• Informacje na temat:

  eden

Artykuły na temat: eden
 • Wielki remont w biblijnym Edenie

  ..., a wykształcił w USA. Biblijny raj znajdował się na terenie obecnego Iraku? Zdaniem biblistów ta ogromna oaza na pustyni mogła być Edenem. Od ponad pięciu tysiącleci plemienne grupy Arabów Błotnych(...) pozyskując ją w celach handlowych. Pod ich opieką mokradła te tętniły życiem i służyły za jeden z największych na świecie obszarów "międzylądowań" dla ptaków wędrownych. Ale w ciągu...

 • Belgijski piłkarz Eden Hazard w końcu zdecydował się na zmianę klubu. 21-latek spośród ofert trzech angielskich klubów, wybrał tą pochodzącą od zdobywcy Ligi Mistrzów i od nowego sezonu będzie grał w Chelsea Londyn.

 • ...reprezentujące półtora tysiąca gatunków z trzech różnych stref klimatycznych na Ziemi. Nie obędzie się bez kłopotów i niespodzianek. Robin Lock - szef działu tropikalnego Edenu uważa, że „największe(...) ogród, upłynie co najmniej 5 lat. Przez ten czas rośliny zdążą się zaaklimatyzować. Oficjalnie projekt Eden zostanie udostępniony zwiedzającym w marcu przyszłego roku, ale już teraz gigantyczne...

 • Plejada gwiazd pojawi się na charytatywnej gali w Cannes

  Wielka gala fundacji amfAR, która zbiera pieniądze na badania nad AIDS, to wydarzenie towarzyszące 70. Festiwalowi Filmowemu w Cannes. Odbędzie się w pięknie położonym hotelu du Cap-Eden-Roc w Antibes i pojawi tam plejada gwiazd.

 • Wynikiem 1:0 dla mieszkańców zakończyła się tradycyjna bitwa wodna w Raculi. Co roku w śmigus dyngus strażacy-ochotnicy polewają mieszkańców wsi "na szczęście". Później na osiedlu Eden zaczyna się wojna, w której bronią są węże, a amunicją woda.

 • Kamil Grosicki piłkarzem miesiąca w Premier League! Zdeklasował konkurentów

  Kamil Grosicki doceniony przez kibiców: wybrali go najlepszym piłkarzem Premier League w kwietniu! W internetowym głosowaniu Polak, reprezentujący barwy Hull City, wyprzedził m.in. Roberto Firmino i Edena Hazarda. Uzbierał ponad 63 tysiące głosów! Dla porównania: w marcu fani futbolu oddali w tym plebiscycie w sumie 32 tysiące głosów.

 • Weź się i biegnij!

  ...24. Finał WOŚP zbliża się wielkimi krokami. Już po raz dziesiąty, dokładnie 10 stycznia 2016 roku, przy okazji Letniej Zadymy w Środku Zimy odbędzie się Bieg "Policz się z cukrzycą". Ruszyła strona z zapisami on-line, przygotowaliśmy 5 tys. pakietów. Głównym sponsorem biegu jest firma Eden Springs.

 • Wielkie święto bluesa już 10 października

  Światowej klasy muzycy bluesowi, m.in. Rod Piazza, Eden Brent i Eric Sardinas, wystąpią 10 października w katowickim Spodku podczas 29. edycji festiwalu Rawa Blues.

 • Święto ogrodnictwa w Lublinie

  W Centrum Targowym w Parku Ludowym w Lublinie rozpoczynają się 3-dniowe Targi Ogrodnicze EDEN 2009 i V Kiermasz Ogrodniczy.

 • Liga angielska: Chelsea wygrała i zapewniła sobie mistrzostwo

  Piłkarze Chelsea Londyn pokonali u siebie Crystal Palace 1:0 (1:0) w meczu 35. kolejki angielskiej ekstraklasy i zapewnili sobie mistrzostwo. To piąty w historii tytuł "The Blues". Jedynego gola w niedzielnym spotkaniu zdobył Belg Eden Hazard.