• Informacje na temat:

  dzikowskie porozumienie

Artykuły na temat: dzikowskie porozumienie
 • ​Elżbieta Dzikowska: Starość to lenistwo ducha

  "Zamienili pomnik buddy na telewizor, a tradycyjne stroje na ciuchy z sieciówek. To smutne, jednak takie jest życie". O Chinach, które zatracają swoją tożsamość, i poszukiwaniu miejsc, których nie dotknęła jeszcze globalizacja, opowiada w rozmowie z INTERIA.PL Elżbieta Dzikowska.

 • Prezydium klubu PO podało się do dymisji - poinformował Waldy Dzikowski. Tego samego dnia po południu - po posiedzeniu Rady Krajowej - zostanie wybrany nowy szef klubu Platformy, którym będzie Grzegorz Schetyna. Dzikowski powiedział, że na kolejnym posiedzeniu klubu zostanie wybrane jego prezydium.

 • Rafał Grupiński z Waldym Dzikowskim w Wielkopolsce, a na Dolnym Śląsku Grzegorz Schetyna z Jackiem Protasiewiczem - m.in. ci politycy zmierzą się w nadchodzących wyborach szefów regionów w PO. Platforma pracuje nad zmianami w programie i statucie partii, finał prac - w listopadzie.

 • Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski uważa, że Polska powinna walczyć o ważną tekę w Komisji Europejskiej, a nie o stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego dla Jerzego Buzka. Wiceszef PO Waldy Dzikowski zapewnia: Polska stara się zarówno o fotel szefa PE, jak i ważną tekę komisarza.

 • ...krzyż we wtorek nie zostanie przeniesiony - o czym poinformował szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski. "Źle się stało" Według Dzikowskiego, "źle się stało", że porozumienie ws. krzyża nie(...) Metropolitalnej Warszawskiej, Związku Harcerstwa Polskiego, Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej oraz Duszpasterstwa Akademickiego kościoła św. Anny. Zgodnie z porozumieniem, we wtorek w uroczystej procesji...

 • PSL-u "Pakt w obronie mediów publicznych"

  Poseł PSL Janusz Piechociński zaproponował dziś wszystkim klubom parlamentarnym, prezydentowi i premierowi porozumienie w sprawie mediów publicznych. Przedstawił "Pakt w obronie mediów publicznych" i wezwał do dyskusji nad nim.

 • RMF: PiS liczy na głosy Platformy

  Porozumienie w sprawie zmian w konstytucji dotyczących ograniczenia posłom i senatorom immunitetu jest możliwe - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Przemysław Gosiewski, szef komitetu stałego Rady Ministrów. To sprawa, w której liczymy także na głosy PO - dodaje.

 • Dzięki ujawnieniu gremialnego zerwania się posłów z Sejmu wiemy przynajmniej, że porozumienie ponad podziałami politycznymi jest u nas możliwe. Wiemy też, gdzie posłowie nas mają w swojej hierarchii spraw ważnych.

 • Zmiany w Kodeksie wyborczym. "Doprowadzicie do tego, że będzie paraliż państwa i samorządu"

  Sejmowa komisja nie zgodziła się na wnioski opozycji o odrzucenie w całości projektu PiS zmian w Kodeksie wyborczym oraz o odroczenie prac komisji. Opozycja domagała się też m.in. wysłuchania publicznego, przedstawienia opinii konstytucjonalistów oraz stanowiska rządu ws. zmian w prawie wyborczym. Część zmian negatywnie ocenił Związek Miast Polskich.

 • Mazowiecki wystartuje z Poznania?

  Wewnątrz partii i koalicyjnych bloków trwa dyskusja o miejscach na listach wyborczych. Według "Głosu Wielkopolskiego", liderem poznańskich list Lewicy i Demokratów może zostać Tadeusz Mazowiecki, albo inny znany działacz dawnej Unii Wolności.