• Informacje na temat:

  dzień św. walentego

Artykuły na temat: dzień św. walentego
 • Udzielał potajemnych ślubów. Kim był św. Walenty?

  ...brzmiało: "od Twojego Walentego". Ona to przeczytała. To była pierwsza walentynka - opowiada ksiądz doktor Andrzej Scąber, wikary w parafii św. Floriana, gdzie znajdują się relikwie. Czasem można(...) drugiemu człowiekowi - mówi ksiądz doktor Andrzej Scąber Najważniejszym miejscem kultu św. Walentego jest bazylika jego imienia w Terni, na srebrnym relikwiarzu ze szczątkami patrona umieszczono...

 • Dzisiaj Walentynki, święto zakochanych o anglosaskim rodowodzie, które zakorzeniło się także w Polsce. Św. Walenty żył na przełomie III i IV wieku. Legenda mówi, że uleczył niewidomą dziewczynę, by ta mogła wyjść za mąż. Mimo protestów i niechęci części społeczeństwa, Walentynki na dobre zadomowiły się Polsce i wielu z nas może tego dnia oczekiwać miłego gestu od ukochanej osoby - wynika...

 • Weekend Świętego Walentego w Nysie

  W "Weekend Świętego Walentego" 13-15 lutego br. podaruj nyskie serduszko "Zakochaj się w Nysie".

 • Lublin-Chełmno: Spór o relikwie św. Walentego

  Dzisiaj Walentynki, święto zakochanych o anglosaskim rodowodzie, które zakorzeniło się także w Polsce. Słyszało o nim aż 96 proc. Polaków. Św. Walenty żył na przełomie III i IV wieku. Legenda mówi, że uleczył niewidomą dziewczynę, by ta mogła wyjść za mąż. Relikwie patrona spoczywają w Polsce. Przyznają się do nich władze Lublina i Chełmna. Kto ma rację?

 • Być może szczątki, które znajdują się w kościele pobernardyńskim p.w. Nawrócenia Św. Pawła w Lublinie to szczątki Św. Walentego - patrona zakochanych.

 • ...120 par narzeczonych z całych Włoch przysięgło dziś sobie miłość przy grobie świętego Walentego w bazylice w Terni. Na cztery dni przed świętem miłości zakochani obiecali sobie, że się pobiorą.

 • Dziś walentynki, a jutro dzień singla

  W Polsce bycie singlem to na ogół stan przejściowy, single nie chcą być w jakimkolwiek związku, ale czekają na kogoś wyjątkowego. Aby podkreślić, że ten stan ma dobre strony, świętują dzień singla, nazajutrz po walentynkach - mówi socjolożka z SWPS Joanna Mizielińska.

 • Co powiedzieć komuś, kto nam się podoba? Czekamy na podpowiedzi!

  Ktoś Wam się podoba, ale nie wiecie, jak zacząć znajomość? 14 lutego w dniu św. Walentego razem z Wami próbujemy stworzyć taki poradnik. Liczymy na Wasze podpowiedzi. Na uczestników naszej zabawy czekają niespodzianki.

 • Gdzie na walentynki?

  ...14 lutego w dzień Św. Walentego patrona zakochanych w Nysie odbędzie się szereg imprez i atrakcji:

 • "Całuśna" oferta polskich miast

  Dziś Dzień Św. Walentego - święto zakochanych. W wielu miejscach w Polsce odbędą się walentynkowe imprezy dla par, ale także dla osób samotnych, które tego dnia chciałyby znaleźć partnera.

Dyskusje na temat: dzień św. walentego