że go skrzywdzono. - Księdzem będę do ostatnich dni - zapowiedział w piątek.

 • Zmarł hrabia Wojciech Dzieduszycki

  W wieku 96 lat zmarł we Wrocławiu hrabia Wojciech Dzieduszycki – aktor, śpiewak, dyrygent, dziennikarz i autor tekstów kabaretowych. Od lat czterdziestych XX wieku współpracownik UB, a później SB.

 • Byłem zmuszony do współpracy ze służbą bezpieczeństwa od 1949 roku – wyznaje hrabia Wojciech Dzieduszycki. Najprawdopodobniej do takich wyznań skłoniła Dzieduszyckiego zapowiadana przez IPN publikacja artykułu na temat jego działalności.

 • We Wrocławiu nie cichnie burza wokół honorowego obywatela tego miasta - hrabiego Wojciecha Dzieduszyckiego. W liście adresowanym do prezydenta Wrocławia i wrocławian Dzieduszycki wyznał, że został zmuszony do współpracy z organami służb bezpieczeństwa w 1949 roku.

 • Hrabia Wojciech Dzieduszycki zrzekł się honorowego obywatelstwa Wrocławia. O decyzji poinformował telefonicznie prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza. W ubiegłym tygodniu 95-letni hrabia przyznał się do współpracy z SB i UB. Tłumaczył, że został złamany przez bezpiekę.

 • Ksiądz Lemański odniósł się do decyzji arcybiskupa Hosera

  Rzecznik Kurii Warszawsko-Praskiej Mateusz Dzieduszycki poinformował, że ksiądz Wojciech Lemański nie podważa decyzji biskupa diecezji warszawsko-praskiej Henryka Hosera dot. jego odejścia z parafii w Jasienicy.

Zdjęcia na temat: dzieduszycki wojciech
Dyskusje na temat: dzieduszycki wojciech
 • Re: PRL zniknie z ulic miast i wsi

  W 2011r. rada miejska Budapesztu przegłosowała odebranie Józefowi Stalinowi tytułu honorowego obywatele stolicy Węgier. Do dzisiaj na liście honorowych obywateli Wrocławia znajdują się m.in,: Adolf Hitler, Herman Goering, Joseph Goebbels, Józef Stalin (od 1945r.), Władysław Gomułka (1946), Konstanty Rokossowski(1949). Jedynym, który zrzekł sie tytułu (sic!) był Wojciech Dzieduszycki ( w 2006r

 • Re: Siostry księcia Filipa żonami nazistów. Hitler "czarujący i skromny"

  W 2011r. rada miejska Budapesztu przegłosowała odebranie Józefowi Stalinowi tytułu honorowego obywatele stolicy Węgier. Do dzisiaj na liście honorowych obywateli Wrocławia znajdują się m.in,: Adolf Hitler, Herman Goering, Joseph Goebbels, Józef Stalin(od 1945r.),Władysław Gomułka (1946), Konstanty Rokossowski(1949). Jedynym, który zrzekł sie tytułu (sic!) był Wojciech Dzieduszycki ( w 2006r.). Ww

 • Re: Pogrzeb prof. Władysława Bartoszewskiego

  Komunikat prasowy ws. udziału ks. Wojciecha Lemańskiego we Mszy św. pogrzebowej Władysława Bartoszewskiego Warszawa, 4 maja 2015 Komunikat prasowy Kurii Metropolitalnej Warszawskiej i Kurii Biskupiej Warszawsko-Praskiej w sprawie udziału księdza Wojciecha Lemańskiego w uroczystościach pogrzebowych Władysława Bartoszewskiego Bezpośrednio przed uroczystością władze kościelne zostały

 • Re: PO: Aby zyskać władzę PiS stosuje klasyczne metody prania mózgu

  Podczas jednego z przyjęć we Lwowie hrabia Wojciech Dzieduszycki puścił głośno bąka. Żeby wyjść z tej nieco krępującej sytuacji zaczął z pasja szurać krzesłem i udowadniać że to nie bączek ale odgłos krzesła. Podczas tych starań w końcu hrabina przerwała mówiąc" drogi hrabio: tonacji raczej nie dobierzesz a przy okazji zacny mebel zniszczysz" .. Pani Ministra: prawdą raczej jest że to pani ekipa

 • Kto zna epizod czasu wojennego w Charsznicy???????

  jakie były losy pierwszej żony hrabiego? Pani nie poczytuj mu tego grzechu. amen

 • Dzieduszycki

  Moi rodzice sporo ucierpieli w czasach stalinowskich za sprawą pana hrabiego,a tu robią z niego niemalże bohatera narodowego.

 • Wojciech hr. Dzieduszycki.

  Odszedl czlowiek nietuzinkowy. Tak zasluzony jak kontrowersyjny. Jego zyciorys potwierdza jakimi skomplikowanymi meandrami toczy sie ludzkie zycie. Z jednej strony wspanialy czlowiek - charyzmatyczny w swoich dzialaniach, o niewatpliwych zaslugach dla spoleczenstwa na polu kulturalnym, takze gospodarczym (pamietam jego komentarze z wydarzen muzycznych - nieprzecietna aktywnosc, pamietam takze popularnosc maki "wroclawskiej" nie wiedzac wowczas ze byla jego dzielem). Nie uniknal jednak ciemnej...

 • Wojciech hrabia Dzieduszycki

  Taka forma jest poprawna! Jeśli już używa się tytułów to prawidłowo!

 • Dzieduszycki

  Co toza jeden

 • Re: Dzieduszycki

  Ciekawe jak sporo ucierpieli?Dlaczego wcześniej nikt nie narzekal na P.Dzieduszyckiego.Nie dorastacie mu do pięt!!1