• Informacje na temat:

  dżihad

Artykuły na temat: dżihad
 • Niemcy: Rodzinny dżihad. Służby ostrzegają

  Tak zwane Państwo Islamskie traci wpływy w Iraku i Syrii. Nie oznacza to jednak, że stanowi mniejsze zagrożenie dla Europy. Służby ostrzegają przed rodzinami dżihadystów, które wracają do Niemiec.

 • ​Atak Izraela na pozycje Islamskiego Dżihadu w Strefie Gazy

  Izraelskie lotnictwo ostrzelało we wtorek pozycje radykalnego ugrupowania Islamski Dżihad w Strefie Gazy po tym, jak palestyńscy bojownicy wystrzelili tego dnia z tej enklawy pociski moździerzowe w kierunku Izraela - podał Reuters, powołując się na mieszkańców.

 • Kontrowersyjne zmiany w tureckich szkołach. Wprowadzają teorię dżihadu

  Od nowego roku szkolnego w Turcji obowiązuje kontrowersyjny program, który odrzucając np. teorię ewolucji, wprowadza koncepcję dżihadu, jako patriotyczną "edukację nowych wartości". Krytycy potępiają zmiany, określając je jako cios w świecką edukację, a wprowadzane podręczniki nazywają "seksistowskimi" i "anty-naukowymi".

 • Dali dziecku na imię "Dżihad". Prokuratura wszczęła postępowanie

  Bitwa prawna we Francji wokół niemowlęcia, któremu muzułmańscy rodzice dali na imię „Dżihad”! Prokuratura w Tuluzie wszczęła postępowanie w celu nakazania zmiany imienia. Rodzice się nie zgadzają – zapewniają, że to słowo jest mylnie tłumaczone jako „islamska święta wojna”.

 • ...automatycznie przed największym problemem. Odtąd kłopotem nie są już wyjazdy na dżihad, kłopotem stały się powroty z dżihadu. Wszyscy powracający z tamtego kierunku są sprawdzani, a ci, których(...) przez kilka lat dżihadystowskiej propagandzie, a jak dobrze wiemy - my, którzyśmy doświadczyli innej totalitarnej propagandy - umysł dziecka jest szczególnie podatny na skrajnie uproszczony obraz...

 • Islam przywrócił nam poczucie godności, po tym jak Francja nas upokorzyła - mówi francuski dżihadysta walczący w Syrii. Takich jak on francuskich obywateli, którzy zdecydowali się dołączyć do Państwa Islamskiego jest ponad 300, w tym prawie 20 proc. to kobiety...

 • Biuletyn Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych podaje, że w formacjach dżihadystowskich w Syrii i w Iraku walczy ok. 15 tys. obcokrajowców, tzn. osób, które nie są obywatelami ani Syrii , ani Iraku. Naturalnie większość z nich pochodzi z Maghrebu i Bliskiego Wschodu, ale aż 1/5 z Europy. To znaczy, że mamy oto kolejny zatruty owoc transformacji socjokulturalnych społeczeństw...

 • Belgia: "Matka dżihadu" na wolności po 4 miesiącach więzienia

  ...​Fatima Aberkan, uważana za liderkę komórki terrorystycznej w Brukseli, została skazana na 15 lat więzienia. Jednak w wyniku biurokratycznego chaosu "matka dżihadu" wyszła na wolność już po czterech miesiącach.

 • Państwo Islamskie wezwało do dżihadu w Rosji

  Organizacja Państwo Islamskie (IS) wezwała swoich członków do rozpoczęcia "świętej wojny" (dżihadu) w Rosji w trwającym 9 min. nagraniu wideo umieszczonym w niedzielę na YouTube - poinformował Reuters. Nie jest możliwe zweryfikowanie prawdziwości nagrania.

 • Sztuki walki i pieśń dżihadu w Trójmieście

  W ten nieoczekiwany sposób polska publiczność sportów walki została skonfrontowana z problemem muzyki sławiącej dżihad. Zjawisko to jest stosunkowo nowe: tradycyjnie większość szkół sunnickiego prawa(...) naszidów - naszidów dżihadystycznych. W odróżnieniu od wcześniejszych pieśni skupionych wokół głoszenia chwały Allaha i jego proroka, naszidy dżihadystyczne mają na celu zagrzewanie do walki...

Zdjęcia na temat: dżihad
Wideo na temat: dżihad
Dyskusje na temat: dżihad