• Informacje na temat:

  edda

Artykuły na temat: edda
 • EDDA

  Najstarszy zabytek lit. skandynawskiej, pochodzący z Islandii; 1. E. STARSZA (zwana także poetycką lub E. Saemunda): zbiór pieśni z IX-XI w. o tematyce mitologicznej, znana z późniejszych odpisów; 2. E. MŁODSZA (zwana prozaiczną lub E. Snorriego): komentarz do skandynawskich mitów i zbiór reguł poetyckich, służący skaldom, z cytatami z dawnych pieśni; powstała po 1220; jej autorem jest Snorri Sturluson (spolszczona 1807 przez J. Lelewela).

 • Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów do przygotowania: prac plastycznych, filmu, fotografii poświęconej zabytkom, miejscom ważnym dla dorobku kulturowego regionu oraz osobistym refleksjom towarzyszącym obchodom EDD.

 • Piłkarz bohaterem. Złapał złodzieja i oddał w ręce policji

  Eddy Onazi, piłkarz rywalizującego z Legią Warszawa w Lidze Europejskiej Lazio Rzym, popisał się niecodziennym wyczynem. Nigeryjski pomocnik złapał i oddał w ręce policji złodzieja, który ukradł portfel turystce w centrum Wiecznego Miasta.

 • Najpierw były popularne piętrusy, potem pojawiły się riksze, a teraz ulice Londynu można zwiedzać w jeszcze bardziej nietypowym pojeździe. Jego właścicielem jest niejaki Edd China. Za przejażdżkę ulicami brytyjskiej stolicy w pozycji horyzontalnej życzy sobie - bagatela - sto funtów.

 • Woody Allen zawita do Warszawy

  28 grudnia legendarny reżyser Woody Allen zaprezentuje się stołecznej publiczności w zupełnie nowym – przynajmniej dla polskich fanów – wcieleniu. Wystąpi jako klarnecista na wspólnym koncercie z The Eddy Davis New Orleans Jazz Band w Sali Kongresowej.

 • Inwazja hollywoodzkich supergwiazd w Cannes. Wśród błysków tysięcy fleszy, na sławnym festiwalu pojawili się m.in. Cameron Diaz, Eddy Murphy i Antonio...

 • Najpierw były popularne piętrusy, potem pojawiły się riksze, a teraz ulice Londynu można zwiedzać w jeszcze bardziej nietypowym pojeździe. Jego właścicielem jest niejaki Edd China. Za przejażdżkę ulicami brytyjskiej stolicy w pozycji horyzontalnej, życzy sobie - bagatela - sto funtów.

 • Kobiecy komiks w CK Zamek

  ...(Słowenia/Macedonia), Joanna Hellgren (Szwecja), Liv Strömquist (Szwecja), Edda Strobl (Austria) Line Hoven (Niemcy), Sybilla Koritareva (Bułgaria), Lela Geislerová (Czechy), Michaela Copikova (Słowacja...

 • Niemcy: Rada Prasy wydała dziennikarzom nietypowe zalecenie

  Rada Prasy odmówiła zmiany dotychczasowej praktyki, której celem jest ochrona mniejszości, opierającej się na kodeksie dziennikarzy prasowych. "Zalecenie nie zostanie zmienione" - oświadczyła rzeczniczka Rady Prasy Edda Eick po posiedzeniu, które odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Jak dodała, członkowie gremium są świadomi tego, że praktyczne stosowanie zasad kodeksu wywołuje w redakcjach...

 • Chris Froome oczyszczony z zarzutów dopingowych

  ​Ubiegłoroczny triumfator Tour de France Christopher Froome nie zostanie ukarany za przekroczenie dozwolonej dawki salbutamolu na Vuelta a Espana 2017. To otwiera Brytyjczykowi możliwość startu w rozpoczynającym się 7 lipca wyścigu Tour de France.

Zdjęcia na temat: edda
Dyskusje na temat: edda