• Informacje na temat:

  edward iii

Artykuły na temat: edward iii
 • Edward Wojtas

  Edward Wojtas zginął w katastrofie samolotu prezydenckiego, którym delegacja polskich władz udawała się na rocznicowe uroczystości do Katynia.

 • III Ogólnopolski Festiwal Piosenek Janusza Gniatkowskiego

  ...lat, m.in. Renata Danel i Edward Hulewicz. Wystąpi też Krystyna Maciejewska - żona i wieloletnia opiekunka Gniatkowskiego podczas rehabilitacji po poważnym wypadku samochodowym w 1991 r., który...

 • III Festiwal Filmowy Muzyki w Warszawie

  W sobotę, w Warszawie, rozpocznie się III Festiwal Filmowy Muzyki Krzysztofa Komedy. Zaplanowano projekcje filmów, do których Komeda skomponował muzykę oraz koncerty jazzowe.

 • III Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych

  Zobaczymy adaptacje bajek i utworów klasycznych, a także inscenizacje inspirowane twórczością kabaretową. Rada Artystyczna (Edward Gramont, Anna Rybarczyk, Irena Kasprzak i Marcin Sobieszak) do udziału w finałowych spotkaniach wojewódzkich - Lubuska Gala Teatralna - ma prawo zgłosić do 2 zespołów dziecięcych i 1 młodzieżowy, jeśli będzie to umotywowane ich poziomem artystycznym. Finały...

 • Szkocka Narodowa Galeria Portretu przyznała, iż portret uchodzący za podobiznę księcia Karola Edwarda Stuarta zwanego Bonnie Prince Charlie może w rzeczywistości być portretem jego starszego brata księcia Henryka Benedykta Stuarta - donosi BBC.

 • III wojna i Kraków

  ..., w którym mieszkam, znajdowały się schrony z pełnym wyposażeniem sanitarnym - wspomina. Edwarda Panka szkolono w zakładzie pracy. - W hucie organizowano specjalne spotkania, podczas których informowano nas...

 • Edward Wojtas

  Edward Wojtas zginął w sobotniej katastrofie samolotu prezydenckiego, którym delegacja polskich władz udawała się na rocznicowe uroczystości do Katynia.

 • Promocja nowego wydania przedwojennego wydawnictwa o I Powstaniu Śląskim zainaugurowała w czwartek w woj. śląskim obchody przypadającej w tym roku 90. rocznicy III Powstania Śląskiego.

 • Wkrótce III Jesienne Spotkania Teatralne "Po co komu teatr?"

  III Jesienne Spotkania Teatralne "Po co komu teatr?" rozpoczną się 4 października w Polkowicach (woj. dolnośląskie). W programie będzie można zobaczyć monodramy i spektakle w gwiazdorskich obsadach.

 • Posłowie nie zgodzili się na uczczenie 75. rocznicy śmierci Rydza-Śmigłego. Ostra dyskusja

  Sejm nie zgodził się na uczczenie 75. rocznicy śmierci marszałka Edwarda Rydza-Śmigłego. Przed głosowaniem projekt uchwały wniesiony przez Prezydium Sejmu skrytykowała cała opozycja. Padały argumenty o tchórzostwie, dezercji i próbie kolaboracji Rydza-Śmigłego z III Rzeszą. Przeciwko podjęciu przez Sejm uchwały, w której Rydza-Śmigłego nazwano bohaterem i patriotą, opowiedziało się 207 posłów...

Zdjęcia na temat: edward iii
Dyskusje na temat: edward iii