• Informacje na temat:

  ebert friedrich

Artykuły na temat: ebert friedrich
 • 40 proc. Niemców uważa, że ich kraj jest "infiltrowany przez islam"

  ...40 proc. Niemców uważa, że ich kraj jest infiltrowany przez islam, a dwie trzecie zarzuca rządowi, iż bardziej troszczy się o uchodźców niż o własnych obywateli - wynika z raportu Fundacji Friedricha Eberta cytowanego w niemieckich gazetach.

 • ...40 procent Niemców uważa, że ich kraj jest infiltrowany przez islam, a dwie trzecie zarzuca rządowi, iż bardziej się troszczy o uchodźców niż o własnych obywateli - wynika z raportu Fundacji Friedricha Eberta cytowanego we wtorek w niemieckich gazetach.

 • ...1920 - prezydent Republiki Niemiec Friedrich Ebert wydał dekret o neutralności Niemiec wobec wojny polsko-radzieckiej. 1920 - w nocy z 20 na 21 lipca...

 • Babcie "pożyczają" sobie wnuki

  Niemiecka fundacja im. Friedricha Eberta zainicjowała w Bułgarii projekt "Pożyczyć wnuka". Idea jest prosta i polega na tworzeniu kontaktów między potencjalnymi "wnukami" a chętnymi do ich przyjęcia babciami i dziadkami. Cała akcja kosztuje niewiele ponad 3500 euro.

 • Niebezpieczeństwo dla Europy? Skrajna prawica się umacnia

  W Niemczech rośnie liczba ludzi o skrajnie prawicowych poglądach - wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez fundację Friedricha Eberta. Najwięcej zwolenników skrajnej prawicy mieszka we wschodniej części kraju.

 • "Polacy pragną rządów silnej ręki bardziej, niż inni Europejczycy"

  W Europie rośnie poparcie dla autorytarnej formy rządów - twierdzą autorzy raportu z badań w ośmiu krajach UE, który opublikowała w piątek w Berlinie Fundacja im. Friedricha Eberta. Według raportu silnego przywódcy kraju życzyłoby sobie 60,8 proc. Polaków.

 • Co dziesiąty Niemiec chciałby znów dyktatury, co trzeci uważa, że w jego kraju jest za dużo cudzoziemców, wyraźnie rośnie też akceptacja haseł skrajnej prawicy - wynika z opublikowanego w środę sondażu Fundacji im. Friedricha Eberta.

 • Marion Cotillard, Brad Pitt, Paulo Coelho. Nowy tydzień w kulturze

  Orchestra pod batutą Gianandrei Nosedy. Natomiast nagranie Ballad Chopina zostało zrealizowane w sali  Friedrich-Ebert-Halle w Hamburgu w Niemczech. "Nic tu nie jest pustym efektem, wszystko wypływa z muzyki...

 • Juncker: Europa nie może liczyć na obronę USA

  .... Brytanii ws. brexitu. Badanie przeprowadziła niemiecka fundacja im. Friedricha Eberta i berliński think tank zbliżony do niemieckich socjaldemokratów. "Decyzja o wyjściu Brytyjczyków z UE jest przez...

 • Jakie są ekonomiczne koszty i korzyści z migracji?

  ...uchodźców. "Polska jak Niemcy w latach 50. i 60." Dyrektor biura Fundacji im. Friedricha Eberta w Warszawie Knut Dethlefsen uważa, że Polska jest obecnie w podobnej sytuacji jak Niemcy w latach(...)" - mówiła. Debatę zorganizowano w ambasadzie Królestwa Niderlandów w Warszawie przy wsparciu PE, Instytutu Spraw Publicznych i Fundacji im. Friedricha Eberta.

Dyskusje na temat: ebert friedrich