• Informacje na temat:

  efekt cieplarniany

Artykuły na temat: efekt cieplarniany
 • Cieplarniana bzdura?

  ...o odpowiedzialności człowieka za negatywne zmiany klimatyczne. Okazuje się bowiem, że osławiony efekt cieplarniany i obserwowane anomalia pogodowe są zupełnie naturalnymi elementami funkcjonowania(...). Życie dzięki efektowi cieplarnianemu - Kluczową sprawą jest uświadomienie sobie, czym tak naprawdę jest efekt cieplarniany - mówi dr Mieczysław Sobik z Zakładu Meteorologii i Klimatologii...

 • Zalesianie porzuconych farm oraz dawnych terenów wyrębu lasu prowadzi do redukcji gazów odpowiedzialnych za efekt cieplarniany na naszym globie - potwierdzili amerykańscy naukowcy.

 • Brytyjscy obrońcy środowiska krytykują rodzinę królewską za to, że potęguje efekt cieplarniany i niewystarczająco stara się o zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, rozbijając się po świecie samolotami.

 • Jeśli nie zostanie powstrzymana emisja do atmosfery gazów niszczących warstwę ozonową, wspomniane wydatki mogą być jeszcze większe. Specjaliści przewidują, że wzrosną one aż 750-krotnie. Efekt cieplarniany jest związany z podwyższoną zawartością dwutlenku węgla w atmosferze. Przez jego warstwę przechodzi promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone. Później jednak nie jest w stanie opuścić naszej...

 • Efekt cieplarniany to nie wymysł naszych czasów - pierwsze oznaki zwiększania się w atmosferze ilości gazów cieplarnianych pojawiły się zdaniem amerykańskich naukowców już 8 tysięcy lat temu. Uczeni doszli do takiego wniosku po zbadaniu powietrza uwięzionego w lodach Antarktydy.

 • Nikt nie ma wątpliwości, że trzeba sadzić drzewa. Okazuje się jednak, że ich znaczenie dla ochrony Ziemi przed efektem cieplarnianym może być mniejsze niż uważano. Świadczą o tym najnowsze wyniki badań naukowych opublikowane w amerykańskim czasopiśmie "Nature".

 • Energochłonny komputer do walki z efektem cieplarnianym

  Nad brytyjskim urzędem meteorologii zbierają się czarne chmury. Centrum prognoz znalazło się na czołowym miejscu obiektów przyczyniających się do powstania efektu cieplarnianego. Powodem jest olbrzymi komputer, który odgaduje kaprysy pogody, przeprowadzając 125 trylionów kalkulacji na sekundę, przez co jest równie energochłonny co średniej wielkości miasteczko.

 • Zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych oraz kosztów wytwarzania energii - to główne założenia rozpoczętego w czwartek projektu "Wrocław dla klimatu". Stolica Dolnego Śląska jest pierwszym miastem w Polsce, które realizuje tego typu program.

 • Jeśli nie zostanie powstrzymana emisja do atmosfery gazów niszczących warstwę ozonową wspomniane wydatki mogą być jeszcze większe. Specjaliści przewidują, że wzrosną one aż 750-krotnie. Efekt cieplarniany jest związany z podwyższoną zawartością dwutlenku węgla w atmosferze. Przez jego warstwę przechodzi promieniowanie ultrafioletowe i podczerowne. Później jednak nie jest w stanie opuścić naszej...

 • Wakacyjny "Przewodnik", który może odstraszyć nawet najbardziej zahartowanych podróżników sporządzili brytyjscy meteorolodzy. Wynika z niego, że już całkiem...

Dyskusje na temat: efekt cieplarniany